L. Hamiltonas dėl žinutės ant marškinėlių gali sulaukti sankcijų (43)

L. Hamiltonas dėl žinutės ant marškinėlių gali sulaukti sankcijų
logo 2020 Rugsėjo 14 d. 23:24, Daimler AG

Lewisas Hamiltonas nuo pat sezono pradžios aktyviai prisideda prie judėjimo už rasinę lygybę ir yra daugiausiai apie tai kalbantis pilotas „Formulėje-1“.

„Mercedes“ pilotas prieš ir po Toskanos GP lenktynių atkreipė dėmesį į dar vieną incidentą, kuris Jungtinėse Amerikos Valstijose įvyko kovo mėnesį, kuomet pareigūnai įsiveržė į juodaodės Breonna Taylor ir ją nušovė. Spėjama, kad pareigūnai ieškodami narkotikų prekeivių sumaišė namus ir taip buvo atimta nekaltos moters gyvybė.

L. Hamiltonas tiek prieš lenktynes, tiek po jų dėvėjo marškinėlius, ant kurių buvo parašyta: „Areštuokite pareigūnus, kurie nužudė Breonna Taylor“. Kitoje marškinėlių pusėje buvo paties B. Taylor atvaizdas.

Vis tik panašu, kad britas dėl šio poelgio gali sulaukti sankcijų. FIA atstovas patvirtino, kad šiuo metu yra sprendžiama, ar tokį L. Hamiltono poelgį galimą laikyti politiniu, o tai prieštarautų „Formulės-1“ taisyklėms.

Pats pilotas po lenktynių teigė, kad B. Taylor nužudę pareigūnai neturėtų būti laisvėje.

„Norėjau visiems parodyti, kad žmonės žudomi ne tik gatvėse, bet ir savo namuose, į kuriuos buvo įsibrauta per klaidą. Moterį nužudę pareigūnai vis dar yra laisvėje“, – kalbėjo L. Hamiltonas.

Kol kas nėra aišku, kokios sankcijos gręsia čempionato lyderiui.


Gauti el. paštu naujienas

Komentarai (43)
mariusis
IP: 7ad5add | 09/15 23:27 Atsakyti
Aru Black
09/15 23:18

Namie tegul hamis savo maikes nesioja. Diskvalifikuoti reiktu vienom rungtynem.

Per švelni bausmė. Atimti licenciją jam ir 400 val. viešų darbų.
Aru Black
IP: 95fb225 | 09/15 23:18 Atsakyti
Namie tegul hamis savo maikes nesioja. Diskvalifikuoti reiktu vienom rungtynem.
TomTom
IP: 089c815 | 09/15 20:18 Atsakyti
deivec
09/15 17:30

tai sakai tik rusai gyde gejus ir gejietes ?

Ne, as sakau kad Lietuva buvo SSRS sudetyje ir ten buvo tokie metodai. Juk tu Lietuvoje, taip? Todel apie ja ir kalbam. Ta prasme kodel zmones yra tokie ir taip reaguaj spalvas pamate. Rusija yra ta pati SSRS, todel ir nesistebiu kad ten taip galvoja.
O gyde daug kas. Pvz UK iki berods 6 desimtmecio tai buvo laikoma liga, o dar jei buvai gejus tai bauda gaudavai arba i kalejima galedavo pasodint. Kazkaip tai panasiai.
A85 logo rėmėjas
IP: dfde2d8 | 09/15 20:07 Atsakyti
Ir aš tingiu
09/15 15:19

Tikrai tai nera nukreipta i F1(sporto?) vidu. Nebent netycia uzmirsai, ka reiskia zodis "global" :)
Cituoju: "WeRaceAsOne initiative to fight challenges of COVID-19 and global inequality". Cia is f1.com jei ka ;)

Tai yra vidinė F1 ir FIA suderinta politika. Global tai gražus žodis, bet nieko jis nereiškia, nes viskas skirta komandoms ir kitiems FIA nariams. Na, kad būtų skatinama įvairovė. Ir tai geras PR, bet FIA/Liberty neliepia niekam nieko daryti iš už FIA ribų.

LH, šiuo atveju, atkreipia dėmesį į ne sporte vykstančius procesus, o išorėje, JAV vykstančius procesus, kuri nėra FIA jurisdikcija. Tai vat pagal tai ir atsiskiria kur vidinė politika, kur išorinė.
mariusis
IP: 7ad5add | 09/15 20:06 Atsakyti
Sub7
09/15 16:24

Uyghurai Kinijoj, LGBT Rusijoj ir middle easte - maikuciu ir skambiu asarotu zinuciu galima prikurt i valias - klausimas yra ar tinka naratyvui. Bet nieko nesitikeciau is hipokrito, kuriam labai rupi carbon footprintas ir popierines kaukes vandenyne, kurias turbut mate is savo privataus lektuvo iliuminatoriaus

