IndyCar. „Indy 500“ kvalifikacijoje greičiausias H. Castronevesas, o J. Hinchcliffe‘as liko už borto

logo 2018 Gegužės 20 d. 17:08, IndyCar

„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo „Penske“ ekipos pilotas Helio Castronevesas. Paskutinėms karjeros lenktynėms sugrįžusi Danica Patrick liko devinta, o prieš du metus „pole“ Indianapolyje iškovojęs Jamesas Hinchcliffe‘as liko už borto ir turės praleisti 102-ąsias „Indy 500“ lenktynes.

Kai trasa išdžiūvo po lietaus, J. Hichcliffe‘as pirmasis pasirodė trasoje ir įveikęs keturis įskaitinius ratus pasiekė 224,784 mylių/h (361,750 km/h) vidutinį greitį. Bet jau tada buvo aišku, kad kanadiečiui tokio rezultato nepakaks tam, kad patektų tarp greičiausių sportininkų.

Po to kai rezultatus užfiksavo visi 35 lenktynininkai, kiti sportininkai dar kartą išvažiavo į trasą tam, kad pagerintų savo rezultatus. Vienas iš jų buvo J. Hinchcliffe‘as. Bet kanadietis buvo nepatenkintas bolidu, tad grįžo į techninio aptarnavimo zoną įveikęs tik apšilimo ratą.

Kvalifikacijos pabaigoje nei Pippai Mann, nei J. Hinchcliffe‘ui nepavyko pagerinti rezultatų, tad abu liko už borto ir negalės startuoti kitą sekmadienį vyksiančiose lenktynėse. Kanadietis, išlipęs iš bolido tik pasakė: „Tai ne pirma žinoma pavardė, kuri keliauja namo“.

Kaip ir buvo tikėtasi, pirmoje kvalifikacijoje visi keturi „Penske“ pilotai pateko į greičiausiųjų devintuką. Tą pavyko padaryti ir „Carpenter“ ekipos lenktynininkams: Edui Carpenteriui, Spenceriui Pigotui ir D. Patrick.

Į greičiausiųjų devintuką pavyko prasibrauti tik dviem pilotams, kurie pilotavo bolidus su „Honda“ varikliais - Sebastienui Bourdais ir Scottui Dixonui.