WEC. Paskutines sezono lenktynes Le Mane iš „pole“ pradės „Toyota“ sportininkai

logo 2019 Birželio 14 d. 02:05, Toyota Motorsport GmbH

Paskutines sezono lenktynes Le Mane iš „pole“ pozicijos pradės „Toyota“ sportininkai Kamui Kobayashi, Mikas‘ Conway ir Jose Maria Lopezas.

Japonas geriausią rato įveikimo laiką, 3 min. 15,497 sek., užfiksavo antroje kvalifikacijos dalyje, o trečioje jo niekas taip ir nepagerino. Per pastaruosius tris metus, K. Kobayashi tai antroji „pole“ Le Mano trasoje.

Antroji startinė vieta atiteko taip pat „Toyota“ lenktynininkams. Aštuntu numeriu pažymėtą LMP1 klasės bolidą pilotavęs Kazuki Nakajima vieną ratą įveikė per 3 min. 15,908 sek. ir buvo 0,411 sek. lėtesnis už K. Kobayashį. Japonas bolidu lenktynėse dalinsis su Sebastienu Bumei ir Fernando Alonso.

Geriausiai tarp privačių komandų galingiausioje klasėje pasirodė „SMP Racing“ pilotai. Egoras Orudzhevas paskutinėje važiavimų dalyje sugebėjo iš penktosios vietos pakilti į trečiąją. Rusui iki „pole“ pozicijos pritrūko daugiau nei pusės sekundės, o iki antrosios vietos 0,2 sek.

Į ketvirtąją vietą vienu metu buvo pakilęs antrasis „SMP Racing“ komandos bolidas, kurį pilotavo Stoffelis Vandoorne‘as. Tačiau vėliau belgas buvo nustumtas į penktą vietą. Jį greičiu pranoko „Rebellion“ bolidą pilotavęs Gustavo Menezesas.

„Rebellion“ trijulė Andre Lottereris, Neelas Jani ir Bruno Senna kvalifikacijoje buvo susidūrusi su variklio problemomis, bet sugebėjo  iškovoti šeštą startinę poziciją.

LMP2 klasėje geriausią rezultatą užfiksavo „Graff“ komandos bolidą pilotavęs Tristanas Gommendy. Sportininkas į pirmąją vietą klasėje pakilo paskutinės kvalifikacijos dalies važiavimų pradžioje.

„TDS Racing“ komandos lenktynininkas Loicas Duvalis nuo T. Gommedy atsiliko trimis dešimtosiomis sekundės dalimis ir LMP2 klasėje liko antras, o „DragonSpeed“ komanda džiaugėsi trečia vieta.

Marco Sorensenas, pilotavęs naujosios kartos „Aston Martin“ automobilį, užfiksavo geriausią rezultatą GTE Pro klasėje ir aplenkė „Ford“ bolidu važiavusį Harry Tincknellį. Pastarasis, įveikdamas savo paskutinį greitą ratą, buvo greitesnis pirmame trasos sektoriuje, bet vėliau prarado laiko varžovui, tad turėjo pasitenkinti antra vieta.

GTE Pro klasėje pirmas penkias pozicijas iškovojo penkių skirtingų gamintojų atstovai. Be minėtų dviejų, trečioje vietoje liko „Chevrolet“ automobilį pilotavęs Antonio Garcia. O iš ketvirtos ir penktos pozicijų startuos „Porsche“ bei BMW atstovai.

GTE Am klasėje pirmas dvi pozicijas iškovojo „Dempsey-Proton Racing“ komandos pilotai. „Porsche“ automobilį pilotavęs Mattas Campbellas buvo greičiausias. Tuo tarpu Matteo Cairoli klasėje liko antras.

Paskutinės šių metų 24 val. lenktynės Le Mane prasidės šeštadienį 16:00 val. Lietuvos laiku.