Abu Dabio GP: įdomioji statistika (1)

Abu Dabio GP: įdomioji statistika
logo 2023 Lapkričio 28 d. 21:12, McLaren F1

Keletas įdomių faktų po Yas Marina autodrome pasibaigusio Abu Dabio GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Abu Dabyje, Maxas Verstappenas iškovojo 32-tą „pole“ karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Nigelu Mansellu.

Charlesas Leclercas parodė antrą laiką ir penktą kartą paeiliui startavo iš pirmosios eilės.

Oscaras Piastris kvalifikavosi trečias ir tapo pirmuoju Lando Norriso partneriu „McLaren“ komandoje, kuris aplenkė britą Abu Dabyje.

George'as Russellas parodė ketvirtą laiką – tai geriausias jo startas Yas Marina autodrome.

Šeštas Yuki Tsunodos rezultatas – geriausias jo karjeroje.

Lewisas Hamiltonas nusileido komandos draugui kvalifikacijoje, sezonas tarp „Mercedes“ pilotų baigėsi lygiu rezultatu – 11:11, tokios lygios kovos daugiau nebuvo nė vienoje komandoje.

Laimėjęs Abu Dabio GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 54-tą pergalę karjeroje ir 19-tą šiame sezone – tiek daug lenktynių per vienerius metus anksčiau nėra laimėjęs niekas.

Dar keli Verstappeno rekordai – ketvirta pergalė paeiliui vienoje trasoje ir 10 pergalių paeiliui, 21 podiumas šiame sezone, 575 taškai ir didžiausias atotrūkis nuo artimiausio persekiotojo -290 taškų.

Laimėjęs kvalifikaciją, nuvažiavęs greičiausią ratą ir nugalėjęs lenktynėse, Maxas iškovojo 11-tą „Didįjį šalmą“, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jimu Clarcku. Dabar jis nusileidžia tik Lewsui Hamiltonui (19) ir Michaeliui Schumacheriui (22).

Verstappenas tapo vieninteliu sportininku, kuris 2023 metais nuvažiavo visų lenktynių distancijas.

Charlesas Leclercas antrus metus paeiliui Abu Dabyje finišavo antras po Verstappeno.

Finišavęs trečias, George'as Russellas antrą kartą sezono užlipo ant podiumo.

„AlphaTauri“ pilotas Yuki Tsunoda pirmą kartą karjeroje pirmavo GP etape, tapdamas antru Japonijos pilotu, kuriam tai pavyko padaryti po Takumos Sato Niurburgringe 2004 metais.