Čempionai mūsų akyse

2021 Lapkričio 18 d. 08:10

Dauguma mūsų favoritus pasirinkome, jų, dominavimo laikais, tad nieko keista kuomet vieni vis dar aukštin Michael'į Schumacher'į, kiti jo nekenčia dėl ilgo (sintetinio) dominavimo. Lygiai tas pats ir su Sebastian'u Vettel'iu ar Lewis'u Hamilton'u ar kitais, tačiau yra pilotų kuriais žavimės dėl gero šou, Daniel'io Ricciardo lenkimų ar Kimi'o Räikkönen'o asmenybės.
Davai čia nedarom diskusijų, tiesiog parašom už ką sirgom, sergam (pilotas, komanda). Norui esant argumentuoti, kada ir kaip pamėgote ar galbūt metams bėgant keitėsi nuomonė apie kažką.

2021 Lapkričio 18 d. 08:24

Michael Schumacher - neprisimenu kelintais metais, bet jis dominavo ir ką tuomet būdamas vaikas galėjau pasirinkti, visgi Ferrari laikai.
Felipe Massa - pradėjau sirgti, kuomet atėjo į Ferrari, Schumio pagalbininkas, būvo tobuli laikai. Nebuvo įpatingas talentas, bet iki avarijos važiavo neprasčiau už visus kitus. 2008 čempionas tikrasis.
Kimi Räikkönen - nebuvau ir nesu didelis fanas, bet gerbiu už asmenybę, kitus pilotus galima pakeisti, bet Kimio nieks nepakeis, savotiška lengenda.
Max Verstappen - sirgti pradėjau nepastebimai. Po starto F1 praėjus keletui GP prisimenu, kalbėjau su draugu ir nejausdamas ėmiau kalbėti apie Max'o gabumus, kuo įsiskiria iš minios. Iki dabar jis vienintelis naujosios kartos old school stiliaus pilotas.
Ferrari - vaikystės komanda su pilotais Felipe ir Schumiu.
Praeities pitotai, Senna, Lauda ir kiti, legendos, bet apie juos žinau tik iš antrinių šaltinių, manęs nebuvo jų laikais, ten juos ir palikčiau.

2021 Lapkričio 21 d. 22:56

2001 - pradėjau F1 stebėti. Nelabai supratau, kas tas yra. Paskiau tik suvokiau kai nerealiai greitos mašinos. Pradėjau labiau domėtis technika pačia, istorija ir pan. kiek tuo metu leido šaltiniai, žurnalai. Neturėjau dar favorito.
2002-2003 jau žinojau nemažai istorijos, tai labai Sirgau už Shumi, nes norėjau tiesiog tiesiogiai stebėti tą momentą kai pagerins Fangio rekordą. Tuo metu nebuvo youtubu, senų lenktynių įrašų, tai nelabai ką ir žinojau apie Shumį. Nežinojau kad jis rainmasteris, kad yra su kitą komandą laimėjęs ir panašiai.
2004 metais labai pradėjau sirgti už Kimį. Nors 2003 jo nepalaikiau, pamenu 2004 jam labai labai gedo bolidas, tai stojau į jo pusę. Labai norėjau kad jam sektusi. Na už Raiki sergu iki šiol, bet 2005-2010 labai nemėgau Alonso. 2007 Labai sirgau už Hamiltoną, labai norėjau kad jis čempa pasiimti, bet padarę tą klaidą Kinijoj ir sužlugdė visas mano viltis. Tada kaip iš niekur nieko, Kimis netikėtai pasiėmė viską.
Nuo 2015 metųpradėjau sirgti už Alonsą. Nebuvau didelis jo Fanas, bet tiesiog gaila kai TOP pilotas dėl tehnikos velkasi viduryje kažkaip.
ŠIUO METU - palaikau Maxą, bet nesu jo fanas kaip kad KIMIO, tiesiog nenoriu dar vieno Mercedes triumfo. Taip pat palaikau Vetteli bei Lando. Tai tiek

