Šiemet lenktynininkai naudoja naujos kartos šalmus (5)

Šiemet lenktynininkai naudoja naujos kartos šalmus
logo Vasario 20 d. 10:06, Racing Point

Priešsezoniniuose bandymuose „Formulės-1“ pilotai pirmą kartą naudoja naujos kartos šalmus, labiau saugesnius ir kurie turi kur kas didesnį apsaugos lygį.

Prieš įvedant naująjį standartą buvo nuveiktas didžiulis darbas, kurį FIA atliko daugiau nei 10 metų; federacija per tą laiką glaudžiai bendradarbiavo su šalmų gamintojais, pavyzdžiui, su tokiomis firmomis kaip „Stilo“ ir „Bell“, kurios dabar jau pradėjo gaminti produkciją, atitinkančią naujus reikalavimus.

Šis standartas gavo kodinį FIA 8860-2018 pavadinimą: tokie šalmai privalo išlaikyti metalinio disko, sveriančio 225 gramus ir skriejančio 250 km/h greičiu, smūgį, o taip pat 10 kilogramų svorį, krentantį iš 5 metrų aukščio. Šalmo stiklas turi išlaikyti užtaiso, iššauto iš pneumatinio šautuvo, smūgį, o šalmas apskritai – 790 laipsnių temperatūros ugnį.

Darbas ties šiuo projektu prasidėjo po incidento, įvykusio Vengrijos GP etape 2009 metais, kai Felipe Massa gavo galvos smegenų traumą po to, kai į jo šalmą pataikė spyruoklė, atlėkusi nuo priekyje važiuojančios mašinos. Iš karto po šio įvykio viršutinė veido atidengimo linija buvo pažeminta 10 mm, kad būtų sustiprinta išilginė šalmo sritis.

Naujasis standartas jau tapo privalomas „Formulėje-1“ ir greitai bus įvestas kitose lenktynių serijose.

FIA saugumo klausimų direktorius Adamas Bakeris: „Svarbu, kad mes stengiamės padidinti saugumą visose automobilių sporto srityse. Šalmai, kurie atitiko ankstesnįjį standartą, taip pat užtikrino aukštą saugumo lygį, bet mes nutarėme pereiti į kitą lygį, sukūrę šalmą, kuris bus naudojamas aukščiausio lygio čempionatuose daugelį metų“.

Komentarai (5)


ddt
| Vasario 20 d. 17:18
Joo.... "Labiau saugesnį su kur kas didesniu saugumo lygiu". Įdomu, kokiu atstumu tas pneumatinis šautuvas šūvio metu, nes visi žino, kad kinetinė kulkos energija krenta sparčiai, ir kuo didesnis atstumas, tuo mažesnė žala. Tai šitas sakinys be matematinės išraiškos nesako nieko. Pneumatinis šautuvas iš puskilometrio vargu ar būtų jaučiamas jei pataikytų jums į kaktą...
Black_Death
| Vasario 20 d. 12:37
Ka jus suprantat?? Nematot naujos stiklo varstu koncepcijos!!! 😂

... truksta zodziu.. as galvojau kad tokie tempai LT valstybinese istaigose. Ta salma gal projektavo silicio sleni, kur darbuotojam uz laika kapsi atlyginimas.
giedriusx3
| Vasario 20 d. 12:34
"labiau saugesnius ir kurie turi kur kas didesnį apsaugos lygį"
čia kai trūksta žodžių rašinyje
deivec
| Vasario 20 d. 11:43
maxpower
| Vasario 20 d. 11:07

Tipo 10 metų šalmą kūrė? ;D

nu taip...suprask visi kiti butu kure 20 metu :D, o va FIA su savo milijonais ir dar gamintojais kure "tik" 10.
Aj...isvis kartais juokas ima is to ka daro FIA....
maxpower
| Vasario 20 d. 11:07
Tipo 10 metų šalmą kūrė? ;D
×