Pagrindinės taisyklės, kada asmenims galima mokytis vairuoti su šeimos nariais

Pagrindinės taisyklės, kada asmenims galima mokytis vairuoti su šeimos nariais
logo 2022 Vasario 01 d. 12:45, Pexels

B kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimą įgyti bandantis asmuo gali savo įgūdžius papildomai pagerinti mokydamasis vairuoti su šeimos nariais. Visgi yra pagrindinės taisyklės, kurių tokiu atveju yra privaloma laikytis.

Pirmoji taisyklė yra, jog asmuo gali mokytis su šeimos nariu tik tuo atveju, jei jau yra išlaikęs „Regitroje“ teorijos egzaminą ir yra ne jaunesnis nei 17 metų amžiaus. Tokį Lietuvos gyventoją gali mokyti tik šeimos nariai, turintys ne mažesnį nei penkerių metų B kategorijos stažą (tėvai, sutuoktiniai, vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai). Visgi mokyti negali šeimos narys, jei iš jo dėl kažkokių KET pažeidimų buvo atimta teisė vairuoti.

Antroji taisyklė yra, jog mokytis vairuoti galima tik su B kategoriją atitinkančia transporto priemone, ji turi būti registruota, turėti galiojančią techninę apžiūrą, draudimą. Taip pat yra svarbu automobilį paženklinti „M“ raide pagal KET taisykles. Negalima mokytis vairuoti su automobiliu, kurio stovėjimo stabdžio svirtis nėra tarp vairuotojo ir keleivių sėdynių.

Trečioji taisyklė yra, jog abu šeimos nariai privalo su savimi turėti reikalingus dokumentus: asmens tapatybės dokumentus, pažymą, įrodančią apie išlaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“, galiojančią medicininę pažymą, dokumentai, kurie padėtų nustatyti, kad asmenis sieja šeimos ryšys.

Svarbu yra pabrėžti tai, jog mokyti asmenį yra leidžiama ne ilgiau nei tris valandas. Už KET pažeidimus mokymo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1174
2. Tadux15 1155
3. Giriby 1151
4. mantioras 1151
5. Modetas99 1140