„Pirelli“ siūlo naujas padangas bandyti lenktynėse (5)

„Pirelli“ siūlo naujas padangas bandyti lenktynėse
logo 2019 Liepos 04 d. 12:18, Red Bull Content Pool / Getty Images

„Formulėje-1“ siūloma apsvarstyti idėją šių metų sezono pabaigoje keletą lenktynių surengti su 2020 metų padangų prototipais. „Pirelli“ turi galimybę suteikti komandoms po keletą komplektų prototipų išbandyti juos treniruočių metu, tačiau „Pirelli“ automobilių sporto padalinio vadovas Mario Isola siūlo pakoreguoti F- reglamentą, kad šio sezono pabaigoje komandos galėtų išbandyti 2020 metų padangas lenktynėse.

„Taisyklės leidžia mums pateikti po du papildomus prototipų komplektus ir juos įvertinti penktadienio treniruočių metu, - sakė M. Isola. – Mes kreipėmės su prašymu pakoreguoti reglamentą ir leisti naująsias padangas išbandyti ne tik per treniruotes, o viso lenktynių savaitgalio metu.

Tai visiškai nauja idėja, kurią teks įvertinti ir aptarti, o FIA turėtų paruošti reglamento pataisas. Mes esame atviri įvertinimams, artimiausiomis savaitėmis tęsime 2020 metų padangų bandymus, bet būtų labai šaunu, jei mums atsirastų galimybė išbandyti kitų metų padangas dar šiame sezone“.

Mario Isola detaliai papasakojo apie padangų bandymus, kurie ką tik užsibaigė Spielberge ir bus pratęsti Silverstoune po Didžiosios Britanijos GP etapo: „Mes tęsiame 2020 metų padangų paruošimo gamybai procesą ir siekiame joms suteikti kur kas platesnį darbinį diapazoną. Austrijoje ir Anglijoje mes išbandysime naujus mišinius ir naują koncepciją, kad pasiektumėm šio tikslo, o taip pat bandysime patvirtinti galutinį padangų konstrukcijos variantą kitiems metams.

Mašinos tampa vis greitesnės, apkrovos padangoms auga ir jos turi su tuo susitvarkyti. Visos naujos jų modifikacijos turėtų padaryti padangas efektyvesnėmis, kad visi mišiniai turėtų kur kas platesnį darbinį diapazoną be problemų su pūslėjimusi ir perkaitimu.

Mes visuomet stengėmės mažinti jų perkaitimą, kadangi padangos nemėgsta padidintos temperatūros. Tikslas – padaryti taip, kad kitais metais padangos turėtų kur kas platesnį darbinį diapazoną ir mažiau perkaistų, o taip pat būtų saugios“.


Komentarai (5)
kart
| 2019 Liepos 09 d. 22:27
bmw v8
| 2019 Liepos 04 d. 23:33

Čia ne utopija, o visiška nesąmonė :D

O kuo skiriasi tavo nesamone nuo mano utopijos?
A85
| 2019 Liepos 05 d. 00:12
Priklauso nuo situacijos čempionatuose. Jeigu Mercedes laimi WDC ir WCC likus X etapų iki sezono galo, tai jo, likusiems etapams gal ir variantas. Bet tokius fintus daryt esant realiai kovai dėl titulo, tai nelabai būtų. Kita vertus, tokie bandymai gali sujaukt ir vidurio rikiuotę smarkiai, kur skirtumai dešimtosios dalys tarp bolidų, tai padangų pakeitimas irgi gali persverti svarstykles į vieną ar kitą pusę. Iš Pirelli pusės suprantu tokį norą, bet tada reiktų kokį nors neįskaitinį etapą daryt.
logo rėmėjas
bmw v8
| 2019 Liepos 04 d. 23:33
kart
| 2019 Liepos 04 d. 19:00

Siaip prikolas butu, jog sezonui paruostu kelis skirtingu specifikaciju komplektus ir kiekviename etape komandos nezinotu kokias gauna. Tik savaitgalio testu metu bandytu suprasti padangas ir rasti geriausius setupus.
Bet cia turbut utopija.

Čia ne utopija, o visiška nesąmonė :D
kart
| 2019 Liepos 04 d. 19:00
Siaip prikolas butu, jog sezonui paruostu kelis skirtingu specifikaciju komplektus ir kiekviename etape komandos nezinotu kokias gauna. Tik savaitgalio testu metu bandytu suprasti padangas ir rasti geriausius setupus.
Bet cia turbut utopija.
Accadia
| 2019 Liepos 04 d. 17:18
Įdomiai skamba. Naujoviškos padangos sulygintų šansus teisingai įvertinti jų veikimą. Daugiau galimybių - didesnė įvairovė - daugiau netikėtumų = intriga.
×