J. Todtas prieš pernelyg dažną simuliatorių naudojimą (4)

J. Todtas prieš pernelyg dažną simuliatorių naudojimą
logo 2018 Gruodžio 02 d. 12:39, FIA

Savo laiku kai „Formulėje-1“ iki minimumo buvo sutrumpinti bandymai sezono eigoje, komandos kur kas intensyviau ėmė naudoti kompiuterinio modeliavimo technologijas ir simuliatorius, kurie kasdien tampa vis tobulesni.

Stambių komandų sudėtyje jau seniai yra pilotai, kurių užduotis yra būtent darbas su simuliatoriumi, tai leidžia užsiimti optimalių nustatymų paieška, o taip pat reguliuojant mašinas tiesiogiai lenktynių savaitgalių metu, pasiremiant informacija, kuri realiu laiku ateina iš trasų.

Tačiau FIA prezidentą Jeaną Todtą tai neramina – panašus požiūris gali privesti prie neigiamų pasekmių.

„Viskas keičiasi, kartais link geresnio, bet kartais efektas būna ne toks pozityvus, - mano J. Todtas. – Man atrodo, kad mašinos tapo pernelyg patikimos. Mano galva, vyksta daug kas, ko mes paprasčiausiai nematome. Kalba eina apie simuliatorių naudojimą, su kuriais pilotai komandų bazėse dirba be jokių apribojimų – tiek lenktynių savaitgalių metu, tiek ir bet kuriuo kitu laiku.

Kažkuria prasme aš ilgiuosi senų laikų, kai buvo vykdomi privatūs bandymai. Nors visi skundėsi, kad jų yra labai daug, bet galiausiai buvo galima matyti, kas iš tikrųjų vyksta.

Gali būti, kad tada tikrai buvo tokių bandymų perteklius, bet dabar, mano galva, komandų bazėse uždaru režimu vyksta pernelyg dažnas simuliatorių panaudojimas. Vienareikšmiška, kad šiuolaikinės technologijos – tai gėris, tačiau joms reikia nustatyti aiškią kontrolę“.


Komentarai (4)
Klepsidra
| 12/03 10:52
Kas prie to patikimumo pristume su nesamonem apie 3 motorus per sezona. galetu paskaiciuoti, kas visgi buvo brangiau - kepti keliolika motoru per sezona ar sukisti simtus milijonu i R&D triju motoru per sezona.
Micius
| 12/02 20:14
Pernelyg patikimos ? Chm...
maxpower
| 12/02 15:03
Uždraudžia bandymus po to skundžiasi dėl simuliatorių naudojimo
Black_Death
| 12/02 14:34
Viskas Maksiui bus X tik siais metais. Totas jau pradeda deti pamatus apribojimams, Red Bull ir Hondos partnerystei. :D
×

TOP naujienos