Nemyžčiok tu vėl. Prieš geras kelias savaites ar net savaitę, teko pamatyti postą, kiek Hamiltonas kepinant saulei po prakaitu pririnko šiukšlių-bambalių, maišelių ir visokio kito šūdo. Tai tu kaip ne hipokritas, kiek esi rinkęs šiukšles kokiose pamiškėse ar upių pakrantėse? Spėju 0. Tad tau reiktų patylėti biški, nes užsivedęs ir myžčioji ant to Hamio pastoviai kaip idiotas. Nors kodėl kaip.
kazkas
IP: b1c6047 | 09/15 20:00 Atsakyti
FIA pagrumos pirsteliu ir tiek. Va jei uzsidetu per Kinijos GP podiuma ka nors apie uiguru teises, tai turbut is Kinijos tik po keliu metu isskristu.
Fekkalli
IP: 394c004 | 09/15 17:41 Atsakyti
Kiek daug pasipiktinusiu. Cia jums taip rupi pati problema ar del to kad hamiltonas inicijuoja?
Sau atsakyt galit atsake i klausima ar rasytumet ta pati jei su tokia maike butu vetelis, alonso, verstapenas ar kitas jusu megstamas lenktyninkas. Jauciu ne?
Tai kam cia primest viesu interesu gynejus?
Man asmeniskai tai pabarabanu kas ir su kokia maike ar kokias idejas reiskia. Gali ir su svastika ateit, blogesnis lenktynininkas nuo to nebus. O sergam ne uz paniatkes gi.

Jeigu tai priestarauja kazkokiom taisyklem, valio tegul nubaudzia. Abejoju tik kad pavyks irodyt ta, we race as one ir BLM kontekste kuris jau palaimintas teisianciuju.
deivec
IP: 1353dd0 | 09/15 17:35 Atsakyti
kast1f logo rėmėjas
09/15 10:59

Mano nuomone, jūs visi labiau atsipūskit. Kodėl tie lietuviai tokie įsimtepę?
Tai yra tik marškinėliai. As long as, tai nėra įžeidžiantys kažką, nėra amoralūs, koks skirtumas?
Tai žinutė, kuri kažkam yra aktuali ir suteikia inspiracijos, teigiamų emocijų (daugiau apie juodaodžių rasę kalbant). Kitiems nieko nesuteikia. Kitiem suteikia pyktį. But at the end, nu ir gerai :)
Juk ir dabar parduotuvėje gali nusipirkti "N" marškinėlių, kur irgi prirašinėti visokių nesąmonių dėl "stiliaus": pripiešta kaukuolių rūkančių žolę, ir t.t. :D Tai ką tokiu atveju? Tai tik MARŠKINĖLIAI.
Šiuo atveju LH yra žinoma ir matoma figūra, tas tiesa, kad jo marškinėliai gali labiau įtakoti žiūrovą ir pan. Kita vertus, o tai kaip tie "We race as one", su vaivorykštėm ir visa kita? Ką ne politika? Gi yra ir homofobų ir ne? Tas pats ir čia. Gi yra rasistų ir ne. F1 su vaivorykšte sako "priimkime į bendruomenę visus", LH su marškinėliais sako "teisingumas visiems". Tiek žinių. CHILL. Keista yra, kad vyksta tokie svarstymai. Tai neprisideda būtent prie tos minties, kurią teigia LH su jais. Svarstyti marškinėlių užrašą, kuris reikalauja teisingumo?

jeigu tai tik marskineliai, tai gal tegul koki nuoga Mandela uzsideda a ? visi pasakysim, oi cia gi tik marskineliai.
Tu gal podiuma paziurek, kaip HAM demonstratyviai atsuko nugara...kad visi pamatytu kazkokios merginos veida.
Lauksim kada HAM uzsides tik maikona su baltojo veidu ...
deivec
IP: 1353dd0 | 09/15 17:31 Atsakyti
kast1f logo rėmėjas
09/15 12:30

O kodėl turėtų įžeisti? Jis nekalba apie visus USA COPS. Jis kalba apie tuos, kurie nušovė tą moterį. Kalbant apie juos, tai mažų mažiausiai jiems "įžeidimai", nušovus nekaltą moterį, turėtų rūpėti :)

Dėl we race as one, taip, niekas to nesakė. Bet esmė tame, kad ir be sakymo aiškų, jog yra vienokių ar kitokių žmonių. Galvoji nėra tokio pasaulyje, kuris atsisakė žiūrėti F1 dėl šitų vaivorykščių, nes jis užkietėjęs homofobas? :) Aš nieko nesakau, tai yra ok, tai yra palaikymo žinutė, bet tuo pačiu ir dalis politikos. Viskame yra politikos ir išskaičiavimų. Tiesą pasakius, Hamiltono marškinėliuose, lyginant su "Race as one", politikos yra tikrai mažiau, o apie išskaičiavimus net nėra ką kalbėti :) In my honest opinion.

kodel vieni gali nesioti - "no racism", o tas visada dejosi kitokius marskinelius....nepagalvoji kodel ?
dar belieka kad kryziu atsitemptu ir erskeciu vainika uzsidetu...
HAM stogas pavaziaves ir matosi, Nicole nebera salia, tai nebezino kaip uzsiimti laisvu laiku.
deivec
IP: 1353dd0 | 09/15 17:30 Atsakyti
TomTom
09/15 15:01

> mariusis > O, apie BMW nebuvau girdejas :) bet tesingai sakai, dauguma tai reiskia minti tokia, kokia tuo momentu yra patogi.
Musu regione problema kitokia - sovietmeciu gejus psichuskej gydydavo, o ir oficialiai jie neegzistavo. Tai net ir suauge zmones, gime tuo laiku, labai sunkiai sugeba priimt tai kas vyksta pasaulyje siandien ir kad kazkas is tikruuju yra normalu, kai visa gyvenima jiems teigiama priesingai.

tai sakai tik rusai gyde gejus ir gejietes ?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas