Sezono finalą iš „pole“ pozicijos pradės M. Verstappenas

logo 2021 Gruodžio 11 d. 16:05, Ferrari nuotr.

Paskutinį kartą šiemet surengtoje F-1 kvalifikacijoje „Yas Marina“ trasoje, Abu Dabyje, greičiu varžovus pranoko ir „pole“ poziciją iškovojo pirmojo čempiono titulo siekiantis „Red Bull“ lenktynininkas Maxas Verstappenas.

Olandas savo geriausią rezultatą paskutinėje važiavimų dalyje užfiksavo pirmuoju bandymu. Sportininkui taip pat padėjo komandos draugas Sergio Perezas, važiavęs priekyje. Tiesiojoje pasinaudojęs meksikiečio „oro maišu“, M. Verstappenas vieną ratą įveikė per 1 min. 22,109 sek. Kaip paaiškėjo vėliau, tokio rezultato pakako nugalėti paskutinėje šių metų F-1 kvalifikacijoje.

Pagrindinis M. Verstappeno varžovas kovoje dėl čempiono titulo Lewsias Hamiltonas važiavimų pabaigoje pagerino savo rezultatą. Bet atsilikęs nuo olando 0,3 sek., turėjo pasitenkinti antra startine vieta. Priešingai nei „Red Bull“ pilotas, L. Hamiltonas finalines lenktynes pradės su vidutinio kietumo padangomis.

Kiek netikėtai trečią startinę poziciją iškovojo „McLaren“ atstovas Lando Norrisas. Britas greičiu pranoko antrąjį „Red Bull“ pilotą Sergio Perezą ir greičiausią „Ferrari“ atstovą Carlosą Sainzą. Tuo tarpu antrasis „Mercedes“ lenktynininkas Valtteri Bottas užfiksavo tik šeštą rezultatą.

Kitas „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas kvalifikaciją baigė septintas, greičiu pranokęs „AlphaTauri“ sportininką Yukį Tsunodą. Japonas buvo užfiksavęs geresnį rezultatą, bet dėl trasos ribų nepaisymo, jis buvo anuliuotas.

Devintas kvalifikacijoje liko vienintelis iš „Alpine“ į paskutinę važiavimų dalį patekęs Estebanas Oconas. Tuo tarpu antrasis „McLaren“ pilotas Danielis Ricciardo užbaigė greičiausiųjų dešimtuką.