MotoGP. M. Marquezas greičiausias Ostine, bet gali prarasti „pole“ poziciją

logo 2018 Balandžio 21 d. 23:26, HRC

Honda“ lenktynininkas Marcas Marquezas buvo greičiausias Ostine, JAV, vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje, bet gali prarasti „pole“ poziciją už tai, jog važiavimų metu sutrukdė varžovui.

Kvalifikacijos pradžioje M. Marquezas įsiveržė į priekį ir artimiausią varžovą Valentino Rossį lenkė beveik 0,4 sek.

Vėliau ispanas, bandydamas pagerinti savo paties rezultatą, krito nuo motociklo 13-ame trasos posūkyje. Sportininkas grįžo į komandos garažą ir pasirodė trasoje su atsarginiu motociklu.

Įveikdamas apšilimo ratą „Honda“ lenktynininkas sutrukdė „Yamaha“ atstovui Maverickui Vinalesui, kuris tuo metu važiavo savo greitąjį ratą. M. Vinalesas liko itin nepatenkintas varžovo veiksmais, bet sugebėjo susikaupti, įveikti vieną greitą ratą ir pakilti į pirmąją vietą.

Važiavimų pabaigoje M. Marquezas vieną ratą įveikė per 2 min. 03,658 sek. ir aplenkęs M. Vinalesą 0,406 sek. iškovojo „pole“ poziciją. Bet ispanas gali sulaukti teisėjų nemalonės už savo veiksmus trasoje ir prarasti pirmą startinę poziciją.

„Suzuki“ atstovas Andrea Iannone liko trečias. Italas puse sekundės atsiliko nuo M. Marquezo, bet viena tūkstantąja sekundės dalimi pranoko „Tech 3“ sportininką Johanną Zarco.

Likusias dvi pozicijas antroje startinėje eilėje pasidalino „Yamaha“ lenktynininkas Valentino Rossi ir „Ducati“ atstovas Jorge Lorenzo.

Čempionato lyderis Calas Crutchlow JAV vykusioje kvalifikacijoje liko septintas, aplenkęs „Ducati“ motociklininką Andreą Dovizioso bei traumuotą Danį Pedrosą.

„MotoGP“ lenktynės Ostino trasoje prasidės sekmadienį 22:00 val. Lietuvos laiku.