Paauglė taikosi į „Formulę-1“

logo 2010 Vasario 16 d. 18:27, Alice Powell
Septyniolikmetė Alice Powell tikisi ateityje lenktyniauti „Formulėje-1“, rašo „The Times“.
Jaunoji britė, pradėjusi lenktyniauti kartais nuo aštuonerių, patraukė „Manor Competition“ komandos dėmesį. Ekipai, kurios atšaka – „Virgin Racing“ – šiemet pasiekė ir „Formulę-1“ anksčiau atstovavo tokie pilotai, kaip dabar puikiai žinomi Lewisas Hamiltonas bei Kimi Raikkonenas.
2009 m. A. Powell tapo jauniausia pilote, kada nors lenktyniavusia Didžiosios Britanijos „Formulės-Renault 2.0“ čempionate. Be to, ji kartu su lietuviu Kazimieru Vasiliausku dalyvavo „Formulės-Palmer Audi“ pirmenybėse.
„Aš toks pat žmogus kaip ir vaikinai – turiu kojas, rankas, todėl nėra jokios priežasties dėl kurios aš negalėčiau jų įveikti. Jei moteris gerai pasirodytų, tai automobilių sportą stebėtų daugiau šios lyties atstovių. Šiuo metu yra mažai moterų, kurios gerai lenktyniauja, todėl tėvai mano, jog ši sporto šaka netinkama jų dukroms“, - duodama interviu teigė jaunoji britė.
Kaip ir daugelio jaunųjų pilotų, A. Powell tėvai ne tik didžiuojasi savo dukra, bet ir nerimauja dėl jos.
„Taip, mano mama nerimauja kiekvieną kartą kai išvažiuoju į trasą. Vieną kartą buvau apsivertusi, tačiau nieko blogo nenutiko. Svarbu nebijoti, jog gali kas nors nutikti, nes jei bijai, šis sportas tikrai ne tau, nes automobilių sporte anksčiau ar vėliau teks patekti į avariją“, - teigė drąsos nestokojanti sportininkė.

Praėjusiais metais A. Powell Didžiosios Britanijos „Formulės-Renault 2.0“ čempionate užėmė 18-ąją vietą tarp 32 pirmenybėse dalyvavusių sportininkų. Geriausias jos pasiektas rezultatas lenktynėse buvo 10-oji vieta.
Kiek geriau jai sekėsi „Formulės-Palmer Audi“ varžybose. Čia A. Powell dalyvavo tik viename etape, sudarytam iš trejų lenktynių, kuriose užėmė atitinkamai 9-ąją, 11-ąją ir 7-ąją vietas. Įdomumo dėlei galima pridurti, kad K. Vasiliauskas kaskart finišavo aukščiau už šią sportininkę, kaip ir suomė Emma Kimilainen.