MotoGP. Aragone M. Vinalesas iškovojo „pole“, M. Marquezas krito nuo motociklo

logo 2017 Rugsėjo 23 d. 16:22, Yamaha

Aragano trasoje, Ispanijoje, vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje „Yamaha“ lenktynininkas Maverickas Vinalesas užfiksavo geriausią rezultatą ir iškovojo „pole“ poziciją. Tuo tarpu dėl pirmos startinės vietos kovojęs „Honda“ atstovas Marcas Marquezas krito nuo motociklo ir liko penktas.

Nuo 2013 m. Aragone kasmet rengiamuose kvalifikaciniuose važiavimuose M. Marquezas buvo nenugalimas. Antroje važiavimų dalyje atrodė, kad ispanas minėtoje trasoje iškovos dar vieną „pole“ poziciją. M. Marquezas pirmuoju bandymu vieną ratą įveikė greičiau nei per 1 min. 48 sek. ir pakilo į pirmąją vietą. Tuo metu antroje vietoje buvusį „Ducati“ lenktynininką Jorgę Lorenzo greičiu pranoko M. Vinalesas.

Iki važiavimų pabaigos likus porai minučių M. Marquezas bandė pagerinti savo rezultatą. Bet ispanas krito nuo motociklo dvyliktame posūkyje ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Po akimirkos į pirmąją vietą pakilo prieš 23 dienas koją susilaužęs ir traumos dar neišsigydęs Valentino Rossi. Bet italui iškovoti „pole“ poziciją sutrukdė jo komandos draugas M. Vinalesas, kuris buvo 0,180 sek. greitesnis. Po kelių sekundžių V. Rossį taip pat aplenkė ir į antrą vietą pakilo J. Lorenzo.

Geriausiai tarp „Honda“ motociklais važiavusių sportininkų pasirodė LCR komandos lenktynininkas Calas Crutchlow. Britas liko ketvirtas, nuo V. Rossi atsilikęs vos 0,015 sek.

Nuo motociklo kvalifikacijos pabaigoje kritęs M. Marquezas liko penktas, o jo komandos draugas Dani Pedrosa turėjo pasitenkinti šešta vieta.

Dėl čempiono titulo kovojantis antrasis „Ducati“ ekipos lenktynininkas Andrea Dovizioso šį kartą greičiu nenustebino ir nuo M. Vinaleso atsilikęs puse sekundės liko septintas.

„MotoGP“ lenktynės Aragono trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos liaku.