S. Peterhanselis greičiausias Dakaro ralyje, S. Loebas traukiasi iš tolimesnės kovos (3)

S. Peterhanselis greičiausias Dakaro ralyje, S. Loebas traukiasi iš tolimesnės kovos
logo Sausio 10 d. 22:08, Red Bull Content Pool / Getty Images

„Peugeot“ lenktynininkas Stephane‘as Peterhanselis buvo greičiausias šios dienos greičio ruože, tuo tarpu avariją patyręs Sebastienas Loebas pasitraukė iš šių metų Dakaro ralio.

Daugkartinis WRC čempionas sustojo šiandien įveikęs vos kelis greičio ruožo kilometrus. Praradęs tris valandas ir pajudėjęs tik su pašalinių pagalba, S. Loebas buvo priverstas trauktis, tuo tarpu traumą patyręs jo šturmas atsidūrė gydytojų rankose.

Iš kovos pasitraukus prancūzui, kovą dėl pirmos vietos tęsė likę du „Peugeot“ komandos lenktynininkai Stephane‘as Peterhanselis ir Carlosas Sainzas. Pirmasis iš jų šiandien buvo greičiausias ir bendroje įskaitoje dar labiau padidino persvarą prieš varžovus.

Šių metų Dakaro ralyje pirmą kartą užfiksavęs geriausią rezultatą Stephane‘as Peterhanselis penkiomis minutėmis aplenkė „Toyota“ automobiliu važiavusį Bernhardą ten Brinkę.

Kopose užstrigęs ir nugalėtojui 18 minučių nusileidęs C. Sainzas dabar bendroje įskaitoje pirmaujančiam komandos draugui jau pralaimi daugiau nei pusę valandos. Tuo tarpu minėtasis B. ten Brinke bendroje įskaitoje pakilo į trečią vietą.

Kitas „Toyota“ komandos lenktynininkas Nasseras Al-Attiyah šiandien nugalėtojui nusileido 24 minutes ir dabar nuo lyderio atsilieka valanda ir 23 minutėmis. Dar už 11 minučių - trečiasis „Toyota“ lenktynininkas Ginielis de Villiersas.

Gana sėkmingai penktoji ralio diena susiklostė automobiliais važiavusiems lietuviams.  Visi trys sportininkai šiandien pateko į greičiausiųjų dvidešimtuką. Septynioliktoje vietoje penktąjį greičio ruožą baigė Antanas Juknevičius. Už jo 18-as finišo liniją kirto Benediktas Vanagas, o Vaidotas Žala dieną užbaigė 20-as.

Motociklų klasėje šiandien niekas greičiu negalėjo prilygti „Honda“ komandos atstovui Joanui Barredai, kuris vakar nuo lyderio atsilikinėjęs 22 min., po šios dienos greičio ruožo atsilieka tik 7 min.

Pasiekęs antrąjį greičio ruožo punktą J. Barreda artimiausią varžovą jau lenkė daugiau nei 6 min. Kirtęs finišo liniją, ispanas antroje vietoje likusį Matthiasą Walknerį aplenkė beveik 11 min.

Klasėje vis dar pirmaujantis „Yamaha“ lyderis Adrienas van Beverenas šiandien finišavo penktas, beveik 14 min. nusileidęs greičio ruožo nugalėtojui. Iki šiol pagrindiniu prancūzo konkurentu buvęs Pablo Quintanilla krito nuo motociklo ir prarado papildomas 14 minučių.

Tarp motociklininkų lietuvis Balys Bardauskas finišo dar nepasiekė.

Šiandien nepasisekė ne tik S. Loebui, bet ir keturračiu važiavusiam Sergejui Karyakinui. Iki šiol su Ignacio Casale dėl pirmos vietos kovojęs rusas patyrė avariją, kurios metu susilaužė ranką, tad buvo priverstas pasitraukti iš tolimesnės kovos.

Komentarai (3)


moderator F1
| Sausio 11 d. 02:35
Klepsidra
| Sausio 10 d. 22:50
Yra Balys ir yra visi kiti ekipazai, ypac po vakaryksciu video :D
A85
| Sausio 10 d. 22:30
Važiuojant apylyge technika lietuvių ekipažai labai konkurencingai atrodo. Panašu, kad Vanagui technikos pranašumas neduoda pranašumo trasoje ir jausdamas spaudimą (tik nežinau ar prieš rėmėjus, ar dėl kolegų gero pasirodymo, ar dėl abiejų) daro klaidas. O Žala tai man highlight'as visiškas. Matėsi potencialias ankstesniuose Dakaruose, bet su patikima technika labai rimtai važiuoja. Daro klaidų, bet jei ras finansavimą, nenuleis rankų ir sukaups patirties - bus labai rimtas draiveris ateityje, o šiemet dar gali pasitaškyt, nes matosi, kad fizinė forma ne per geriausia ir per daug nuotaikos svyruoja. Biškį padirbėt reikia, bet potencialas yra nenuginčijamas. Antanas irgi normoj - tikslas 20-ukas ir jo bene nuosekliausiai iš visų draiverių siekia. Jaučiasi, kad turi patirtį, žino savo tikslą ir labai kryptingai siekia. Maladiec! Žodžiu, labai įdomus Dakaras stebint lietuvius, tikiuosi tokiu ir liks iki finišo.

F-1.lt pulsas