MotoGP: Portugalijoje – įtikinama J. Lorenzo pergalė

logo 2009 Spalio 04 d. 23:26, Yamaha
Įtikinamą pergalę Portugalijos „MotoGP“ lenktynėse iškovojo „Yamaha“ motociklininkas Jorge Lorenzo.
Iš „pole“ pozicijos varžybas pradėjęs ispanas po starto prarado lyderio poziciją tautiečio Danio Pedrosos („Honda“) naudai, tačiau susigrąžino ją jau pirmajame rate ir po to be konkurencijos pasiekė finišą.
Antrą vietą lenktynėse Estorile užėmė su trenksmu po pertraukos sugrįžęs Casey Stoneris („Ducati“). Ne vieną varžovą aplenkęs australas etapo nugalėtojui finiše nusileido 6,294 sek. Motociklininkas džiaugėsi užčiaupęs savo kritikus, tačiau neslėpė lenktynių pabaigoje dar susidūręs su fiziniais sunkumais.
Trečias lenktynėse liko jau minėtas D. Pedrosa – ispanas lenktynes laimėjusiam tautiečiui nusileido 9,889 sek., bet net 13,539 sek. pranoko tik ketvirtoje vietoje šį kartą finišavusį Valentino Rossį („Yamaha“). Pastarasis po varžybų atrodė nustebęs dėl tokio savo pasirodymo ir teigė turėjęs problemų dėl motociklo galo sukibimo su trasos danga.
Po pergalės Portugalijoje J. Lorenzo kiek sumažino savo atsilikimą nuo „MotoGP“ čempionate pirmaujančio V. Rossio – dabar šiuos du motociklininkus skiria jau ne 30, o 18 taškų. Šių dviejų lenktynininkų atstovaujama „Yamaha“, tuo tarpu, jau užsitikrino čempionų titulą konstruktorių įskaitoje.
Iki „MotoGP“ čempionato pabaigos liko dar trejos lenktynės. Artimiausios jų spalio 18 d. bus surengtos Phillip Islando žiede Australijoje.