F-1.LT 2016-jų rinkimų rezultatai!

logo 2016 Gruodžio 31 d. 14:24, Daimler

F-1.LT portalo lankytojai jau 13 kartą rinko metų geriausiuosius. Tradiciškai reikėjo įvertinti dešimt nominacijų.
Skelbiame rezultatus paskutinę 2016 m. dieną ir linkime įdomaus ir naujoviško ateinančio sezono!

Metų lenktynininkas
Metų lenktynininku, surinkęs 38.07 proc. balsų, tapo naujasis F-1 čempionas N. Rosbergas. Nuo jo nedaug atsiliko M. Verstappenas, surinkęs 32.6 proc. balsų. Trečiąją vietą užėmė L. Hamiltonas su 15.97 proc. balsų.

Metų bolidas

Trečią kartą iš eilės šioje nominacijoje laimėjo „Mercedes F1 W07 Hybrid“ bolidas, kuris surinko net 83.3 proc. balsų. Antroje vietoje liko „Red Bull RB12“ bolidas, su 9.7 proc. balsų.

Metų debiutas
Metų debiuto balsavime konkurencijos neturėjo ir vienareikšmiškai laimėjo M. Verstappeno debiutas Red Bull komandoje su 85 proc. balsų. S. Vandoorne`as ir P. Wehrleinas surinko po 6.8 proc. balsų.

Metų variklis
Metų variklis taip pat neturėjo konkurencijos savo kategorijoje ir juo tapo „Engine Mercedes PU106C Hybrid Turbo“ su 90 proc. balsų.

Metų lenktynės
F-1.LT lankytojai metų lenktynėmis išrinko Brazilijos GP su 56.3 proc. balsų. Antroje vietoje liko Ispanijos GP su 18.84 proc. balsų, trečioje – Abu Dabio GP su 14.41 proc. balsų.

Metų naujiena

N. Rosbergas sprendimas baigti karjerą (89.83 proc.). Taškas. Antras D. Ricciardo ir jo batas (8.5 proc.).

Metų lenkimas
Viena įdomiausių kategorijų balsavime ir du balsavimo lyderiai. Antroje vietoje liko S. Vettelio lenkimas Kinijos GP įvažiuojant į boksus (40.8 proc.), o rinkimų laimėtojas – M. Verstappenas ir N. Rossbergo lenkimas Brazilijos GP (45.91 proc.).

Metų avarija
Metų avarijos nominacijoje vienvaldis lyderis F. Alonso ir E. Gutierrezo avarija Australijos GP (63.7 proc.). Antroje vietoje liko Mercedes pilotų susidūrimas Ispanijos GP (20.9 proc.), trečioje – D. Kvyto ir S. Vettelio avarija Rusijos GP (7.57 proc.).

Metų įvykis
N. Rosbergo karjeros pabaiga (57.4 proc.), bei N. Rosbergas tapo čempionu (18.56 proc.).

Metų nesėkmė arba nusivylimas
Apylygis balsavimas vyko metų nesėkmės arba nusivylimo nominacijoje. Nugalėtoju išrinkti F-1 varžybų teisėjų sprendimai (pvz.: M. Verstappeno atvejai, baudos Meksikos GP) su 31.7 proc. balsų, antroje vietoje liko naujas kvalifikacijos formatas (24.2 proc.), trečią vietą pasidalino „Williams“ komandos rezultatai bei gendantis L. Hamiltono bolidas (po 12 proc.).

Anksčiau vykdytų rinkimų rezultatus galite rasti paspaudę žemiau pateiktas nuorodas.