Japonijos GP: įdomioji statistika

logo 2018 Spalio 09 d. 16:29, Pirelli / LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po Suzukoje pasibaigusio Japonijos GP etapo.

Laimėjęs kvalifikaciją Suzukoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo aštuntą „pole“ šiame sezone ir 80-tąją savo karjeroje.

Valtteri Bottas šeštą kartą šiame sezone startavo antras. „Mercedes“ pilotai 58 kartą istorijoje, šeštą kartą šiame sezone ir ketvirtą kartą per pastaruosius penkis metus Suzukoje užėmė visą pirmą starto eilę.

Ketvirtoji Kimio Raikkoneno vieta starte – geriausio jo rezultato pakartojimas Suzukoje, pasiekto 2002 metais.

Šeštoji vieta kvalifikacijoje – geriausias Brendono Hartley pasirodymas per visą jo karjerą „Formulėje-1“.

Pirmą kartą nuo 2006 m. Kinijos etapo dvi mašinos su „Honda“ motorais pateko į kvalifikacijos finalą, tuomet tai buvo Jensonas Buttonas ir Rubensas Barrichello.

Lewiso Hamiltono pergalė Suzukoje tapo jam devintąja šiame sezone ir šeštąja iš paskutinių septynių lenktynių.

Pergalė Suzukoje – 50-toji Hamiltonui „Mercedes“ sudėtyje.

Pirmą kartą nuo 2016 metų Hamiltonas laimėjo ketverias lenktynes paeiliui.

Valtteri Bottas finišavo antras ir 30 kartą užlipo ant podiumo. Lenktynės Suzukoje buvo 80-tos Botto karjeroje, kai jis uždirbo taškus. „Mercedes“ lenktynininkai 44 kartą komandos istorijoje iškovojo pergalingą dublį.

Geriausiu rezultatu „Ferrari“ komandai tapo Kimio Raikkoneno penktoji vieta – komanda nutraukė seriją iš 11 podiumų paeiliui.