Europos Komisija gali nubausti “Formulę-1” (7)

Europos Komisija gali nubausti “Formulę-1”
logo 2017 Vasario 15 d. 06:50, EU
ES parlamentas yra linkęs pritarti kuo skubiau ištirti, ar „Formulė-1“ nepažeidžia ES Antimonopolinių įstatymų.
Klausimai, kurie labiausiai domina Europos politikus, yra susiję su neteisingu F-1 pajamų paskirstymu tarp pasaulio čempionato dalyvių ir su interesų konfliktu, kurį galima įžvelgti „Formulės-1“ akcijų pardavime amerikiečių korporacijai „Liberty Media“, o taip pat apie ypatingus susitarimus, kurių prieš keletą metų pasiekė Bernie Ecclesone su Didžiosios Britanijos mokesčių organais.
Kaip praneša britų „The Times“, „Formulė-1“ gali būti nubausta 10 proc. metinės apyvartos bauda, o tai sudarytų 1,35 mlrd. svarų sterlingų.
Kiekvienais metais Europos Parlamentas ruošia ataskaitą, kurioje apžvelgiami Europos Komisijos veiksmai, kaip ES yra paisoma Antimonopolinių įstatymų ir siūlo rekomendacijas, į kokius pažeidimus reikia atkreipti didžiausią dėmesį.
Šiais metais Anneliese Dodds, ES parlamento narė nuo Didžiosios Britanijos į ataskaitą įnešė pataisas, siūlydama įdėmiai išnagrinėti kaip antimonopoliniai įstatymai yra pažeidžiami „Formulėje-1“.
Pataisos, pasiūlytos A. Dodds, jau patvirtintos ES ekonomikos ir finansų komitete ir netrukus dėl jų turi būti balsuojama ES parlamente.
„Jūs galite teigti, kad „Formulė-1“ yra įdomi tik automobilių lenktynių ir adrenalino mylėtojams, tačiau iš tikrųjų F-1 yra labai svarbi mūsų ekonomikos dalis, – sakė A. Dodds per savo kalbą Europos Parlamento sesijoje Strasbūre. – „Automobilių sporto slėnis“ pietryčių Anglijoje darbu aprūpina apie 40 tūkst. žmonių. Ir dabar jie yra pavojuje“.
Jei Europos Komisija pradės tyrimą ir išaiškins antimonopolinių įstatymų pažeidimus, tai „Formula One Group“ gresia baudžiamosios sankcijos. Tame tarpe, jei paaiškės, kad būta Britanijos valdžios ir buvusių FOM savininkų neteisėtų susitarimų, kure leido F-1 vadovybei taupyti mokesčių sąskaita, tai į Jungtinės Karalystės biudžetą FOM privalės sumokėti milijonines nepriemokas. A. Dodds taip pat atkreipė dėmesį į neteisingą prizinių pinigų paskirstymo schemą, kuri yra įsišaknijusi „Formulėje-1“. Pats naujausias pavyzdys – ”Manor“ komandos bankrotas.
Interesų konfliktas, kurį galima įžvelgti parduodant F-1 akcijas amerikiečių korporacijai „Liberty Media“, susiję su tuo, kad FIA šiuo atveju gauna apie 80 mln. svarų pajamų, nors sporto šakos federacijai iš esmės negali būti mokami jokie pinigai. 2013 metais FIA buvo pasiūlytas 1 proc. pasaulio čempionato akcijų, kurios tada kainavo 366 tūkst. svarų, o dabar FIA dalis yra vertinama dešimtimis kartų brangiau.

Komentarai (7)


Testarossa
| 2017 Vasario 16 d. 07:31
weegiz > akivaizdu, kad nori paimti pinigų ir bando suspėti, kol UK dar neišstojo, tačiau stebina argumentų absurdiškumas, o tai politinei prostitutei nerūpi jokios darbo vietos ir jokie kiti žmonės, tiesiog atidirbinėja už gautus pinigus.
weegiz
| 2017 Vasario 15 d. 18:13
p.s. beje, ta A. Dodds nenumato vieno dalyko, aiskindama kad Anglijoje 40 000 vietu pavojuje. o jei tarkim F-1 sumastys, kaip nuo visos apyvartos paskaiciuoti bauda tarkim tik nuo Europos Sajungos rengtuose etapuose arba pvz. tik nuo UK etapo pajamu? o kas jei nuspres nefinansuoti kelioniu komandu, kuriu bazes yra UK i etapus, o tik tu kur bazes kitur? pavyzdys MANOR bankrotas? na na.. o tai gal dar SPYKER SNORAS bankrota pavyzdziu paima?
weegiz
| 2017 Vasario 15 d. 18:09
Testarossa > tas tai taip, bet matyt kazkas kazkur yra rade kabliuku, kad toks reikalas pribrendo. juk ne viena F-1 komnada yra reiskusis tipo neteisingai skirtomi pinigai. o ten kur sukasi milijardai - milijonai atsiras teisininkam atkasti ko reikia.
Testarossa
| 2017 Vasario 15 d. 15:45
Kažin ar daug yra suprantančių viso šito reikalo absurdiškumą. Įsivaizduokit, kad jūsų įmonė rengia dviračių varžybas, o valdžia aiškina, kad pažeidėt konkurencijos įstatymą, nes "neteisingai" paskirstėte prizinį fondą.
Orakulas VI
| 2017 Vasario 15 d. 13:59
Britai palauke, kol Bernis pasitrauks, kad galetu amerikiecius atsmaugti.
greitas_kaip_briedis
| 2017 Vasario 15 d. 11:16
Va cia yra tikra Formule1
ecOr
| 2017 Vasario 15 d. 09:42
Po dešimtmečių sugalvojo, kad gal visai čia galima nubausti.. :DDD
×