FIA patvirtino - 2014 m. F-1 bolidų nosys yra legalios (19)

FIA patvirtino - 2014 m. F-1 bolidų nosys yra legalios
logo 2014 Vasario 03 d. 22:51, Caterham
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) patvirtino, kad šių metų F-1 bolidus „papuošusios“ skruzdėdomis pramintos nosys atitinka taisykles ir yra legalios. Tai reiškia, jog visos „Formulės-1“ ekipos galės likti prie savo įgyvendintų sprendimų, kurie sukėlė nemažai įvairių diskusijų.
Kai kurios F-1 komandos pirštais baksnojo į varžovų bolidus papuošusias nosis ir savo nerimą dėl jų galimos grėsmės saugumui išreiškė FIA.
Federacija ėmėsi tam tikrų veiksmų ir praėjusią savaitę paprašė visų F-1 ekipų pateikti informaciją, kurioje būtų palygintos pernai ir šiemet ant bolidų esančios nosys. FIA taip siekė išsiaiškinti, jog visos naujosios nosys yra tvirtos konstrukcijos ir incidento metu nekels grėsmės saugumui.
Vokiečių leidinys „Sport Bild“ skelbia, kad federacija nusprendė, jog skruzdėdomis pramintos nosys yra legalios. Tiesa, federacija jau dabar ruošia tam tikrus techninio reglamento pakeitimus kitiems metams.
„FIA yra pasiruošusi patikslinti taisykles 2015 m. sezonui“, – rašoma „Sport Bild“.
Po praėjusią savaitę įvykusių naujųjų bolidų pristatymų gausos ir pirmųjų šiemet F-1 bandymų, negražiausios nosies titulas atiteko „Caterham“ ekipai. Tačiau šios komandos pilotui Kamui Kobayashi pastarosios išvaizda nė kiek netrukdo.
„Galbūt ji ir neatrodo gerai, tačiau man tai nelabai rūpi, kadangi sėdėdamas bolide aš jos visai nematau“, – sakė „Caterham“ lenktynininkas K. Kobayashi.

Komentarai (19)


STFU
| 2014 Vasario 05 d. 11:36
dizainas dizainu, jis keisis, svarbu pasiteisintu techniniai sprendimai, o toks kai caterham daug negaus eterio vaizdo, nes vaziuos gale, tai dalampacki kaip jis ten beatrodytu
Edmundas Sinkunas
| 2014 Vasario 04 d. 22:05
matom CIRKA UZ DYKA :D
Edmundas Sinkunas
| 2014 Vasario 04 d. 22:03
susidaro toks ispudis, kad fia formule nori padaryt kazkokia tobulybe, su savo reglamentais, bet kuo toliau tuo labiau viskas i lankas keliauja. P.S. mano nuomone, na geri tie pernyksciai bolidai buvo kam dar kazka keist reikejo.butu silpnos komandos kazka dakure kad priartet prie lyderiu labiau, kiti siaip tobulinesi toliau, ir viskas butu buve gerai, o dabar ka matom ???
Helis
| 2014 Vasario 04 d. 17:46
Atsikvošėkit. Negražu, mat, jiems. Juk FIA techninis reglamentas apibrėžia bolido matmenų minimalius ir maksimalius matmenis. Tol kol bolidas ar atskiros jo dalys telpa į tuos rėmus - tol viskas gerai. Teoriškai, bolido sparnas galėtų būt ir ***ėkos, ir stačiakampio gretasienio formą pirmenantis primityus daugiakampis, ir tol, kol visus FIA testus praeitų ir atitiktų ribas, viskas būtų okei. FIA neliepia kurt aptakių bolido nosių ar suapvalintų kampų. Visa tai gimsta iš to, kaip taisykles interpretuoja bolidą kuriantys žmonės.
Samogitian
| 2014 Vasario 04 d. 15:55
LTmaniakas>> su medvarščiu prisuko ...
LTmaniakas
| 2014 Vasario 04 d. 15:24
kaip ant to caterhamo pimpalo tas sparnas laikosi?
tribeca
| 2014 Vasario 04 d. 14:51
Man kaip tik caterham pimpalas geriausiai is visu pimpalu atrodo.
Kubietis
| 2014 Vasario 04 d. 14:23
sambobmhs> dėl McLaren galo manau bus ta pati istorija kaip ir Brown GP. Suskubta tikrinti legalumą tik tuo atveju, jei laimės varžybas. Kad ir dabar yra paduota užklausa dėl legalumo niekas netirs šio atvejo. Bolidų nosys tirtos po Jerezo ir tai 10 bolidų. Pripažintos legalios per kelias dienas. Komandos paprašė pasidomėti FIA vienintelio bolido galo atitikimu taisyklėms po pirmosios bandymų dienos. Dėl manęs tegul jie ir čempionatą laimi, bet kiek pamenu taisyklėse yra punktas dėl pasyvaus difuzorio apipūtimo. Bet taisyklių interpretavimas dažniausiai ir laimi čempionatus.
rmntz
| 2014 Vasario 04 d. 13:43
Šiaip tai oro srautas po bolidu turi būti minimalus o ne maksimalus. Čia pagrindinis visiems rūpestis yra tai, kad tas srautas būtų laminarinis.
deivec
| 2014 Vasario 04 d. 11:27
Tiesa, federacija jau dabar ruošia tam tikrus techninio reglamento pakeitimus kitiems metams.

graudu.....
×

F-1.lt pulsas