2021 Lapkričio 22 d. 10:14

F1 pradėjau žiūrėti nuo 8 metų, Hakkineno karjeros pabaigoje formulėj, nieko nesupratau, patiko V10 garsas ir greitai judančios mašinytės. Buvau Hakkineno fanas, jau tada formavausi apie tai, kad palaikiau underdogus, kas išliko ir iki šiol. Po Hakkineno atradau tokį Montoyą, patiko tuometiniai Williamsai. Palaikiau visus kas priešinosi vokiečių baronui, nežinau kodėl tokią priešpriešą turėjau prieš jį, nežinojau nei apie Žako, Hillo išmušimus, turbūt dėl visiško dominavimo ir tos raudonos spalvos, bet būdamas toks snarglys nesupratau iš kur toks dominavimas ir kieno tai nuopelnas. Ir dar tais laikais ne visada tą etapą pamatydavau, tai rezultatus sužinodavau iš laikraščių.:) Baigdavosi sezonai ir kitų metų bolidus pamatydavau tik per Melburno kvalifikaciją, nežinodamas visiškai komandų pajėgumų, sudėčių, tad tie ankstūs rytai klausantis Kaikario su Volungevičiumi nulemdavo bemieges naktis prieš pirmąjį etapą. Paradoksalu tai, kad Kimiui einant savo penktuosius metus formulėj ir išėjus Montoyai tik tuomet atkreipiau dėmesį į jį, nes McLarenas buvo mano komanda nuo Hakkineno laikų, o raudonos spalvos nemėgau praėjus ir 7 metams. Prisimenu iki šiol, būdamas 15 metų gėriau arbatą virtuvėj ir sužinojau, kad jis keičia Schumacherį ir palieka McLarenus, visas gyvenimas sugriuvo atrodė.:) Na perėjo pas tifozius, bet jiems simpatijos neatsirado, nėra ir iki šiol, tik pilotai neblogi, netrukdantys, visai net imponuojantys. Na taip ir palaikau tik Raikkoneną iki šiol, bandžiau per jo pertrauką būnant WRC kabintis už Hulkenbergo, bet savęs neišėjo apgauti, dabar bandau pritempinėti prie Nando, bet irgi sunkiai. Va po Schumacherio didžiausias priešas buvo Alonzas, bet kadangi visas brendimas vyko stebint senają formulę, tai šiuo metu išeinant Raikkonenui norisi kuo daugiau matyti Alonzo ir jo gerų pasirodymų, ypač radio pranešimų FIGHT LIKE A LION, kad ir kaip stengiausi neigti jo talentą, bet tenka susitaikyti ir pripažinti jį. Patinka ir Ricciardo, ne kiek dėl važiavimo, kiek dėl presskonfų ir jo nesamonių. Patinka ir Vettelis, kai nebėra jo pas raudonus ir RedBullius, apsiraminęs, savo vietoj. Niekada nemėgau Hamiltono, kad ir galima priskirti prie senosios kartos, bet tas jo dviveidiškumas ir pizdielinimas, boikotai, nevergiveup'ai verčia jo nemėgti. Verstapenas mega talentas, iki šiol nemačiau jokio kito piloto kuris taip savo komandos draugus mindytų, bet savo išdidumu ir klaidų nepripažinimu neleidžia jo nuoširdžiai palaikyti. All in All, Robinai, greičiau užauk.

2021 Gruodžio 03 d. 20:27

Su F-1 susipažinau žiūrėdamas tiesiogiai 1994 Imola, tuo metu nelabai supratau, kokia žvaigždė užgeso tose lenktynėse. O susirgau formulės liga, kai 1996 metais LTV pradėjo transliuoti etapus, nuo to laiko ant rankos pirštų galėčiau suskaičiuoti kiek etapų esu praleidęs :) Nuo pat pradžių sužavėjo Michaelis (neveltui toks nickas), pamenu išsižiojęs stebėjau kaip Schumis 1996 Barselonoje vaikščiojo ant vandens, ką išdarinėjo Monace su labai prastu Ferrariu tų metų. Kai atėjo Alonso, automatiškai pradėjau sirgti prieš jį, nes buvo aršiausias Schumio priešininkas, tačiau visada vertinau kaip labai greitą pilotą. Kai atėjo Vettelio era, palaikiau jį (kažkuo priminė Michaelį). Na hibridinę erą norėtųsi pamiršti (žaidimas į vienus vartus, garsas etc.)

