Vokietijos GP: įdomioji statistika

logo 2018 Liepos 24 d. 11:28, Daimler

Keletas įdomių statistinių faktų po Vokietijoje pasibaigusių GP lenktynių.

Kvalifikacija

„Pole“ pozicija Hockenheime tapo 55 Sebastiano Vettelio karjeroje ir jau penktoji vokiečiui šiame sezone. Be jo, iš „pole“ šiemet startavo: Lewisas Hamiltonas (4 kartus) ir Valtteri Bottas (1 kartą).

Šis sezonas – penktas S. Vettelio karjeroje, kai jam pavyko iškovoti ne mažiau kaip 5 „pole“ – anksčiau keturi sezonai buvo jo kaip čempiono metais – nuo 2010 iki 2013 metų.

„Pole“ Hockenheime – dešimtoji S. Vettelio karjeroje „Ferrari“ sudėtyje.

Charlie Leclercas tapo pirmuoju „Sauber“ pilotu, prasimušusiu į geriausių dešimtuką pagal kvalifikacijos rezultatus Vokietijoje – nuo 2002 metų, kai Nicas Haidfeldas užėmė 10 vietą.

Lenktynės

Laimėjęs Vokietijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo 66 pergalę karjeroje, 44 nuo to laiko, kai bolidui pradėjo naudoti numerį 44 ir ketvirtąją šiame sezone. Po vienuolikos lenktynių po keturias pergales turi Hamiltonas ir Vettelis, dvi – Danielis Ricciardo ir vieną Maxas Verstappenas.

Pergalė Vokietijoje – 80-toji „Mercedes“ komandos istorijoje.

Pirmą kartą Lewisas laimėjo lenktynes, pradėjęs jas ne iš pirmųjų trijų starto eilių.

„Formulės-1“ istorijoje tai šeštoji piloto pergalė, startavusio iš 14 vietos. Iki Hamiltono iš 14 vietos lenktynes buvo laimėję B. Sweikertas (Indianapolis’55), A. Johnsas (Austrija’77), O. Panis (Monakas’96), J. Herbertas (Europa’99) ir J. Buttonas (Vengrija’06).

Geriausias Hamiltono ratas lenktynėse – 60-tasis „Mercedes“ komandos istorijoje.

Pergalingas „Mercedes“ dublis – 42 komandai ir pirmasis Vokietijos GP etape.

Finišavęs antras, V. Bottas 27 kartą karjeroje užlipo ant podiumo, susilyginęs su Bruce McLarenu ir Ralfu Schumacheriu 35-toje šio reitingo vietoje.

Finišavęs trečias, Kimis  Raikkonenas 98 kartą karjeroje užlipo ant podiumo, aplenkęs pagal šį rodiklį Fernando Alonso. Kimis yra penktoje šio reitingo vietoje. Pirmauja Michaelis Schumacheris – 155 podiumai, antras – Hamiltonas (125 podiumai),  trečias – Alainas Prostas (106 podiumai).

Finišavę  trejetuke, Bottas ir Raikkonenas padidino suomių pilotų podiumų skaičių iki 200.