MotoGP: 100-oji V. Rossi pergalė

logo 2009 Birželio 27 d. 18:26, Yamaha
Laimėjęs šiandien Assene, Olandijoje, vykusias „MotoGP“ lenktynes, „Yamaha“ motociklininkas Valentino Rossi pelnė šimtąją savo pergalę motociklų pasaulio čempionate.
Po starto varžybose pirmavo iš antrosios vietos startavęs Dani Pedrosa („Honda“). V. Rossi jį aplenkė jau pirmajame rate, tačiau abu tarpusavyje kovojusius varžovus įveikė Casey Stoneris („Ducati“).
Australo pirmavimas lenktynėse tęsėsi neilgai – jau kitame rate italas jį aplenkė. Išsiveržęs į priekį, V. Rossi buvo tiesiog nesustabdomas – daugkartinis motociklų sporto čempionas nurūko tolyn ir buvo nebepasiekiamas savo varžovams.
Antrąją vietą lenktynėse užėmė Jorge Lorenzo („Yamaha“). Praėjusiose lenktynėse Ispanijoje kaip lygus kovojęs su komandos draugu, šį kartą jis jam nebesugebėjo prilygti.
C. Stoneris, tuo tarpu, užėmė trečiąją vietą, tačiau nugalėtojui pralaimėjo net 23,113 sek. Kartu su australu keturis pirmuosius ratus važiavęs D. Pedrosa vėliau nesuvaldė motociklo ir pasitraukė iš kovos. Pora ratų vėliau toks pat likimas toje pačioje vietoje ištiko „Ducati“ motociklininką besivijusį kitą „Honda“ lenktynininką, Andrea Dovizioso.
Laimėjęs Assene, V. Rossi sutvirtino savo pozicijas pirmenybėse. Čempionate pirmaujantis italas dabar turi 131 tašką, antrąją vietą užimantis J. Lorenzo – 126, trečioje esantis C. Stoneris – 122.
Kitos „MotoGP“ lenktynės liepos 5 d. vyks JAV, Laguna Seca trasoje.