FIA pasiruošusi atšaukti aktyvaus apipūtimo draudimą (27)

FIA pasiruošusi atšaukti aktyvaus apipūtimo draudimą
logo 2011 Liepos 09 d. 18:20, Mercedes
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) paskelbė esanti pasiruošusi po šio savaitgalio atsisakyti aktyvaus bolidų difuzorių apipūtimo draudimo, jei tam pritars visos „Formulės-1“ komandos.
„Šeštadienį ryte vykusio neeilinio Technikos darbo grupės posėdžio metu dalyviai diskutavo galimybę sugrįžti prie prieš Silverstouną (Didžiosios Britanijos GP – red. past.) naudotų nustatymų bei metodų“, - skelbiama organizacijos pranešime.
„Jei komandos pasieks vienbalsį susitarimą, FIA yra pasiruošusi palaiminti tokią poziciją iki šio sezono pabaigos“, - priduriama jame.
Primename, kad dar prieš įvesdama aktyvaus bolido difuzorių apipūtimo draudimą – įgyvendinamą nurodant, kad išmetamųjų dujų srautas lenktynininkui atleidus akceleratorių negali viršyti 20 proc. (kai kurių šaltinių teigimu, 10 proc.), o motoras tuo metu negali būti maitinamas degalais – FIA ėmėsi daryti išimtis skirtingiems variklių gamintojams.
Prieš Didžiosios Britanijos GP lenktynių savaitgalį „Mercedes“ buvo leista deginti kurą stabdymo metu, paliekant veikti keturis iš aštuonių cilindrų. Išlyga buvo padaryta dėl tariamų agregato konstrukcijos ypatumų – taip esą mažinamas spaudimas karteriui.
Vėliau, jau prasidėjus savaitgaliui, išimties paprašė ir „Renault“. Esą išmetamųjų vamzdžių vožtuvo aušinimo sumetimais prancūzai panoro leidimo akceleratoriaus sklendę atverti net 50 proc. įprasto lygio ir taip variklį maitinti šaltu oru. FIA iš pradžių patenkino prašymą, o vėliau persigalvojo ir atmetė, motyvuodama pavėluotu teikimu. Manoma, kad po šio etapo išimtis „Renault“ variklių naudotojams, tarp jų ir „Red Bull“, dar gali būti suteikta, jei draudimas liks galioti.
Neoficialiais duomenimis, įvairios išimtys dėl savitų konstrukcijos subtilybių buvo pritaikytos ir „Cosworth“ bei „Ferrari“ variklių naudotojams. Iš esmės, motorų gamintojams buvo leista tai, ką jie ir taip darė 2009 m., prieš difuzorių apipūtimo praktikos įsigalėjimą.
„Formulės-1“ gerbėjams dažnai sunkiai suprantamas difuzorių apipūtimo procesas aiškinamas išmetamųjų dujų panaudojimu difuzoriaus apipūtimui. Praktika skirstoma į dvi rūšis – pasyvų apipūtimą, kai naudojamos įprastai motoro kuriamos dujos, ir aktyvų, kai dujos generuojamos vien difuzoriaus apipūtimui, net atleidus akceleratorių. FIA, motyvuodama variklių naudojimu ne pagal paskirtį, mėgina uždrausti būtent pastarąją praktiką.
Nuo kito sezono, 2012 m., „Formulėje-1“ apipučiamų difuzorių praktika apskritai nebebus leidžiama. Išmetamieji vamzdžiai iš bolidų išeis taip, kad šiuos paliekantis dujų srautas neturėtų įtakos aerodinamikos veikimo efektyvumui.

Komentarai (27)
T-Ervis
| 07/10 09:04 Atsakyti
red_speed >> Nesiblaškyk raudoniki...ferrariai iš šios sumaišties naudos gaus daugiausiai.
Micius
| 07/10 08:44 Atsakyti
Ne, nu be komentarų. Taupom lėšas čia vadinasi. Paskelbia prieš mėnesį, nebeleisim to ir ano. Komandų inžinieriai, ima dirbti tuneliuose, žiūri kaip kas, gal net jau gamina naujas detales, bando... biurokratai iš FIA, ai, atšaukiam draudimą :D Šitas beviltiškas blaškymasis, rodo, FIA organizacijos vaikiškumą, bejėgiškumą, ir taip sakant iš šūdo virvės vijimą...
red_speed
| 07/10 00:42 Atsakyti
Although leading outfits including Red Bull Racing, Ferrari, and McLaren are understood to be in favour of the move, other teams are not totally convinced ... tad, kaip iprasta, vel is lubu cinkuotu kibiru fanbojai ant ferru bando stumti : )))
SlavikuS
| 07/09 23:35 Atsakyti
:DDD nu taip ir galvojau is ryto, kad vakare toks straipsnys pasirodys :DDD idiotai kazkokie ta FIA, patis sau sukure hemoroju :D neapsisprendeliai kazkokie, cirks vien zodziu
Tiktok51
| 07/09 21:57 Atsakyti
Oj tikiosi keletas komandu kad nepritars aisku redbull McLr Renoult ir Mercedes tai garantuotai pritars kad butu atsauktas tikekimes Ferrari pasipresins ir dar suteis truputy atgaivio siam sezonuj :)
Fiero
| 07/09 21:46 Atsakyti
pabande, pamate, kad vienintelis galintis pasipriesint S.V. nepavaziuoja, net su visom isimti tai ir atsauks...
1_Protingas
| 07/09 21:16 Atsakyti
Būtų teisingas žingsnis. Visgi turime ir komandų, gavusių išimčių, tad jos pasistengs, kad atšaukt nereikia. O šiaip tai toks slidinėjimas tai baisu! Organizacija be stuburo - viskas perkama ir parduodama....
tomas29
| 07/09 21:14 Atsakyti
FIA butu buve malaciai jei sio sezono pradzioje butu uzdraude tiek aktyvu, tiek ir pasyvu difuzoriaus apiputima. Butu buve ramu ir nelike vietos ivairioms interpretacijoms. Dar gerai, kad nuo 2012 m. ta padaris.
Justin
| 07/09 20:54 Atsakyti
deivec galimas ir toks varijantas
deivec
| 07/09 20:16 Atsakyti
durdomas ir daugiau nieko nepasakysi...turtingos komandos paspaus tas nelaimeles kurios net breziniuose neturi tu difuzoriu...pamokes biski pazades technologiju...ir viskas bus sutarta
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas