IndyCar. Ajovoje pirmąją pergalę sezone iškovojo J. Hinchcliffe‘as

IndyCar. Ajovoje pirmąją pergalę sezone iškovojo J. Hinchcliffe‘as
logo 2018 Liepos 09 d. 02:20, IndyCar

Jamesas Hinchcleffe‘as triumfavo sekmadienį Ajovoje vykusiose „IndyCar“ lenktynėse. Tai buvo ne tik pirmoji kanadiečio, bet ir „Schmidt“ ekipos bei „Honda“ pergalė šių metų sezone.

Šeštadienį „pole“ poziciją iškovojęs „Penske“ pilotas Willas Poweris sėkmingai startavo ir išsilaikė lyderio pozicijoje. Tuo tarpu „Andretti“ pilotas Alexanderis Rossi jau antrame rate aplenkė australo komandos draugą Simoną Pagenaud ir pakilo į ketvirtą vietą.

Kol W. Poweris stengėsi pabėgti nuo savo pagrindinių varžovų, pilotus trasoje ėmė lenkti „Schmidt“ ekipos atstovas J. Hinchcliffe‘as. 10-ame lenktynių rate kanadietis įveikė Robertą Wickensą ir Edą Jonesą. O kai sportininkai įveikė pirmus 20 ratų, J. Hinchcliffe‘as jau buvo aplenkęs ir Scottą Dixoną bei A. Rossį.

24-ame varžybų rate W. Poweris prarado lyderio poziciją komandos draugui Josefui Newgardenui. Tuo tarpu J. Hinchcliffe‘as aplenkė kitą „Penske“ ekipos pilotą - Simoną Pagenaud. Kanadietis vėliau nusitaikė į W. Powerį, kuris tuo metu nuo lenktynių lyderio jau atsilikinėjo 8,2 sek.

E. Jonesas buvo pirmasis iš lyderių grupės, kuris pasuko į techninio aptarnavimo zoną atlikti savo pirmojo sustojimo. „Ganassi“ atstovas bei keli kiti sportininkai su naujomis padangomis buvo tokie greiti, jog sugebėjo aplenkti J. Newgardeną ir susigrąžinti lyderiui prarastą ratą.

J. Hinchcliffe‘as savo pirmąjį sustojimą atliko įveikęs 75 ratus. Tuo tarpu lenktynėse iki tol pirmavęs J. Newgardenas į techninio aptarnavimo zoną pasuko 80-ame rate. „Penske“ pilotas į trasą grįžo pirmas ir tuo metu J. Hinchcliffe‘ą lenkė 4,5 sek.

139-ame lenktynių rate, kai avariją patyrė Zachas Veachas, trasoje imta mojuoti geltonomis vėliavomis. Pasinaudoję situacija trasoje 142-ame rate savo sustojimus atliko J. Newgardenas ir J. Hinchcliffe‘as.

Lenktynes pratęsus J. Newgardenas išliko jų lyderių, o jį toliau persekiojo minėtasis J. Hinchcliffe‘as.

Iki finišo likus 50 ratų J. Hinchcliffe‘as įsiveržė į priekį. Kanadietis pasinaudojo tuo, jog iki tol pirmavęs J. Newgardenas nesugebėjo greitai aplenkti ratu atsilikusio komandos draugo W. Powerio.

Iki finišo likus septyniems ratams, bolido nesuvaldė Edas Carpenteris, tad trasoje vėl buvo mojuojamos geltonos vėliavos. Įvertinę situaciją į techninio aptarnavimo zoną paskutiniams sustojimams pasuko J. Newgardenas, R. Wickensas, G. Rahalas, S. Pagenaud ir E. Carpenteris. Deja, bet lenktynės taip ir nebuvo pratęstos. Tad tie sportininkai, kurie nusprendė pasikeisti padangas tiesiog prarado kelias pozicijas.

Priešingai nei jo varžovai pasielgęs J. Hinchcliffe‘as finišavo pirmas ir iškovojo pergalę. O likusias dvi prizines vietas užėmė Spenceris Pigotas ir Takuma Sato. Tuo tarpu ilgą laiką pirmavęs ir dėl pergalės kovojęs, bet lenktynių pabaigoje sustojimą atlikęs J. Newgardenas turėjo pasitenkinti ketvirta vieta.

S. Dixonas, nors ir finišavo tik dvyliktas, toliau pirmauja čempionate surinkęs 411 taškų. Lenktynininkų įskaitoje už jo rikiuojasi J. Newgardenas (378), A. Rossi (370), Ryanas Hunteris-Reay‘us (359) ir W. Poweris (358).

Vt. Lenktynininkas Komanda Variklis Laikas
1 Jamesas Hinchcliffe'as Schmidt Honda 1h47:32.4666
2 Spenceris Pigotas Carpenter Chevrolet +2.6491
3 Takuma Sato Rahal Honda +3.2506
4 Josefas Newgardenas Penske Chevrolet +4.5296
5 Robertas Wickensas Schmidt Honda +6.3214
6 Willas Poweris Penske Chevrolet +1 ratas
7 Grahamas Rahalas Rahal Honda +1 ratas
8 Simonas Pagenaud Penske Chevrolet +1 ratas
9 Edas Carpenteris Carpenter Chevrolet +2 ratai
10 Alexanderis Rossi Andretti Honda +2 ratai
11 Sebastienas Bourdais Coyne Honda +3 ratai
12 Scottas Dixonas Ganassi Honda +4 ratai
13 Edas Jonesas Ganassi Honda +5 ratai
14 Charlie Kimballas Carlin Chevrolet +5 ratai
15 Maxas Chiltonas Carlin Chevrolet +6 ratai
16 Marco Andretti Andretti Herta Honda +7 ratai
17 Tony Kanaanas Foyt Chevrolet +8 ratai
18 Zachary Clamanas Coyne Honda +9 ratai
19 Ryanas Hunteris-Reay'us Andretti Honda -
20 Zachas Veachas Andretti Honda -
21 Gabby Chavesas Harding Chevrolet -
22 Matheusas Leistas Foyt Chevrolet -

Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas