Apklausoje dalyvavęs Oconas atskleidė būdą, kaip pradėti lenktynininko karjerą

Apklausoje dalyvavęs Oconas atskleidė būdą, kaip pradėti lenktynininko karjerą
logo 2023 Rugsėjo 13 d. 22:40, Renault Group

„Alpine“ lenktynininkas Estebanas Oconas sudalyvavo populiaraus socialinio tinklo „Reddit“ apklauoje „Paklausk manęs bet ko“ (angl. „Ask me Anything“).

• Ar esi matęs „10 sekundžių bauda Oconui“ memus?

• Taip, esu matęs. Aišku, tokie memai gimsta ne iš gero gyvenimo, tačiau tai yra memai, kuriuos Jūs sukūrėte. Tai net ganėtinai juokinga, labiau pasigilinus. Tikrai neimu to į širdį. 

• Labas, Estebanai. Kadangi esi vienas iš dabartinių lenktynininkų rikiuotėje, kuris „prasimušė“ būdamas iš mažiau pasiturinčios šeimos, kaip pasiūlytum padaryti lenktyniavimą labiau prieinamą vaikams iš skirtingų socialinių bei ekonominių fonų?

• Labai geras klausimas. Taip, autosportas, deja, kainuoja vis daugiau ir daugiau, tačiau vienas geras būdas, kuris pastaruoju metu patapo dar labiau populiarus, yra simuliatoriai. Lenktyniavimas su simuliatoriumi yra tai, ko mano karta neturėjo. Mes turėjome kažką panašaus, tačiau realistiškumas tikrai skyrėsi. Tai šiuo metu yra geriausias būdas praverti lenktyniavimo duris, neturint didelių pasiekimų ar neišgalint sportuoti kartingų trasose. Su simuliatoriais galima išmokti visus pagrindus bei tapti geru lenktynininku. Tokiu pavyzdžiu dabar yra Jannas Mardeborough. Tačiau net ir daugelis kitų pradėjo viską su simuliatoriais, nes, kaip žinia, ten lygis yra labai aukštas. 

• Kokia yra keisčiausia mintis yra aplankiusi vidury lenktynių, kaip pavyzdžiui: „O ne, pamiršau paskambinti savo mamai“ ir panašiai?

• Apie tai, dažniausiai, negalvoju, o jei pagalvoju, reiškiasi, kad esu labai pavargęs. Tu pradedi prarasti koncentraciją, o kai pradedi galvoti apie kitus dalykus, reikia staigiai susikaupti. Jeigu lenda kvailos mintys į galvą, tai yra labai geras atskaitos taškas, suprasti ar esi pasiruošęs lenktynėms. Tačiau, dažniausiai, negalvoju apie tokius dalykus. 

• Yra žinoma, kad „Formulės-1“ lenktynininkai nėra dideli viešųjų renginių bei įsipareigojimų fanai. Ar yra tokių renginių, kuriais tu mėgaujiesi. Jeigu taip, kuris yra mėgstamiausias?

• Taip, puikiai suprantu, kad lenktynininkai nemėgsta tu renginių, tačiau nėra viskas taip blogai, kaip tai suvokia publika, nes tai mums priklauso per lenktynių savaitgalius [...] Renginiai nepatinka labiau iš tos pusės, kad jie vyksta vidury savaitgalio, susikaupimo. Visgi kuomet esi „Formulės-1“ lenktynininkas, gali sudalyvauti ne vienoje įdomioje veikloje, ko niekada negalvojai, kad galėsi padaryti. Ir, suprantat, tai net kartais yra labai smagu, jeigu viskas yra laiku bei vietoje. Šiuo metu tai yra darbo dalis. Žinoma, mes lenktyniaujame. Tai mūsų pagrindinis darbas, tačiau, kaip „Formulės-1“ lenktynininkams, atitenka ir įvairių užduočių šalia lenktyniavimo

• Estebanai, ar yra lenktynininkas, kuris, jauti, yra šiek tiek nuvertintas ir nusipelno daugiau pagarbos?

• „Manau, kad bendrai paėmus, „Formulėje-1“ niekas neturėtų būti nuvertintas. Visi ilgai iki čia keliavome, net nesvarbu iš kur atėjome, su kokiu fonu ar kiek pasiekimų esame iškovoję. Jeigu esi „Formulėje-1“, vadinasi nusipelnei savo vietos bei įrodei kažkur, kad esi konkurencingas. Todėl joks lenktynininkas neturi būti nuvertintas, o visi lenktynininkai privalo gauti daug pagarbos iš visų, nes mes rizikuojame savo gyvybėmis kiekvieną savaitgalį, važiuojam aplink šias sienas su dideliu greičiu per gatves, kad parodytume puikų reginį. Aš tikiuosi, kad gerbiate kiekvieną lenktynininką. 

• Ar dieną prieš lenktynes, kvalifikaciją labai galvoji apie lenktynes, pradedi nervuotis ar turi specialią rutiną, kad susikauptum?

Taip, turiu kelis ritualus. Kaip pavyzdys, penktadienį, kuomet turime pradėti treniruotę, daug labai dirbame su inžinieriais ties duomenimis, jog patikrinti ties kuo turime patobulėti sekančią dieną. Tuomet išanalizuoju kiekvieną posūkį: kur galėčiau būti greitesnis ir išlošti laiko ar šiek tiek pristabdyti bei atsinešti daugiau greičio, tai pasižymiu žemėlapyje. Prieš miegą ties kiekvienu posūkiu pasižymiu po komentarą, bandau įsivaizduoti kaip tai turėčiau išpildyti sekančią dieną. Tokiu būdu dažniausiai įsikali informaciją savo galvoje ir pasiruoši viską išspausti trasoje.

• Jeigu bet kurias lenktynes pasirinktum kalendoriuje, kurios turėtų tapti naktinėmis, kurios tai būtų?

• Manau, kad Monako. Jau esu apie tai galvojęs bei manau, kad Monako būtų ypatingos lenktynės naktį. Manau, kad naktinės lenktynės turi vykti gatvės trasoje. Žinau, kad kelios lenktynės naktį vyksta ir įprastose trasose, tačiau, taip, lenktynės naktį, gatvės trasoje kaip Monako, būtų kažkas tokio.

• Jeigu galėtum pridėti vienas lenktynes kalendoriuje, kurios tai būtų lenktynės ir kodėl?

• Žinoma, Prancūzijos GP. Tai yra vienos lenktynės, kurios norėčiau, jog grįžtų. Svajonė būtų lenktynės centriniame Paryžiuje. Pavyzdžiui, aplink Triumfo arką ar netoli Eifelio bokšto, tai būtų kažkas nuostabaus.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218