Monako GP: kvalifikacija

logo 2014 Gegužės 24 d. 16:11, Daimler
Monako „Grand Prix“ lenktynių kvalifikacijoje „Pole“ poziciją išplėšė Nico Rosbergas iš „Mercedes“ ekipos. Vokietis vos 0.059 sek. pranoko komandos draugą Lewisą Hamiltoną.
N. Rosbergas greičiausiai vieną ratą įveikė per 1:15.989 sek. Jis tai padarė važiavimo pradžioje, o paskui pasuko į techninę aptarnavimo zoną. Važiavimo pabaigoje sportininkai tikėjosi pagerinti rezultatus, tačiau N. Rosbergas suklydo viename iš posūkių ir trasoje buvo rodoma geltona vėliava.
Pagal varžybų reglamentą, esant geltonoms vėliavoms, toje vietoje negalima važiuoti maksimaliu tempu.
Tuo metu iš trečiosios startinės pozicijos sekmadienį startuos šių metų „Red Bull“ komandos atradimas Danielis Ricciardo. Australas vėl pranoko keturiskart pasaulio čempioną Sebastianą Vettelį, likusį ketvirtoje vietoje.
Penktoje ir šeštoje vietoje klasifikavosi „Ferrari“ komandos lenktynininkai: Fernando Alonso ir Kimi Raikkonenas užėmė atitinkamai penktąją ir šeštąją vietas.
[gallery id=1053 rand=rand]
Puikią septintąją vietą iškovojo „Toro Rosso“ ekipos sportininkas Jeanas Ericas Vergne‘as. Aštuntas liko Kevinas Magnussenas („McLaren“), devintas – dar vienas „Toro Rosso“ atstovas Daniilas Kvyatas.
Dešimtuką užbaigė Sergio Perezas, vairuojantis „Force India“ bolidą.
Kvalifikacijoje netrūko ir akibrokštų. Felipe Massa viename iš posūkių ketino praleisti į priekį greitąjį ratą važiavusį Marcusą Ericssoną, tačiau pastarasis nesuvaldė bolido ir trenkėsi į varžovą. Dėl to F. Massa negalėjo startuoti antrajame važiavime.
Tuo metu D. Kvyatas pirmojoje dalyje, išvažiuodamas iš tunelio, „pametė“ automobilio galą ir lengvai trenkėsi į barjerus. Visgi jaunasis rusas sugebėjo grįžti į techninę aptarnavimo zoną ir tęsti kvalifikaciją.
Primename, kad Monako GP lenktynės vyks sekmadienį 15.00 val.