„Audi“ ketina kitais metais patvirtinti savo planus dalyvauti „Formulės-1“ čempionate ir apie tai informavo Tarptautinę automobilių federaciją (FIA).
„Audi“ valdybos pirmininko Markuso Duesmanno ir techninės plėtros valdybos nario Oliverio Hoffmanno teigimu, gamintojas yra patenkintas FIA pažanga, kurią federacija padarė rengdama naują jėgainių reglamentą 2026 metams.
F-1 jau kurį laika ieško naujų gamintojų, kurie prisijungtų prie „Ferrari“, „Mercedes“, „Renault“ bei „Honda“ jėgaines toliau naudosiančios „Red Bull“. Du „Volkswagen“ grupės prekiniai ženklai, „Audi“ ir „Porsche“, išreiškė susidomėjimą, o „Audi“ jau pranešė, kad yra arti įsipareigojimo.
Antradienį išsiųstame laiške M. Duesmannas ir O. Hoffmannas F-1 direktoriui Stefano Domenicali ir kadenciją baigiančiam FIA prezidentui Jeanui Todtui pareiškė, kad naujame reglamente buvo rastas sąžiningas kompromisas naujokams ir esamiems dalyviams, taip pat atitinka gamintojo tikslus.
FIA Pasaulio automobilių sporto taryba patvirtino, kad 2026 m. jėgainėse liks esami 1,6 l V6 varikliai ir bus padidintas jų generuojamos elektros energijos kiekis, bet bus atsisakyta MGU-H. Be to bus nustatytos biudžeto lubos.
„Audi“ valdyba spręs, ar oficialiai pritarti jos dalyvavimui čempionate.
M. Duesmannas ir O. Hoffmannas laiške federacijai pasveikino J. Todtą su, jų nuomone, teisinga šių metų „Formulės-1“ čempionato baigtimi. Jie konkrečiai paminėjo paskutinį ratą, kuriame Maxas Verstappenas aplenkė Lewisą Hamiltoną ir iškovojo titulą po prieštaringai vertinamo pakartotinio starto, dėl kurio „Mercedes“ svarstė galimybę pateikti apeliaciją, bet galiausiai to atsisakė.