Surasta priežastis, dėl kurios buvo diskvalifikuotas S. Vettelis (12)

Surasta priežastis, dėl kurios buvo diskvalifikuotas S. Vettelis
logo Rugpjūčio 28 d. 10:27, Aston Martin F1

Apie istoriją su Sebastiano Vettelio diskvalifikacija, kuris antras kirto finišo liniją per Vengrijos GP, parašyta ir pasakyta labai daug. Bet svarbiausia yra tai, kad šio etapo teisėjų sprendimas liko galioti, nors „Aston Martin“ komanda bandė užprotestuoti šį sprendimą, tačiau galiausiai nutarė nesikreipti į FIA Tarptautinį apeliacinį teismą.

„Formulės-1“ Techninis reglamentas reikalauja, kad automobilio bake po finišo turi likti ne mažiau kaip vienas litras degalų, tačiau iš Vettelio bolido teisėjai sugebėjo išsiurbti trigubai mažiau. Tai vienareikšmiškai reiškė, kad jo rezultatas turi būti anuliuotas, kad ir kuo būtų aiškinamas toks degalų trūkumas. Beje, tikimybė, kad diskvalifikacijos būtų galima išvengti, buvo tik viena.

Komandos vadybininkas Andy Stevensas teigė, kad „jei degalai būtų ištekėję iš bako FIA teisėjų akivaizdoje, tada mes turėtumėm šansą“.

Vokietijos „Auto Motor und Sport“ rašo, jog iš tiesų prieš lenktynes į Vettelio bolidą buvo pripilta per daug degalų. Tuo skaudžiau komandai prarasti 18 taškų, kuriuos būtų uždirbęs keturiskart pasaulio čempionas.

„Kadangi lenktynės prasidėjo lyjant lietui, greičiai buvo kur kas mažesni nei mes planavome, - aiškino A. Stevensonas. - Bet sprendimas apie tai, kiek kuro įpilti jau buvo priimtas ir mes nieko pakeisti negalėjome“.

Tačiau inžinieriai norėjo sumažinti mašinos svorį, todėl lenktynių metu Vettelis iš techninio personalo gavo instrukciją įjungti „Fuel Burn Mode“ režimą, kuris leidžia deginti kuro perteklių. Tuo momentu niekas negalėjo įsivaizduoti, kokių pasekmių tai turės. O kai komanda tai suprato, jau buvo per vėlu.

Įdomu ir tai, kad pačio Sebastiano žodžiais tariant, faktiškai iki pat finišo baimintis nebuvo ko: „Tik paskutiniame rate tapo aišku, kad kažkas yra ne taip, kaip reikia“. Bet apie tai, jog degalų visai neliko, komanda net nepagalvojo, nes pagal skaičiavimus jų turėjo būti užtektinai.

„Degalų turėjo likti apie litrą, kaip ir George'o Russello bolide“, - spėjo Stevensonas. Reikalas tas, kad pagal gandus, brito „Williams“ bolide buvo likę truputį mažiau nei litras degalų, bet trūkumas buvo minimalus ir nereikšmingas, todėl FIA į tai užmerkė akis.

O kam reikalingas litras degalų po lenktynių?

„Trečdalis šio kuro kiekis naudojamas degalų patikrinimui, antrasis trečdalis lieka kaip pavyzdys ir paskutinis trečdalis atiduodamas pačiai komandai savarankiškiems tyrimams atlikti, - komentavo A. Stevensonas. - Kažkada „Jordan“ laikais mes sunaudojome per daug degalų Heinzo Haraldo Frentzeno bolide. Tai buvo Brazilijoje. Bet Eddie Jordanas pasakė FIA, kad jis atiduoda FIA savo 0,3 litro degalų. Ir jiems pasisekė, Frentzenas nebuvo diskvalifikuotas“.

Po 11 etapų „Aston Martin“ atsidūrė 7 Konstruktorių taurės įskaitos vietoje, nusileisdama „AlphaTauri“ 20, o „Alpine“ - 29 taškais. Kadangi komanda siekia tikslo užimti 5 vietą, tai dabar prieš ją iškilęs sudėtingas uždavinys – atkovoti mažiausiai 30 taškų. Pasak „Aston Martin“ atstovų, komanda negali tikėtis, kad kurios nors lenktynės vėl bus chaotiškos ir jiems pavyks gauti daug taškų. Užduotis yra ta, kad reikia reguliariai uždirbti taškus pirmajame dešimtuke ir reguliariai lenkti „Alpine“ bei „AlphaTauri“. Kiek „Aston Martin“ seksis tvarkytis su tokiu uždaviniu, bus aišku jau šį savaitgalį Belgijoje.

