B. Ecclestone tenkina kadrų stabilumas „Formulėje-1“

B. Ecclestone tenkina kadrų stabilumas „Formulėje-1“
logo 2015 Lapkričio 18 d. 06:55, Ferrari
Šių metų sezono pabaiga yra gana rami ir ne vien dėl to, kad pagrindinių „Formulės-1“ čempionato trofėjų likimas jau seniai išspręstas.
2014 metų vėlų rudenį mes girdėjome daug sensacingų pranešimų apie pilotų perėjimą iš vienos komandos į kitą. Pakanka prisiminti apie Sebastiano Vettelio ir „Ferrari“ kontraktą bei į jo vietą „Red Bull“ komandoje atėjusį Daniilą Kvyatą. Savo ruožtu Fernando Alonso sugrįžo į „McLaren“ ekipą, kur jau lenktyniavo 2007 metais. Taip pat pilnai pasikeitė „Toro Rosso“ komandos sudėtis, joje debiutavo du jauni talentai – Maxas Verstappenas bei Carlosas Sainzas.
Šiemet kadrų rokiruočių kur kas mažiau ir daugelis komandų, sprendžiant iš visko, pilotų sudėtis paliks nepakeistas. Kol kas tik Romainas Grosjeanas pranešė, jog jis dalyvaus naujoje amerikiečių komandoje „Haas“, kur jo kolega bus Estebas Gutierrezas, šiemet atlikęs „Ferrari“ rezervinio piloto vaidmenį. Atitinkamai naujuoju Pastoro Maldonado partneriu „Lotus“ komandoje taps Jolyonas Palmeris, pernykštis GP2 čempionas.
Laisvų vietų 2016 metais liko labai nedaug – kol kas neaišku, kas atstovaus „Manor“ komandą, kurioje, kaip regis, eilinį kartą keisis komandos savininkai. Be to, kol kas formaliai nepatvirtintas D. Kvyato kontraktas su „Red Bull“, kaip ir nepatvirtintos abiejų „Toro Rosso“ lenktynininkų sutartys, tačiau abiejų komandų vadovai yra oficialiai pareiškę, kad jie išsaugos dabartines pilotų sudėtis.
Akivaizdu, kad kalbant angliškos patarlės: „geriausios naujienos yra jokių naujienų“ žodžiais, „Formulės-1“ vadovybės galva Bernie Ecclestone pabrėžia, kad jį labai tenkina tokia situacija.
„Manau, kad permainų yra mažai todėl, kad komandas tenkina dabartinės jų sudėtys, – B. Ecclestone žodžius cituoja Brazilijos laikraštis „O Estado de S. Paolo“. – Man atrodo, kad nėra labai gerai, jei komandų sudėtys keičiasi kiekvienais metais“.
Antra vertus, toks kardų stabilumas turi ir atvirkštinę pusę – tampa vis labiau aišku, kad jauniems lenktynininkams yra vis mažiau šansų prasibrauti į „Formulę-1“. Ir esmė čia toli gražu ne tame, ar jie turi solidžią rėmėjų paramą.
GP2 jaunimo serija, kuri buvo sukurta tam, kad ruoštų kadrus F-1 pasaulio čempionatui, jau neatlieka savo funkcijos. Tik trys iš aštuonių pilotų, debiutavusių per pastaruosius kelis sezonus, į „Formulę-1“ pateko būtent iš GP2, o kiti jaunieji talentai buvo paimti iš kitų lenktynių serijų. Kitais metasi ši statistika kiek pagerės J. Palmerio dėka, tačiau šio jaunojo brito debiutas yra siejamas ne tiek su jo talentu, kiek itin palankiai susiklosčius aplinkybėms.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983