H. Marko prisiminė paskutinį susitikimą su D. Mateschitzu

H. Marko prisiminė paskutinį susitikimą su D. Mateschitzu
logo Sausio 29 d. 12:59, Red Bull/Getty Images

2023 metų „Formulės-1“ sezonas bus pirmasis istorijoje, kai „Red Bull“ komanda jį pradės be jos savinininko Dietricho Mateschitzo. Austras mirė praėjusį rudenį, būdamas 78 metų po ilgos ir sunkios ligos.

Nežiūrint į tai, kad Mateschitzas retai kada atvažiuodavo į F-1 lenktynes, bet jis puikiai žinojo viską, kas dedasi „Formulėje-1“ ir visada dalyvaudavo, kai buvo svarstomi „Red Bull“ automobilių sporto klausimai.

„Man labai jo trūksta, - RTL televizijai prisipažino „Red Bull“ lenktynių konsultantas Helmutas Marko. - Jo mirtis buvo antru labai dideliu praradimu „Formulei-1“ po Niki Laudos išėjimo, su kuriuo mes buvome draugais ir verslo partneriais keletą dešimtmečių“.

Lauda, kuris buvo „Mercedes“ nevykdomasis direktorius, mirė 2019 metų pavasarį.

Marko pratęsė: „Dabar viskas tapo kur kas sudėtingiau. Dabar man tenka visus sprendimus priimti vienam, nėra su kuo pasitarti pačiu aukščiausiu lygiu. Anksčiau, kai iškildavo kokių nors problemų, Dietrichas visada surasdavo sprendimą.

Jis niekada nenorėjo nieko griauti. Atvirkščiai – jis daug galvojo apie ateitį, buvo optimistas ir stengėsi žmonėms suteikti šansus. Ir tai būdavo ne tik su „Red Bull“. Jis tikėjo naujais projektais ir dažniausiai juos palaimindavo. Taip buvo ir mūsų paskutinio susitikimo metu.

Mes su Maxu Verstappenu nuvažiavome pas jį prie Volfgango ežero rugsėjį. Pokalbis buvo labai ilgas“.

Mateschitzas mirė po dviejų savaičių po šio susitikimo. Marko prisipažino, kad šis praradimas jam dažnai primena ir apie save.

„Jaučiu kažkokią tuštumą viduje, - sakė konsultantas. - Visada po lenktynių per penkias minutes aš jam paskambindavau ir trumpai apibūdindavau lenktynes. Dabar viską reikia daryti be jo...“

Dabar už lenktynių programas „Red Bull“ koncerna yra atsakingas Oliveris Mintzlaffas, vienas iš trijų vadybininkų, paskirtų naujosios koncerno valdybos. Sklando kalbos, kad jis žada atkyviau dalyvauti F-1 komandos veikloje, tačiau H. Marko po pokalbio su juo pasakė, kad „Red Bull“ komandoje ir toliau bus išsaugota autonomija - ekipai vadovaus jis ir komandos vadovas Christianas Horneris.

Red Bull Racing
Komanda: Red Bull Racing 2023 sezono taškai: 1
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: RB18
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392