Naujas „Red Bull“ koncerno bosas dalyvaus „Formulės-1“ komandos valdyme (10)

Naujas „Red Bull“ koncerno bosas dalyvaus „Formulės-1“ komandos valdyme
logo 2022 Gruodžio 04 d. 13:32, Red Bull Content Pool

Vienas iš naujų „Red Bull“ koncerno direktorių Oliveris Mintzlaffas, kuris nuo šiol yra atsakingas už kompanijos programą „Formulėje-1“, žada iš komandos vadovo Christiano Hornerio ir konsultanto Helmuto Marko atimti monopolį priimant kertinius sprendimus.

Pastarosiomis savaitėmis visa „Formulė-1“ kalbėjo tik apie „Ferrari“, kuri nutarė atleisti komandos vadovą Mattia Binotto. Tačiau mažai kas užsiminė apie kitą „top“ komandą, kurioje taip pat vyksta labai rimti struktūriniai valdymo pertvarkymai – kalbama apie pasaulio čempionus iš „Red Bull“.

Rudenį komanda neteko „Red Bull“ įkūrėjo ir savininko Dietricho Mateschitzo. Po jo mirties buvo nuspręsta, kad jo pareigos bus padalintos tarp trijų naujų vadovų. Kompanijos korporacinių ir investicinių projektų vadovu, kuris yra atsakingas už „Formulės-1“ programą, tapo buvęs Leipcigo futbolo klubo vadovas Oliveris Mintzlafas.

Verta pažymėti, kad „Formulė-1“ tarp visų „Red Bull“ koncerno sportinių programų vienareikšmiškai yra pati brangiausia ir svarbiausia. Tačiau labai artima asmeninė draugystė tarp Mateschitzo ir daktaro Marko privedė prie to, kad anksčiau „Formulės-1“ komandos valdymas iš esmės būdavo autonominis. Komandos sėkmė 2010-2013 metais patvirtino, kad tokia schema pateisino save ir dar labiau sustiprino Mateschitzo pasitikėjimą komandos vadyba.

Daugiau nei 15 metų viskas buvo be jokių pokyčių, bet mirus koncerno įkūrėjui, atėjo visai kiti laikai. Į Dietricho vietą atėjo O. Mintzlaffas.

Pirmiausiai paaiškėjo, kad Mintzlaffas buvo pagrindinis „Red Bull“ aljanso su „Porsche“ lobistas. Šis projektas nebus įgyvendintas, nes pusėms nepavyko susitarti. Visų pirma taip atsitiko dėl to, kad komandos vadovai Horneris ir Marko norėjo išsaugoti turėtą teisę asmeniškai priiminėti svarbiausius sprendimus.

Tuo tarpu „Porsche“ norėjo ne tik nori tiekti variklius, bet ir valdyti kompanijos „Red Bull Technology“ kontrolinį akcijų paketą ir turėti įtakos komandos valdyme. Taigi, bendradarbiavimas baigėsi net neprasidėjęs.

Po to, kai O. Mintzlaffas tapo naujuoju bosu, skambėjo kalbos, kad jis viską žada sugrąžinti į praeitį ir iš naujo pradėti derybas su „Porsche“. Tačiau to neįvyko, bet komandos vadovai buvusios nepriklausomybės daugiau nebeturės.

Atrodytų, kad pergalės abiejuose F-1 pasaulio čempionato įskaitose turėtų patvirtinti, kad „Red Bull“ vadyba labai sėkmingai tvarkosi su savo užduotimis. Tačiau, kaip sakoma, velnias visuomet slypi detalėse.

Rudenį „Red Bull“ atsidūrė skandalo epicentre, kai paaiškėjo, jog komanda 2021 metais viršijo nustatytas biudžeto lubas. Komanda gavo gana didelę baudą, tačiau svarbiausia – ši istorija skaudžiai smogė per viso prekės ženklo įvaizdį. Tokį pat efektą turėjo skandalas Brazilijoje tarp Maxo Verstappeno ir Sergio Perezo, parodęs, jog darnaus sutarimo komandos viduje taip pat nėra.

