Singapūre trečiąją sezono pergalę iškovojo S. Vettelis!

logo 2015 Rugsėjo 20 d. 17:04, Ferrari
Sekmadienį Singapūro „Grand Prix“ lenktynėse trečiąją sezono pergalę iškovojo „Ferrari“ komandos pilotas Sebastianas Vettelis.
Vokietis varžybas „Marina Bay“ trasoje pradėjo iš „Pole“ pozicijos ir užtikrintai pirmavo iki pat lenktynių finišo. Tai buvo jau 42-oji sportininko pergalė karjeroje.
S. Vettelis pagal pergalių skaičių aplenkė legendinį Ayrtoną Senną, kurio sąskaitoje 41-as triumfas.
Vokietis taip pat tapo Singapūro GP rekordininku: jis čia nugalėjo jau ketvirtą kartą.
Antras finišo liniją kirto „Red Bull“ ekipos atstovas Danielis Ricciardo. Tai tik antrasis australo podiumas šiemet.
Trečioji vieta atiteko dar vienam „Ferrari“ lenktynininkui Kimi Raikkonenui.
Paskutinį kartą du „Ferrari“ komandos atstovai ant podiumo lipo dar 2013 m., kai Ispanijoje pergalę iškovojo Fernando Alonso, o trečias finišavo Felipe Massa.
Ketvirtoji vieta atiteko Nico Rosbergui su „Mercedes“ bolidu. Penktąją vietą užėmė Valtteri Bottas iš „Williams“ komandos.
[gallery id=1143 rand=rand]
Šeštąją poziciją iškovojo „Red Bull“ ekipos atstovas Daniilas Kvyatas, septintąją – Sergio Perezas iš „Force India“ gretų.
Aštuntoje ir devintoje vietose lenktynes baigė abu „Toro Rosso“ ekipos sportininkai: atitinkamai Maxas Verstappenas bei Carlosas Sainzas.
Tiesa, varžybų pabaigoje „Toro Rosso“ komanda reikalavo M. Verstappenui praleisti C. Sainzą, tačiau jaunasis olandas griežtai atsisakė paklusti.
Dešimtuką užbaigė Felipe Nasras su „Sauber“ bolidu, lenktynių pabaigoje išsikovojęs paskutinį skiriamą tašką.
Lenktynėse dukart pasirodė saugos automobilis. Pirmąjį kartą į trasą jis išvažiavo po F. Massos ir Nico Hulkenbergo susidūrimo. Incidento metu savo bolidą į barjerus sudaužė vokietis ir pažėrė nemažai detalių.
Už šį incidentą „Force India“ pilotas buvo nubaustas trijų startinių pozicijų bauda kitoms lenktynėms Japonijoje.
Antrą kartą saugos automobilis buvo išleistas, kai trasoje netikėtai pradėjo vaikščioti pašalinis žmogus. Jis greitai dingo iš akiračio, tačiau lenktynės buvo pristabdytos keletui ratų.
Iš varžybų taip pat pasitraukė abu „McLaren“ ekipos lenktynininkai F. Alonso ir Jensonas Buttonas, kuriuos pavedė technika.
Dėl gedimų savo pasirodymus anksčiau laiko turėjo nutraukti ir F. Massa su Lewisu Hamiltonu.
Paskutinį kartą „Mercedes“ komandos pilotas lenktynių nebaigė dar praėjusį sezoną Belgijoje. Iki šiol britas buvo finišavęs net 19 etapų iš eilės (13 pergalių).
Čempionato lyderis Singapūre greičiu neprilygo S. Vetteliui ir, panašu, galėjo užimti ne aukštesnę kaip ketvirtą vietą.
Tuo metu S. Vettelis laimėjo lenktynes naudodamas dviejų sustojimų taktiką bei panaudojęs du super minkštų padangų komplektus ir vieną minkštų.
Šiose lenktynėse F-1 čempionate debiutavo Alexanderis Rossi, su „Manor“ bolidu užėmęs 14-ąją vietą ir aplenkęs komandos draugą Willą Stevensą.
Greičiausią lenktynių ratą įveikė D. Ricciardo – 1:50.041 sek.
Bendroje įskaitoje toliau lyderiu išlieka L. Hamiltonas su 252 taškais. Antroje vietoje klasifikuojasi N. Rosbergas (211 taškų), trečias – S. Vettelis (203 taškai).
Kitas „Formulės-1“ etapas vyks jau po savaitės Japonijoje, Suzukos trasoje.
Netrukus pateiksime daugiau informacijos.