„Formulė-E“ iki 2040 m. tikisi likti vieninteliu čempionatu (2)

„Formulė-E“ iki 2040 m. tikisi likti vieninteliu čempionatu
logo Sausio 13 d. 00:02, Formula-E

„Formulės-E“ vadovas Alejandro Agagas mano, kad iki 2040 m. FE gali likti vieninteliu dėmesio vertu čempionatu.

Tik ketvirtą sezoną skaičiuojanti FE kasmet vis stiprėja. Jau kuris laikas čempionate varžosi tokie gamintojai kaip „Renault“, „Audi“ ir „Jaguar“. O artimiausioje ateityje dalyvių gretas turėtų papildyti „Porsche“ ir „Mercedes“. FE taip pat yra pasirašiusi sutartis su pasaulyje gerai žinomomis kompanijomis: „Julius Baer“, „Allianz“, „Visa“, „Hugo Boss“ ir ABB, kuri neseniai tapo pagrindine čempionato rėmėja.

„Mercedes“ vadovas Toto Wolffas praeityje yra sakęs, kad „Formulė-E“ ateityje taps „rimtu žaidėju automobilių sporto pasaulyje“. O A. Agagas yra įsitikinęs, kad čempionatas su kiekvienais metais vis stiprės.

„Manau, kad „Formulė-E“ taps labai, labai didelė. Tikiu, kad po 20, 30 ar 40 metų mes liksime vieninteliu čempionatu“, - sakė čempionato vadovas A. Agagas.

„Galbūt bus kitų čempionatų, bet mes greičiausiai būsime stipriausi, kadangi pasaulyje kasmet vis daugėja automobilių varomu elektra. Jei po 20-30 metų visi automobiliai nebus varomi elektra, mes turėsime rimtų problemų. Bet jeigu ir taip nutiks, „Formulė-E“ liks pagrindiniu čempionatu.“

2015 m. „Virgin“ komandos savininkas Richardas Bransonas viešai pareiškė, kad „Formulė-E“ per 10 metų aplenks „Formulę-1“. A. Agagas neprieštarauja R. Bransono nuomonei ir mato šviesią FE ateitį.

„Mes nelyginame savęs su F-1. Mums patinka F-1 ir manome, kad tai yra puikus čempionatas. Bet aš nesu linkęs prieštarauti Bransonui. Jis protingas žmogus ir dažniausiai yra teisus.“

A. Agago teigimu, „Formulė-E“ seniai viršijo savo lūkesčius.

„Esu maloniai nustebintas. Mes seniai viršijome savo lūkesčius. Pasirašę sutartį su ABB žengėme dar vieną didelį žingsnį į priekį. Pradėję projektą tam tikrų dalykų negalėjome net įsivaizduoti. Vis sulaukiame malonių siurprizų. Turbūt tai reiškia, kad judame teisinga kryptimi.“

Komentarai (2)


tribeca
| Sausio 15 d. 13:23
Ziurejau, nepatiko, bolidai grazus, bet akivaizdziai jiems truksta greicio, nors teoriskai elektriniai motorai turetu zymiai geriai traukti nei vidaus degimo.
Mendoza69
| Sausio 13 d. 02:53
taip taip. F1 eina link eko link, kazka f1 bus E1

F-1.lt pulsas