L. Hamiltonas siūlo keisti F-1 savaitgalio formatą

L. Hamiltonas siūlo keisti F-1 savaitgalio formatą
logo 2023 Balandžio 11 d. 18:21, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd

Neseniai „Formulės-1“ prezidentas Stefano Domenicali išreiškė nuomonę, kad dabartinis GP savaitgalio formatas jau neatitinka laiko reikalavimų – komandoms nereikia tokio didelio treniruočių skaičiaus.

Jau daug metų penktadienis čempionate lieka ta diena, per kurią nebūna jokių užuominų apie varžybas ir varžymąsi. Jis reikalingas tik tam, kad komandos galėtų surasti bolidų reguliavimus kvalifikacijai ir lenktynėms.

Tačiau šiuolaikinėmis sąlygomis didelė dalis parengiamojo darbo vis tiek turi būti atliekama simuliatorių pagalba, o didelis treniruočių skaičius veda prie to, kad inžinieriai suranda galimybes iš mašinų išspausti maksimumą, todėl kiekviename etape jėgų išsidėstymas būna vienas ir tas pats.

Lewisas Hamiltonas palaikė S. Domenicalo požiūrį. „Dabar „Formulė-1“ eksperimentuoja su sprinto lenktynėmis ir tai yra šaunu, - kalbėjo septyniskart pasaulio čempionas. - Tuo tarpu lieka etapų, kuriuose toks formatas tikrai nesuveiktų, pavyzdžiui, Monakas.

Bet savaitgaliai su sprintu patinka man todėl, kad tada būna tik viena treniruotė. Be abejo, presingas tokiu atveju būna kur kas didesnis, nes per vieną treniruotę reikia surasti tikslius reguliavimus. O iškarto po to vyksta kvalifikacija. Manau, kad tai yra labai kieta. Man pačiam tokia tvarka labai patinka“.

Seras britas taip pat prisipažino, kad be įprastinių penktadienių, jam nepatinka ir ketvirtadieniai prieš GP, kai vyksta spaudos sesijos. 2022 metais F-1 eksperimentavo ir spaudos konferencijas perkėlė į penktadienio rytą, bet vėliau tokios idėjos vėl buvo atsisakyta.

„Organizuoti savaitgalius galima geriau, - aiškino L. Hamiltonas. - Per tris dienas, kai vyksta važiavimai tarp sesijų būna labai daug laisvo laiko. Tarkime, Artimųjų Rytų etapuose, kai kvalifikacija ir lenktynės būna vakare, mes apskritai į trasą atvažiuojame tik 3 valandą dienos. Laiko tikrai būna daug.

Manau, kad viską galima sutvarkyti naudingiau. Palaikau idėją savaitgalį sutrumpinti iki trijų dienų. Tai leistų sirgaliams neeikvoti tiek daug laiko išvykoms į GP etapus“.

Lewisas pridėjo, kad net viena diena daug reiškia čempionato dalyviams, kadangi leistų daugiau pailsėti: „Tu turi surasti galimybes gauti teigiamų emocijų ir ne lenktynių dienomis. Manau, su tuo sutiks visi. Mes įtemptai dirbame ir daug keliaujame po pasaulį, todėl esame smarkiai atitrūkę nuo šeimos ir draugų. Daugelis dėl to aukojasi.

Kaip tokioje situacijoje gauti daugiau pozityvo, surasti laiko tam, kas tau teiktų malonumą? Piloto psichologinė būsena turi labai didelę reikšmę. Todėl tu neišvengiamai ieškai to, kas tau patinka – užsienio kalbų kursų, grojimo kokiu nors instrumentu, futbolo ir dar ko nors“.

Hamiltonas lenktyniauja čempionate nuo 2007 metų. Per tą laiką jis dalyvavo daugiau kaip 300 etapų – jei skaičiuosime kiekvieną po keturias dienas, tai išeis trys su puse metų, kurie nugyventi tiesiogiai lenktynių savaitgaliuose.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2118
2. mantioras 2064
3. Beržas 2063
4. Valode 2062
5. Giriby 2061