C. Horneris abejoja, ar teisingai elgiasi „Liberty Media“ (1)

C. Horneris abejoja, ar teisingai elgiasi „Liberty Media“
logo Vasario 07 d. 12:47, Red Bull Content Pool / Getty Images

Christianas Horneris mano, kad „Liberty Media“ deramai neįvertino savo naujojo projekto sudėtingumo, kai pirko „Formulės-1“ aktyvus. Jiems atiteko ne tik komercinės pasaulio čempionato teisės, daugybė kontraktų su organizatoriais, komandomis bei televizijos kanalais, kurie buvo sudaryti dar prie Bernie Ecclestone‘o, bet ir sudėtingiausia vidinių santykių sistema, susiklosčiusi „Formulėje-1“ per daugelį metų. Todėl nenuostabu, kad reformos, kurias deklaruoja „Liberty“, į priekį juda labai lėtai.

Dabar čempionatas stovi ant didžiulių permainų slenksčio, nes nuo 2021 metų turi įsigalioti naujas Techninis reglamentas, o taip pat reikės su visomis komandomis bei FIA pasirašyti naują Susitarimo protokolą, tačiau paruošiamasis darbas šiam įvykiui juda labai lėtais tempais.

„Vienareikšmiškai – jie neįvertino to, ko ėmėsi, - pasakė „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris. - Gali būti, kad jie galvojo, jog nuskins kokį nors vaisių, kuris yra lengvai pasiekiamas, bet viskas pasirodė kur kas sudėtingiau, nei jie galvojo. Jie yra nusiteikę ryžtingai, yra įsitikinę, kad šis sportas turi potencialą ir jį galima pakelti į naują lygį.

Bet jie yra čempionato šeimininkai ir štai kaip jiems reikia veikti: „Mes norime, kad „Formulė-1“ būtų tokia ir tokia, štai tokios bus taisyklės ir tokios finansinės sąlygos“. Ir šios pozicijos reikia laikytis. Bet problema ta, kad jie bando savo darbus derinti su demokratiniais principais.

Bernie Ecclestone‘as turėjo diktatorišką požiūrį, jis veikdavo labai kietai: „Jei jums kas nors nepatinka, tai kitais metais pas jus lenktynės nebus rengiamos“.

Kartu C. Horneris gana skeptiškai įvertino aerodinamikos permainas reglamente jau nuo šio sezono: „Iš bendros koncepcijos, kuri turi būti realizuota 2021 metais, jie ištraukė kažką vieną, paskubėdami tai įdiegti dabartinėse mašinose. Bet stebuklų nebūna. Jiems teks pripažinti, kad be reikalo paskubėjo.

Viskas turi dirbti harmoningai  kartu su visais likusiais elementais. Jei paimsime vien tik priekinį sparną ir pasakysime, kad jis leis mūsų lenktynes padaryti geresnėmis, tai bus gana naivus ir galiausiai labai brangus požiūris“.

„Formulės-1“ vykdomasis direktorius Chase Carey‘us ne kartą yra kalbėjęs apie „Liberty“ norą padidinti GP etapų skaičių kalendoriuje, surengti daugiau lenktynių JAV ir paversti lenktynių savaitgalius šventėmis, kokiomis dabar yra superbolas, amerikiečių Nacionalinės futbolo lygos finalas.

Tačiau Horneris nėra įsitikinęs, kad tai yra teisingas požiūris: „Formulę-1“ dabar visuomet pradėjo lyginti su amerikietiškomis sporto šakomis. Bet tai, kas veikia Amerikoje, nesuveiks globaliu masteliu. „Formulė-1“ yra visai kitokia. Tai viena iš pačių populiariausių pasaulyje sporto šakų ir čia negalima paprasčiausiai taikyti amerikietiškojo požiūrio, kadangi mūsų čempionato tradicijos formavosi per 60 ar net 70 metų...

Ar aš esu įsitikinęs, kad pas „Liberty“ viskas išeis? Laikas parodys. Apie juos bus sprendžiama pagal tą „Formulę-1“, kokia ji bus nuo 2021 ir vėlesnių metų“.

Komentarai (1)


žiūrovas f-1
| Vasario 09 d. 11:47
Pats Horneris galejo pakeisti Bernie ir viskas butu dar geriau, nei yra dabar.
×

F-1.lt pulsas