Zandvoorte išsaugos žvyruotas saugumo zonas (4)

Zandvoorte išsaugos žvyruotas saugumo zonas
logo Liepos 20 d. 15:37, FIA

Kitais metais į „Formulės-1“ tvarkaraštį sugrįžta Olandijos GP etapas ir jis įvyks klasikinėje Zandvoorto trasoje, kuri pasaulio čempionatus priiminėjo iki 1985 metų.

Trasa yra 30 km nuo Amsterdamo ant Šiaurės jūros kranto ir joje, skirtingai nuo daugelio kitų šiuolaikinių autodromų, dauguma saugumo zonų nėra išasfaltuotos – tai paprasčiausios gaudyklės iš žvyro.

Jau buvo skelbta, jog Zandvoorto autodrmo modernizacija yra patikėta italų kompanijai „Dromo Circuit Desing“. Jos vadovas Jarno Zaffelli patikino, kad jie neplanuoja perdaryti dabartinių trasos saugumo zonų. Asfaltas išliks tik aplink dabartinį Hugenholtz segtuką.

Jo žodžiais, išsaugoti žvyrą prašė ir autodromo savininkai, ir pasaulio čempionato organizatoriai.

„Mes paliksime žvyrą, tai buvo vienas iš prašymų, kurį palaikė visos pusės, - pasakojo J. Zaffelli. – FOM prašė to, kadangi tai yra dalis lenktynių istorinio paveldo. Trasos savininkai taip pat to prašė. Mes džiaugiamės palikdami žvyrą vietoje to, kad ten klotumėm asfaltą, jei manome, jog tame nėra būtinybės.

Saugumo zonos Zandvoorte yra unikalios, juk ten aplinkui yra kopos. Vietomis jos gana aukštokos ir daugelyje trasos atkarpų mašinai yra sunku pasiekti apsauginius barjerus“.

Tam tikri trasos perdarymai bus atlikti, kad autodromas atitiktų šiuolaikinius „Formulės-1“ reikalavimus, bet visos rekonstrukcijos detalės, tame tarpe ir paskutinio posūkio perdarymas bus derinami su FIA komisija dar iki statybos darbų pradžios.

„Mes pradėsime darbus  lapkritį ir žadame užbaigti iki kovo, - sakė J. Zaffelli. – Mes dar turime daug laiko, kad padarytumėme viską, ką reikia, trasoje ir aplink ją. Mes nesijaudiname dėl terminų, gal tik dėl prasto oro“.

Komentarai (4)


RBR
| Liepos 21 d. 11:43
Life
| Liepos 21 d. 10:29

O UK GP Vadinasi Hamiltono GP, o Vokietijos etapas Vettelio GP?

Šitie etapai senokai prieš Vet ir Ham buvo. O ir be jų važiuoja dar vokiečių ir britų. Abejoju ar be MV būtų kas grazine šitą seniena.
Life
| Liepos 21 d. 10:29
RBR
| Liepos 20 d. 16:10

O koks pavadinimas bus? Max Verstappen GP? 😀

O UK GP Vadinasi Hamiltono GP, o Vokietijos etapas Vettelio GP?
RBR
| Liepos 20 d. 16:10
O koks pavadinimas bus? Max Verstappen GP? 😀
deivec
| Liepos 20 d. 15:46
viliojanti trasa lietuviui, bet turbut olandai ten bilietus jau dabar ispirko :D
×

F-1.lt pulsas