Aston Martin Cognizant Formula One
Komanda: Aston Martin Cognizant Formula One 2021 sezono taškai: 59
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: TBA
Plačiau
Sebastianas Vettelis
Pilotas: Sebastianas Vettelis 2021 sezono taškai: 35
Komanda: Aston Martin Amžius: 34 m.
Plačiau
„Hungaroring", Budapeštas
Trasa: „Hungaroring", Budapeštas (Vengrijos GP)
Ilgis: 4,381 km Ratų skaičius: 70
Plačiau

Komentarai (12)
PRiminimas
IP: c0c5e6d | 08/28 20:21 Atsakyti
Po lenktyniu teisejai per 6 VAL !! patikrina pasirinktinai dali bolidu ( tai tikras faktas PVZ Honda Bar kai buvo supakuoti { pagauti del 2 kuro bako ne is karto) BET vis tiek pagavo
kart - eik sikt
IP: 32a3fe1 | 08/28 19:10 Atsakyti
.
Klepsidra
IP: 1233286 | 08/28 15:26 Atsakyti
priezastis seniai surasta - komanda sufailino big time. visa kita yra niuansai ir bandymas techninem detalem uzmaskuoti zioplas klaidas
Gandu Platintojas
IP: c0c5e6d | 08/28 13:40 Atsakyti
Gandu platintojas-- spėjo Stevensonas . Reikalas tas, kad pagal gandus ir TT. Akivaizdus š....
Geras Nickas
IP: 1386f4e | 08/28 11:53 Atsakyti
kart
08/28 11:27

Tokių gandų iš viso nebūtų, jeigu FIA visada griežtai, be savo nuožiūra pritaikytų išimčių, laikytųsi savo taisyklių.

Kad tau dėl Vettelio baisiai skauda, tai suprantama, bet tavo pritempinėjimai kart'ais labai juokingai atrodo :)
Black_Death
IP: af65f2b | 08/28 11:41 Atsakyti
Perskaiciau, bet taip ir nebuvo parasyta kas ir kur buvo paslepes priezasti?? ...
kart
IP: ff4c1cb | 08/28 11:34 Atsakyti
YZF
08/28 10:39

Tai gal Williams irgi atsisake savo 0.3, kaip su Jordan buvo?

Su tuo atidavimu, tai kažkokia keista nesąmonė, nes taisyklės reikalauja litro, nors praktiškai turi užtekti ~0.66l
kart
IP: ff4c1cb | 08/28 11:27 Atsakyti
Geras Nickas
08/28 11:01

Paskaityk pirmus du savo citatos žodžius. Tai nėra faktas, bet tu jau darai išvadas...

Tokių gandų iš viso nebūtų, jeigu FIA visada griežtai, be savo nuožiūra pritaikytų išimčių, laikytųsi savo taisyklių.
Bledzius
IP: 32a3fe1 | 08/28 11:03 Atsakyti
Tai čia blyn tiek laiko prireikė kad išsiaiškintu? Tai patys neatsimena ką ten spaudinėja...ir po 4 savaičių, išsiblaivo ir prisimena kad " Ai čia mes tyčia tokį mode'a naudojom" :D
Geras Nickas
IP: 1386f4e | 08/28 11:01 Atsakyti
kart
08/28 10:36

"pagal gandus, brito „Williams“ bolide buvo likę truputį mažiau nei litras degalų, bet trūkumas buvo minimalus ir nereikšmingas, todėl FIA į tai užmerkė akis."

Taip ir būna su tais sprendimais, kai FIA pasilieka sau teisę savo nuožiūra taikyti taisykles. Jeigu kartą taisyklėse parašyta litras, tai ir turi būti litras, o ne "biški mažiau".

Paskaityk pirmus du savo citatos žodžius. Tai nėra faktas, bet tu jau darai išvadas...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas