IndyCar. Long Byče „pole“ iškovojo A. Rossi

logo 2018 Balandžio 15 d. 08:27, IndyCar

Greičiu pranokęs „Penske“ komandos pilotus, „Andretti“ lenktynininkas Alexanderis Rossi Long Byče (JAV) vykusioje kvalifikacijoje iškovojo pirmą startinę poziciją. Tai antroji amerikiečio „pole“ „IndyCar“ karjeroje.

A. Rossi paskutinėje kvalifikacijos dalyje vieną trasos ratą įveikė per 66,553 sek. ir aplenkė „Penske“ pilotus Willą Powerį bei Simoną Pagenaud atitinkamai 0,3526 sek. ir 0,3579 sek. W. Poweris turėjo galimybę iškovoti „pole“, bet išvažiuodamas iš aštunto posūkio neišvengė kontakto su apsaugine siena. Toks pat likimas ištiko ir čempiono titulą ginantį Josefą Newgardeną, kuris kvalifikacijoje liko šeštas.

Scottas Dixonas buvo greičiausias tarp sportininkų, pilotavusių bolidą su „Honda“ varikliu. Kivis paskutinėje kvalifikacijos dalyje liko ketvirtoje vietoje. „Ganassi“ pilotas mano, kad galėjo iškovoti „pole“ poziciją, bet pripažino suklydęs įvažiuodamas į aštuntąjį posūkį.

Teisėjų nemalonės sulaukė „Andretti“ pilotas Ryanas Hunteris-Reay‘us. Amerikietis kvalifikacijos metu, išvažiuodamas iš techninio aptarnavimo zonos, kirto geltoną liniją. Už tai sportininkui buvo skirta pravažiavimo pro techninio aptarnavimo zoną bauda. Nepatekęs į paskutinę kvalifikacijos dalį R. Hunteris-Reay‘us liko šeštas. Greta jo lenktynėse startuos pernai Long Byče pergalę iškovojęs Jamesas Hinchcliffe‘as.

Kvalifikacijoje nepasisekė čempionato naujokui Kyle‘ui Kaiseriui. Išvažiuodamas iš devintojo posūkio sportininkas neišvengė kontakto su apsaugine siena ir buvo priverstas pasitraukti iš tolimesnės kovos.

Teisėjai taip pat nubaudė Marco Andrettį, kuris kvalifikacinių važiavimų metu sutrukdė Takumai Sato.

„IndyCar“ lenktynės Long Byčo miesto trasoje prasidės sekmadienį 23:30 val. Lietuvos laiku.