IndyCar. Pocono ovale „pole“ iškovojo T. Sato

logo 2017 Rugpjūčio 19 d. 22:46, IndyCar

Takuma Sato užfiksavo didžiausią vidutinį greitį Pocono ovale vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje ir iškovojo pirmą startinę poziciją. Tai septintoji japono „pole“ pozicija karjeroje.

Įveikęs du įskaitinius ratus, T. Sato pasiekė 219,639 mylių/h (353,470 km/h) vidutinį greitį.

Priešingai nei japonui, kitiems „Andretti“ ekipos pilotams sekėsi daug prasčiau. Įveikdamas apšilimo ratą savo bolidą sudaužė Ryanas Hunteris-Reay‘us. Alexanderis Rossi suklydo įveikdamas vieną iš įskaitinių ratų, o Marco Andretti dėl prastai sureguliuoto bolido nesugebėjo užfiksuoti gero rezultato.

Trasoje, kurioje buvo tikimasi „Honda“ dominavimo, antrą rezultatą tarp visų dalyvių užfiksavo „Penske“ pilotas Simonas Pagenaud. Bolidą su „Chevrolet“ varikliu pilotavęs prancūzas užfiksavo 219,395 mylių/h vidutinį greitį ir aplenkė „Ganassi“ sportininkų duetą Charlie Kimballą, Tony Kanaaną bei Willą Powerį, kuris trasoje pasirodė antras.

Kitus du „Ganassi“ lenktynininkus, Scottą Dixoną ir Maxą Chiltoną, aplenkęs Gabby Chavesas kvalifikacijoje liko aštuntas. Kolumbietis startuos tik trečiose lenktynėse šių metų sezone.

Čempionato lyderis Josefas Newgardenas Pocone vykusioje kvalifikacijoje liko tik keturioliktas. Tuo tarpu jo komandos draugas Helio Castronevesas įveikdamas pirmąjį greitąjį ratą sudaužė savo bolidą pirmame trasos posūkyje.

Sekmadienį Pocono ovale vyksiančios 500 mylių lenktynės prasidės 21:40 val. Lietuvos laiku.