IndyCar. Sportininkai išsidalino startines vietas „Indy 500“ lenktynėms

logo 2018 Gegužės 22 d. 01:11, IndyCar

Edas Carpenteris buvo greičiausias Indianapolyje vykusioje kvalifikacijoje, tad 102-ąsias „Indianapolis 500“ lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos. Amerikiečiui tai trečioji „pole“ per pastaruosius šešis metus.

E. Carpenteris jau pirmame savo kvalifikaciniame rate pasiekė 230 mylių/h (370,150 km/h) vidutinį greitį, o kitus tris ratus įveikė važiuodamas 229 mylių/h tempu. Galų gale sportininkas užfiksavo 229,618 mylių/h (369,530 km/h) vidutinį greitį ir iškovojo „pole“ poziciją.

E. Carpenteris 0,857 mylios/h aplenkė stipriausią „Penske“ pilotą, kurį laiką kvalifikacijoje pirmavusį Simoną Pagenaud. Trečioji vieta pirmoje startinėje eilėje atiteko kitam minėtos ekipos atstovui Willui Poweriui. Įdomu tai, kad australas į greičiausiųjų devintuką patenka kasmet nuo 2010 metų.

Iš antros startinės eilės lenktynes pradės čempiono titulą ginantis Josefas Newgardenas. Amerikietis kvalifikacijoje greičiu pranoko greičiausią „Honda“ atstovą - Sebastieną Bourdais.

Paskutines savo „IndyCar“ lenktynes karjeroje Danica Patrick pradės iš septintos pozicijos. Amerikietė paskutinėje kvalifikacijos dalyje greičiu pranoko triskart „Indianapolis 500“ nugalėtoją Helio Castronevesą ir daugkartinį „IndyCar“ čempioną Scottą Dixoną.

Tą pačią dieną sportininkai varžėsi ir dėl 10-33 startinių pozicijų. Šioje važiavimų dalyje geriausius rezultatus užfiksavo „Foyt“ komandos lenktynininkai. 2013 m. „Indy 500“ nugalėtojas Tony Kanaanas liko dešimtas, o jo ekipos draugas, čempionato naujokas, Matheusas Leistas - vienuoliktas.

Didžiausiu nusivylimu tapo „Andretti“ komandos piloto Alexanderio Rossi pasirodymas. 2016 m. lenktynių nugalėtojas užfiksavo prastą rezultatą ir svarbiausias sezono lenktynes pradės iš rikiuotės galo kartu su Jacku Harvey ir Conoru Daly.

Pernai „Indianapolis 500“ pergalę iškovojęs Takuma Sato kvalifikacijoje greičiu neišsiskyrė ir liko tik šešioliktas.

102-osios „Indianapolis 500“ lenktynės vyks gegužės 27 d. sekmadienį. Varžybų pradžia - 19:05 val. Lietuvos laiku.