2021 Gruodžio 04 d. 10:45

O aš pradėjau žiūrėti nuo 2003 suzukos gp. Buvo idomius lenktynės ir nestigo veiksmo + pamenu kaip abudu komentatoriai kabėjo, kad yra 3 pilotai kovojantys dėl titulo (kol Montoya ne pasitraukę iš lenktynių). Po tų lenktynių nelabai turėjau galimybių sekti naujienas, nes namuose dar neturėjau interneto, bet taip sutapo, kad knygų mugėje pamačiau f1 gido žurnalą ir nedvejodamas jį nusipirkau ir iki pirmo etapo visą jį iškaliau mintinai :D na, o kai prasidėjo sezonas pradėjau sirgti už MS, nes apie f1 žinios nebuvo dar labai gilios. Nuo 2005 iki pat dabar Raikkoneną palaikau. Per visus metus kiek žiūrėjau f1 tikrai nemažai lenktynininkų palaikiau, bet pastaruoju metu labiausiai bandau tiesiog mėgautis lenktynėmis ir tas vieno ar kelių pilotų palaikymas kiek apmažėjo.
P. S. Pirmas prisiminimas apie Raikkoneną tai kaip jis 2004 kai pastoviai gedo - sviedė savo vairą eilinį kartą sugedęs :D taip, kad net icemanas kartais pasiekia ribotuvą :D

2021 Gruodžio 08 d. 13:26

Pirmą F1 etapą prisimenu 1990 metais kai Alainas Prostas buvo iškovojęs 41 pergalę ir buvo lyderis pagal jas formulės 1 istorijoje. Man jo pavardė skambėjo rusiškai "prastoj" - prastas :) Buvo jo namų etapas Prancūzijoje, kur iškovojo 42-ą. Kovojo su Ayrton Senna tą sezoną. Taip karts nuo karto pažiūrėdavau, bet pastoviai žiūrėti ir sirgti pradėjau už J.P.Montoya 2001 metais, kai atėjo į Williams ir pradėjo nepaisydamas autoritetų mesti iššūkį Michaeliui Schumacheriui. 2003 metais man buvo vienas įdomiausių sezonų, kai MS, KR ir JPM kovojo iki paskutinio etapo dėl čempiono vardo. Aišku pritrūko sėkmės ir JPM liko trečias. Atėjus į McLaren jo kreivė krito, iškovojo kelias pergales ir tiek. Paskui buvo keletas įdomių sezonų Lewisas, Alonso Ir Kimi kovojo. Ir įdomumas blėso 4 metus dominuojant Red Bull ir dabar 8 metus Mercedes. Dabar palaikau Maxą, nes atsibodo Mercedes dominavimas. Buvo geras 10 metų, kai F1 buvo visai neįdomu - Vettelis ir Hamiltonas laimėjo 10 čempiono titulų. Jeigu būtų mano valia, tai kiekvienas sezonas būtų kaip 1982 metais - 11 pilotų iškovojo bent 1 pergalę, 18 pilotų lipo ant podiumo, 26 finišavo šešetuke bent kartą ir iškovojo bent tašką...

Sausio 10 d. 13:12

F-1 siek tiek pradejau dometis 1990-1992 metais, pirmasias lenktynes maciau 1994 Imola, o regulariai pradejau ziureti kaip ir nemazai zmoniu 1996. Niekada nepatiko toks sirgaliu poziuris, kad pradedu sirgit uz cempiona, man visada reikia pradeti nuo 0. Taigi pradejau sirgi uz Jacques, na o paskui sirgau uz bet ka, kas tik sugebes nugaleti nesvariausia visu laiku ir abiausiai sintetinį "cempiona", taigi Williams formai kritus pradejau palaikyti Mclaren,nesakau, kad sirgti nes Hakkinen as jau nebuvo naujokas,dar ir dabar turiu Mclaren bliuzona. Kai Mclarenuose debiutavo Hamiltonas, pradejau sirgti uz Hamiltona. Reliai tai sergu uz pilotus, aisku paskui pradedu palaikyti ir komanda.
Nezinau kaip butu buve jeigu Hamiltonas butu perejes į Ferrari, niekada man jie nepatiko, Shumacherio laikais su ta komandine taktika ir dirbtinemis, dovanotomis pergalemis Michaeliui jau sezono pradzioje. Ir aisku nepatinka tokie pilotai kaip Maxas kurie nemoka saziningai kovoti trasoje.

TOP naujienos