Kanados GP: įdomioji statistika

logo 2018 Birželio 12 d. 12:16, Ferrari

Keletas įdomių statistinių faktų po Kanadoje pasibaigusio GP etapo.

„Pole“ pozicija Sebastianui Vetteliui Kanadoje tapo ketvirtąja šiame sezone ir 54-toji jo karjeroje. Vokietis užima ketvirtą vietą pagal šį rodiklį, lenkdamas Jimį Clarką (33 „pole“) ir nusileisdamas Ayronui Sennai (65 „pole“).

Laimėjęs kvalifikaciją, Vettelis nutraukė rezultatyvią „Mercedes“ seriją iš keturių „pole“ Kanadoje – ši serija buvo pati ilgiausia šios trasos istorijoje.

Trasa Monrealyje tapo ketvirtąja, kur Sebastianas Vettelis iškovojo keturias „pole“ pozicijas. Iki šiol po keturias „pole“ pozicijas vokietis turėjo Singapūre, Kinijoje ir Japonijoje.

Vettelis tapo pirmuoju „Ferrari“ lenktynininku nuo 2004 metų, iškovojusiu keturias „pole“ per pirmas 7 šio sezono lenktynes, tada Michaelis Schumacheris turėjo penkias „pole“ per 7 pirmąsias lenktynes.

„Pole“ Kanadoje tapo pirmąją „Ferrari“ komandai per pastaruosius 16 metų – toks ilgas tarpas „Ferrari“ ekipai tarp „pole“ buvo tik Monake.

Kvalifikavęsis antras, Valtteri Bottas dešimtą kartą per savo karjerą kvalifikavosi pirmoje eilėje – pirmą kartą tai įvyko taip pat Monrealyje.

Pirmą kartą nuo hibridinės turboeros pradžios „pole“ Kanadoje atiteko ne „Mercedes“ pilotui.

Ketvirtoji vieta kvalifikacijoje – blogiausias rezultatas Lewisui Hamiltonui Kanadoje nuo hibridinės turboeros pradžios.

Laimėjęs Kanados lenktynes, S. Vettelis iškovojo 50 pergalė karjeroje. Vokietis užima ketvirtą vietą pagal šį rodiklį reitinge, lenkdamas A. Senną (41 pergalė) ir nusileisdamas A. Prostui (51 pergalė).

Vettelio pergalė vokiečiui tapo 11-tąja „Ferrari“ sudėtyje – lygiai tiek pat pergalių prie raudonos mašinos vairo turėjo Fernando Alonso ir Felipe Massa.

Pergalė Kanadoje tapo 232 „Ferrari“ istorijoje, dabar jie 50 pergalių lenkia „McLaren“ (182 pergalės), pagal šį rodiklį pirmaudami reitinge.

S. Vettelis 14 kartą karjeroje pirmavo nuo starto iki finišo – jis užimą antrą vietą pagal šį rodiklį, lenkdamas J. Clarką ir L. Hamiltoną (13) ir nusileisdamas A. Sennai (19 lenktynių pirmaujant nuo starto iki finišo).

Finišavęs penktas, Lewisas Hamiltonas pirmą kartą Kanados etapą užbaigė ne ant podiumo.

Fernando Alonso pasitraukė iš distancijos pusėje važiuotų Kanados GP lenktynių – aštuonis kartus iš šešiolikos.