MotoGP. Šlapioje Motegi trasoje „pole“ netikėtai iškovojo J. Zarco

MotoGP. Šlapioje Motegi trasoje „pole“ netikėtai  iškovojo J. Zarco
logo 2017 Spalio 14 d. 11:34, Yamaha

Šiandien šlapioje Motegi trasoje, Japonijoje, vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje netikėtai „pole“ poziciją iškovojo „Tech 3“ komandos lenktynininkas ir čempionato naujokas Johannas Zarco.

Buvęs greičiausias ketvirtoje treniruotėje, Marcas Marquezas vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 53,903 sek. ir artimiausią varžovą lenkė beveik 2 sekundėmis. Bet tada ispanas padarė klaidą - į trasą po pertraukos išvažiavo su „slick“ tipo padangomis. Kad tokių padangų pasirinkimas buvo klaidingas patvirtino ir Valentino Rossi greitis. Italas su „slick“ padangomis važiavo 19 sek. lėčiau.

Kol M. Marquezas su netinkamomis padangomis kankinosi trasoje, iki važiavimų pabaigos likus minutei geriausią rezultatą užfiksavo ir į pirmąją vietą pakilo J. Zarco.

M. Marquezą kvalifikacijoje pranoko ir „Pramac“ komandos lenktynininkas Danilo Petrucci, kuris nuo J. Zarco atsilikęs 0,318 sek. iškovojo antrą startinę poziciją.

Taktinę klaidą padariusiam čempionato lyderiui M. Marquezui šį kartą teko pasitenkinti trečia vieta. Už ispano antroje startinėje eilėje tris pozicijas išsidalino „Aprilia“ atstovas Aleixas Espargaro, „Ducati“ lenktynininkas Jorge Lorenzo ir antrasis „Honda“ lenktynininkas Dani Pedrosa.

Tinkamai sąlygas trasoje išnaudojo KTM komanda ir jos lenktynininkai. Bradley Smithas ir Polas Espargaro pateko į paskutinę kvalifikacijos dalį ir iškovojo atitinkamai septintą ir aštuntą pozicijas.

Dėl čempiono titulo kovojantis Andrea Dovizioso šį kartą liko tik devintas, o V. Rossi buvo lėčiausias paskutinėje kvalifikacijos dalyje. Italas važiavimus baigė dvyliktas.

„MotoGP“ lenktynės Motegi trasoje sekmadienį prasidės 08:00 val. Lietuvos laiku.