Anksčiau panašius klausimus Helmutas Marko greitai sureguliuodavo su D. Mateschitzu ir būdavo padedamas taškas. Bet dabar koncerno aukščiausieji vadybininkai žada kur kas labiau kištis į F-1 komandos veiklą. Visų pirma, tai palies strateginius klausimus. Vienas artimiausių tokio pobūdžio klausimų – gamintojo, kuris galėtų komandai gaminti jėgaines pagal 2026 metų reglamentą, paieška. Galutinis sprendimas šiuo klausimu tikrai nebus priimamas Milton Keyneso komandos bazės kabinetuose.

Kol kas sunku kalbėti, kiek O. Mintzlaffas ir jo pavaldiniai kišis į komandos darbą, tačiau jau dabar aišku, kad visiškos laisvės Horneris ir Marko tikrai neturės. Bus įdomu pažiūrėti, kiek nauja tvarka atsilieps „Red Bull“ sportiniams rezultatams...

Red Bull Racing
Komanda: Red Bull Racing 2023 sezono taškai: 759
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: RB18
Plačiau


Komentarai (10)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Black_Death
IP: a468a62 | 12/06 08:49 Atsakyti
Heiteris
12/05 12:53

Ferarri geras pavyzdys

Visai negeras pavyzdys. Ferarri neveikia, kaip laikrodis 2 dešimtmečius. Ir normalu tokį mechanizmą tobulinti, koreguoti.
Heiteris
IP: 1dbb9b3 | 12/05 12:53 Atsakyti
Black_Death
12/05 08:33

Tiek pat, kiek verta tiksliai rodantį laikrodį nešti pataisyti.

Ferarri geras pavyzdys
Black_Death
IP: a468a62 | 12/05 08:33 Atsakyti
maxpower
12/04 22:28

Kiek sanšų kad sugadins gerai veikiantį projektą?

Tiek pat, kiek verta tiksliai rodantį laikrodį nešti pataisyti.
maxpower
IP: 687f967 | 12/04 22:28 Atsakyti
Kiek sanšų kad sugadins gerai veikiantį projektą?
accadia
IP: de4978b | 12/04 18:51 Atsakyti
YZF
12/04 15:19

Jauciasi anglu zurnaliugu rasymo bruozas sitame straipsnyje. Ar tik ne... skaityti daugiau

Izy, na kas tau su tai kabinėjimaisis prie turinio. Juk tai praeis. Ir ar parašytum kažką geriau?

Tavo laimė ar nelaimė priklauso nuo tavo paties veiksmų, ne nuo mūsų palinkėjimų ar nuo turinio.

Netikiu, kad papylęs ant kažkieno rašymo stiliaus pasijutai geriau. Taip, galbūt sekundę pasijutai teisus. Bet nėra gero/blogo, viskas tiesiog yra.

Peace
Slick
IP: ef12fd6 | 12/04 15:57 Atsakyti
Aa
12/04 15:29

Manau RedBull nori trauktis is F1 ir kazkam komanda perduoti, nes si k... skaityti daugiau

Ir pradėti laikas nuo Alpha Tauri. Tegul parduoda arba Andrečiui arba tam kinų miliardieriui.
Valerijus
IP: fff6076 | 12/04 15:56 Atsakyti
Aa
12/04 15:29

Manau RedBull nori trauktis is F1 ir kazkam komanda perduoti, nes si k... skaityti daugiau

Jei pardavimai geri tikėtina ir projektas geras, redbullis stipriai isijungęs į visą autosportą.
Slick
IP: ef12fd6 | 12/04 15:56 Atsakyti
YZF
12/04 15:19

Jauciasi anglu zurnaliugu rasymo bruozas sitame straipsnyje. Ar tik ne... skaityti daugiau

Jei kaip normaliame portale rašytų iš kur paimta info, tai žinotume kas rašė :D
Aa
IP: f3265d6 | 12/04 15:29 Atsakyti
Manau RedBull nori trauktis is F1 ir kazkam komanda perduoti, nes si komanda labiau buvo Mastesczitzo ambicija, o ne kazkoks komerciskai sekmingas projektas.
YZF
IP: 20135ae | 12/04 15:19 Atsakyti
Jauciasi anglu zurnaliugu rasymo bruozas sitame straipsnyje. Ar tik ne basanoskinis vel padare savas isvadas?
×

TOP naujienos