„Mercedes“ turėjo pagrindą jaudintis (5)

„Mercedes“ turėjo pagrindą jaudintis
logo 2019 Birželio 12 d. 12:23, Daimler

Jau buvo rašyta, kad po kvalifikacijos Kanadoje Lewiso Hamiltono „Mercedes“ bolide buvo aptiktas nutekėjimas iš hidraulikos sistemos ir po to, kai sekmadienį mašina išvažiavo iš uždaro parko, komanda šią sistemą pakeitė.

Lewisas galėjo startuoti ir laimėjo lenktynes, bet po finišo FIA atstovai paėmė jo mašiną – reikėjo įsitikinti, jog uždaro parko taisyklė keičiant hidrauliką nebuvo pažeista. Pagal taisykles, esant būtinybei ką nors pakeisti tarp kvalifikacijos ir lenktynių, detalės turi būti sumontuotos tokios pačios arba analogiškos, lygiai tokių pačių techninių charakteristikų.

Šįkart detalės nebuvo identiškos, todėl iškilo diskvalifikacijos tikimybė. Po finišo FIA inžinieriai sulygino dvi hidraulines sistemas – nuimtąją ir sumontuotą – ir tik po trijų valandų patvirtino, kad detalės turi analogiškas charakteristikas, todėl taisyklės nebuvo pažeistos.

Be to, formavimo rate Hamiltonas pranešė savo inžinieriui, kad suveikė sistema, neleidžianti varikliui užgesti. Po to jis dar du kartus klausė komandos, ar viskas tvarkoje su jo mašina. Ir jau tik prieš pat startą gavo atsakymą: „Lewisai, tu neturi problemų“.

2017 metų FIA techninė direktyva riboja informaciją, kuria lenktynininkas ir komanda gali keistis prieš startą, todėl Hamiltoną ir už tai galėjo nubausti, bet prieš duodama atsakymą jam, „Mercedes“ oficialiai kreipėsi dėl to į FIA. Ir tik gavę teigiamą atsakymą po kurio laiko pranešė Hamiltonui, kad su jo bolidu yra viskas tvarkoje.


Komentarai (5)
deivec
| 06/12 15:42 Atsakyti
dargedon
06/12 14:56

ne kur tau baus Hamiltona. Viskas galima viskas ok.

na dabar jau kaip ir yra pagrindas bausti HAM...reikia tau tik kreiptis i FIA ir isdestyti savo argumentus :)
YZF
| 06/12 20:00 Atsakyti
Tai kitaip tariant, MB komanda absoliuciai jokiu taisykliu nepazeide? Nu bet gi paverkti tai reikia.
dargedon
| 06/12 14:56 Atsakyti
ne kur tau baus Hamiltona. Viskas galima viskas ok.
dargedon
| 06/12 16:22 Atsakyti
deivec
06/12 15:42

na dabar jau kaip ir yra pagrindas bausti HAM...reikia tau tik kreiptis i FIA ir isdestyti savo argumentus :)

Nu ir? Ka norejai proto bokste pasakyti? Tai va atsimink savo zodelius. Kai rasysi komentara del kazko kas nepatiko F1, tai nepamirsk kreiptis i FIA . Tada nepezek ko pats nedarai.
Klepsidra
| 06/12 17:16 Atsakyti
Del anti-stal FIA leido, bet Renault po lenktyniu verke, kad turejo buti bauda
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas