Tūkstantasis etapas vyks Kinijoje (11)

Tūkstantasis etapas vyks Kinijoje
logo 2018 Gegužės 15 d. 14:51, Force India

Kito sezono pradžioje „Formulė-1“ pažymės 1000-tąjį GP etapą. „Liberty Media“ svarstė galimybę šį jubiliejinį etapą surengti SIlverstoune – toje pačioje trasoje, kurioje 1950 metais įvyko pirmosios F-1 GP lenktynės. „Formulės-1“ komercijos direktoriaus Seano Bratcheso žodžiais, perkelti Didžiosios Britanijos GP etapą į balandį būtų nepraktiška dėl oro, todėl šventė yra numatoma Kinijos GP etapo metu.

Seanas Bratchesas: „Silverstoune įvyko pirmosios istorijoje GP lenktynės ir mes norėjome, kad 1000- tosios lenktynės įvyktų toje pačioje trasoje. Tai būtų labai graži istorija. Bet aš palyginti neseniai gyvenu Didžiojoje Britanijoje ir kada man pasakė, kad balandį čia būna netinkamas oras, aš iš karto atsisakiau šios idėjos.

Mes skyrėme daug laiko šiai temai, analizuodami įvairiausias aplinkybes, tame tarpe ir oro sąlygas, Kinija yra puiki vieta jubiliejinėms lenktynėms. Ši šalis – tai dalis mūsų sporto ateities, mes džiaugiamės, kad unikalios lenktynės įvyks būtent ten. Kartu mes atšvęsime kitus metus kaip jubiliejinius 1000-tojo GP etapo metus, todėl sezono eigoje mes pamatysime daug priminimų apie šią unikalią iškilmę. Kinijoje sutiko surengti jubiliejines lenktynes ir me dabar pradedame derybas su jais, kaip padaryti šį renginį globaliu ir deramai viską atšvęsti“.

2017 metais Silverstouno autodromo savininkai iniciavo sutarties su FOM nutraukimą, kadangi jų netenkino finansinės sąlygos. Jei nebus pasirašyta nauja sutartis, tai kitų metų Didžiosios Britanijos etapas gali įvykti paskutinį kartą legendinėje trasoje. Autodromo atstovai lankėsi neseniai pasibaigusiame Ispanijos GP etape, tačiau Bratchesas pareiškė, kad derybos nebuvo vedamos.

„Praėjusį savaitgalį mes nesvarstėme situacijos, - pareikė „Formulės-1“ komercijos direktorius. – Didžioji dalis derybų vyksta Londone. Bet aš neužsimenu apie tai, kad kas nors vyksta ne taip. Į Barseloną atvažiavo daugelio etapų organizatoriai – iš Singapūro, iš Silverstouno, iš kitų Europos šalių ir iš viso pasaulio. Ten buvo ir Hockenheimo atstovai. Vokiečių etapo organizatorių reikalavimai? Daugelis nori kontraktų be jokios rizikos, bet tai neatitinka mūsų verslo modelio. Visi mes su nekantrumu laukiame šių metų Vokietijos GP etapo“.

Kitais metais kalendoriuje atsiras nauja miesto trasa – lenktynės Majamyje. Komandos visada skeptiškai vertino etapų daugėjimą ir verslo klube pasigirdo gandų, kad naujas etapas gali pakeisti Azerbaidžano GP etapą. Tačiau Bratchesas pareiškė, kad tai niekaip nesusiję: „Tai nesąmonė. Didžiosiomis raidėmis. Mūsų pastangos nėra niekaip susijusios nei su etapu Baku, nei su kitu kokiu nors GP etapu pasaulyje. Tai paprasčiausia dezinformacija“.

Komentarai (11)


SliMMaz
| 2018 Gegužės 16 d. 11:01
As irgi gal noreciau Suzuka GP pamatyt 1000-taji (Japonijoj balandi jau normalu ~22-25c) arba Brazilijoje. Sorry, bet Abudabis? Nahh
Klepsidra
| 2018 Gegužės 16 d. 10:03
Pradziai pradekit skirti trasa as such nuo "lenktyniu atmosferos" joje. Monako trasa irgi nieko verta, bet kazkodel ji buvo, yra ir bus
Grengas
| 2018 Gegužės 16 d. 09:57
Na, iš naujųjų trasų Kinijos trasa yra tikrai viena geriausių, lenktynės ten tikrai labai dažnai būna vienos įdomesnių.
Rain Man
| 2018 Gegužės 15 d. 23:15
Na nelabai iš ko yra ir rinktis tūkstantosioms lenktynėms rengti. Europai balandis iš esmės dar per šaltas ir rizikingas. Kinija man asmeniškai vienas iš tinkamiausių variantų, nors su malonumu jau geriau norėčiau senesnes tradicijas turinčios Japonijos GP pamatyti. Kas dėl Abu Dabio man tai tragiškas etapas. Gryn piniguočio Bernio projektėlis už kurį kaip finalinį GP plaukia geri šeichų pinigėliai. Bet matant Liberty darbus nenustebčiau, kad 2021 metų finalinis GP bus Miami GP ;)
EičJey
| 2018 Gegužės 15 d. 21:36
Klepsidra
| 2018 Gegužės 15 d. 18:29

geriau, nes Bahreine buna geros lenktynes, vietiniai skiria daug demesio ir t.t., Abu Dhabis irgi deda pastangas, o pagal ju komentatus Kinijoje susidomejimas mazas, viskas atmestinai ir t.t.

Na, aš kažkaip Kinijoj daugiau įdomių lenktynių prisimenu nei Bahreine (Bahreine tik anas, kai Hamiltonas su Rosbergu kovojo drąsiai), Abu Dabio trasa iš viso nesusipratimas.
Exitas
| 2018 Gegužės 15 d. 20:39
Manau ideliausia butu Australijos gp.
Klepsidra
| 2018 Gegužės 15 d. 18:29
EičJey
| 2018 Gegužės 15 d. 17:42

Manai Bahreinas/Abu Dabis būtų geriau?

geriau, nes Bahreine buna geros lenktynes, vietiniai skiria daug demesio ir t.t., Abu Dhabis irgi deda pastangas, o pagal ju komentatus Kinijoje susidomejimas mazas, viskas atmestinai ir t.t.
EičJey
| 2018 Gegužės 15 d. 17:42
Klepsidra
| 2018 Gegužės 15 d. 16:40

kaip jau minejo kai kurie britu zurnalistai - tikriausiai blogiausias etapas jubiliejui

Manai Bahreinas/Abu Dabis būtų geriau?
Rokas Goštautas
| 2018 Gegužės 15 d. 17:17
Klepsidra
| 2018 Gegužės 15 d. 16:40

kaip jau minejo kai kurie britu zurnalistai - tikriausiai blogiausias etapas jubiliejui

Visiem neitiksi . Man bent asmeniskai svarbu butu idomios lenktynes.
egis01
| 2018 Gegužės 15 d. 16:52
gerai kad ne afrikoje.
×

F-1.lt pulsas