WRC: Švedijos ralyje – įtampa iki paskutinio ruožo

logo 2012 Vasario 12 d. 16:29, Ford
Nors po pirmųjų sekmadienio greičio ruožų jau atrodė, kad „Ford“ lenktynininkas Jari–Matti Latvala jau nebepavejamas, prakiurusi padanga pratęsė įtampą iki pat varžybų finišo. Suomis pergalę varžybose iškovojo vos keliolikos sekundžių persvara.
Sportininkams pirmą kartą pralėkus tris paskutinės dienos greičio ruožus, J.–M. Latvalos persvara prieš antroje vietoje buvusį Mikko Hirvoneną, vairavusį „Citroen“, siekė jau 35,6 sek. Tačiau vos pradėjus tais pačiais keliais važiuoti dar kartą, lyderiui prakiuro padanga, dėl ko jis prarado beveik visą turėtą persvarą – ji ištirpo vos iki 8,4 sek.
Nepaisant to, J.–M. Latvala susiėmė likusiuose dviejuose ruožuose ir išsaugojo vos iš rankų neišleistą pergalę. Finiše jis M. Hirvoneną pranoko 16,6 sek.
Prakiurusi padanga sekmadienį koją pakišo ir kitam „Ford“ lenktynininkui Petteriui Solbergui. Norvegui tai kainavo brangiau nei kolegai suomiui – dėl to jis buvo priverstas užleisti trečiąją vietą Madsui Ostbergui, šiame ralyje taip pat vairavusiam „Fiesta“ automobilį.
Nepaisant penktadienį į pusnį įlėkusio ir daug laiko tuomet praradusio Sebastieno Loebo iš „Citroen“ spurto, penktąją vietą geru važiavimu sugebėjo išsaugoti dar vienam „Ford“ stovyklos atstovui Evgenijui Novikovui. Prancūzui liko šeštoji vieta ir trys taškai už pergalę paskutiniame „Power Stage“.
Lietuviai Benediktas Vanagas („Subaru“) ir Rokas Kvaraciejus („Mitsubishi“) galutinėje ralio klasifikacijoje tarp 42 pasiekusių finišą liko atitinkamai 27 ir 36 vietose.
Kitas Pasaulio ralio čempionato etapas – kovo 8-11 d. Meksikoje.