IndyCar. St. Petersburge prasideda 2018 m. „IndyCar“ sezonas

IndyCar. St. Petersburge prasideda 2018 m. „IndyCar“ sezonas
logo 2018 Kovo 10 d. 14:24, IndyCar

Po ilgai trukusios pertraukos, šį savaitgalį prasideda 2018 m. „IndyCar“ sezonas. Kaip jau tapo įprasta, pirmosios lenktynės bus surengtos JAV, Floridos valstijoje esančioje St. Petersburgo miesto trasoje.

Pirmųjų kvalifikacinių važiavimų bei lenktynių belaukiant, pateikiame faktus apie artėjančias varžybas bei pirmąjį šių metų „IndyCar“ sezono etapą.

St. Petersburgo GP

Trasa: 2,896 km, 14 posūkių, miesto trasa.

Lenktynių distancija: 110 ratų.

„Push-to-pass“ (P2P) panaudojimas: 10 kartų po 15 sekundžių.

„Firestone“ padangos: Septyni komplektai kietų, keturi komplektai minkštų.

2017 m. lenktynių nugalėtojas: Sebastienas Bourdais.

2017 m. kvalifikacijos nugalėtojas: Willas Poweris. 1:01.0640 (170,680 km/h).

Kvalifikacijos rekordas: Willas Poweris (1:00.0658; 173,620 km/h) 2016 m. kovo 12 d., antroje kvalifikacijos dalyje.

Kvalifikacinių važiavimų pradžia: 21:20 val. Lietuvos laiku

Lenktynių pradžia: 18:30 val. Lietuvos laiku

[youtube id=kxnhP8a0qhk]

Įdomu žinoti:

 • „Penske“ pilotas Josefas Newgardenas bandys šiemet apginti čempiono titulą. Pernai debiutavęs minėtoje ekipoje, amerikietis iškovojo keturias pergales. Gilas de Ferranas yra paskutinis „Penske“ pilotas, kuriam pavyko tapti čempionu du metus iš eilės. Brazilas tai padarė 2000 m. ir 2001 m.
 • „Ganassi“ lenktynininkas Scottas Dixonas šiemet sieks dar kartą tapti „IndyCar“ čempionu. Čempionate keturis kartus triumfavęs sportininkas titulų skaičiumi nusileidžia tik legendiniam A.J. Foytui, kuris praeityje čempionu tapo septynis kartus. Keturis čempionų titulus taip pat yra iškovoję: Mario Andretti, Sebastienas Bourdais ir Dario Franchitti. Pagal iškovotų pergalių skaičių S. Dixonas yra ketvirtas. 41-ą kartą triumfavęs sportininkas dar nė karto nėra nugalėjęs St. Petersburge.
 • Šiemet St. Petersburge „IndyCar“ lenktynės bus surengtos 15-ą kartą. S. Bourdais, šio Floridos miesto trasoje triumfavo pernai. Pirmose „IndyCar“ varžybose St. Petersburge, 2003 metais, nugalėjo Paulas Tracy. Tuomet S. Bourdais lenktynes pradėjo iš „pole“ pozicijos.
 • „IndyCar“ lenktynės St. Petersburgo miesto trasoje rengiamos kasmet nuo 2003 m., išskyrus 2004 m. nei vienas iš dabartinių „IndyCar“ pilotų nėra startavęs visose varžybose, surengtos minėtame Floridos mieste. Bet S. Dixonas ir Tony Kanaanas yra startavę 13-oje lenktynių iš eilės. Tuo tarpu S. Bourdais ir Ryanas Hunteris-Reay‘us startavo pirmose „IndyCar“ lenktynėse St. Petersburge 2003 metais.
 • Willas Poweris yra vienintelis iš dabartinių pilotų, kuriam St. Petersburge pavyko nugalėti daugiau nei vieną kartą. Karjerą čempionate baigęs Helio Castronevesas minėtoje trasoje yra nugalėjęs tris kartus. Du kartus pergalę St. Pertersburge šventė ir Juanas Pablo Montoya. Iš dabartinių pilotų pirmose sezono lenktynėse yra nugalėję Grahamas Rahalas, Jamesas Hinchcliffe‘as ir S. Bourdais.
 • Iš vienuolikos St. Petersburge surengtų kvalifikacinių važiavimų, „Penske“ komandos pilotai buvo greičiausi aštuoniuose. Septynis kartus tai padarė W. Poweris, kuris trasos rekordą pagerino 2016 m., bet dėl ligos buvo priverstas praleisti lenktynes. St. petersburge „pole“ poziciją taip pat yra iškovoję: S. Bourdais, T. Kanaanas, G. Rahalas ir Takuma Sato.
 • Tik dviem pilotams pavyko nugalėti St. Petersburge startavus iš „pole“ pozicijos: H. Castronevesui ir W. Poweriui. Per paskutinius penkis sezonus, St. Petersburgo lenktynių nugalėtojas startavo iš ketvirtos pozicijos.
 • „Penske“ komanda St. Petersburgo trasoje yra nugalėjusi 8 kartus. „Andretti“ ekipa gali pasigirti tik 2 pergalėmis, kurias iškovojo D. Wheldonas ir J. Hinchcliffe‘as. „Ganassi“ ir „Dale Coyne“ komandos St. Petersburge yra nugalėjusios tik kartą.
 • Šį savaitgalį vyksiančios lenktynės T. Kanaanui bus 283-ios „IndyCar“ varžybos iš eilės. Tai rekordinė startų serija, kuri prasidėjo dar 2001 metais Portlande. Brazilas startuos 344-osiose lenktynėse ir šiuo skaičiumi susilygins su H. Castronevesu.
 • S. Dixonas iki šiol yra startavęs 224 lenktynėse iš eilės. Tokiu pasiekimu sportininkas nusileidžia tik minėtam T. Kanaanui. „Andretti“ pilotui Marco Andretti tai bus 200-osios lenktynės iš eilės.
 • Šį savaitgalį lenktynėse startuos septini naujokai. Keturiems iš jų, Rene Binderiui, Jordanui Kingui, Matheusui Leistui ir Robertui Wickensui, tai bus pirmosios „IndyCar“ lenktynės karjeroje. Kiti čempionato naujokai: Zachary Clamanas De Melo, Zachas Veachas ir Jackas Harvey.
 • Nuo 2012 m. per sezoną „IndyCar“ čempionate vidutiniškai nugalėdavo 9,5 pilotai. Rekordas buvo pasiektas 2014 m., kai sezono metus pergales iškovojo 11 sportininkų. Pernai vyko 17 varžybų ir jose pergales šventė 10 pilotų.
 • Sportininkai sekmadienį vyksiančių lenktynių metu viso „push to pass“ sistema galės naudotis 150 sekundžių (15 sek. vienam kartui). „Push to pass“ sistema negalima naudotis starto ar pakartotinio starto metu. Ši taisyklė negalioja iki finišo likus 2 ratams. Pasinaudojus „push to pass“ sistema, variklio galia trumpam išauga 60 AG.

[youtube id=7MlVlESrLSk]Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821