„Audi“ komandos vadovu gali tapti C. da Matta

„Audi“ komandos vadovu gali tapti C. da Matta
logo 2022 Rugsėjo 18 d. 13:12, Toyota

Italų žiniasklaida skelbia, kad „Audi“ F-1 komandos vadovu gali tapti buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Cristiano da Matta.

Apie tai, kad įžengs į F-1 nuo 2026 m. kaip variklių gamintojas, „Audi“ paskelbė šių metų Belgijos GP savaitgalio metu.

Kalbama, kad vokiečių automobilių gamintojas taip pat ketina įsigyti 75 proc. „Sauber“ komandos akcijų. Pastaroji po 2023 m. nutrauks ryšius su „Alfa Romeo“.

„Audi“ ruoštis debiutui F-1 pradėjo prieš šešis mėnesius. Jos Neuburge esančioje bazėje jau dirba 120 žmonių. Jiems vadovauja Adamas Bakeris, praeityje dirbęs „Cosworth“, BMW ir FIA.

Jei pasitvirtins gandai ir „Audi“ įsigys „Sauber“, gamintojas jai vadovauti greičiausiai paskirs naują žmogų. Italų „Gazzetta Motori“ skelbia, kad vienu iš kandidatų yra laikomas C. da Matta. Brazilas praeityje varžėsi „Indy Lights“ ir „Champ Car“ (dabar „IndyCar“) čempionatuose, o 2003 m. ir 2004 m. lenktyniavo F-1 ir atstovavo „Toyota“ komandai. Paskirtas vadovauti ekipai, C. da Matta taptu antru jauniausiu F-1 komandos vadovu. Brazilas yra tik 58 dienomis vyresnis už „Red Bull“ vadovą Christianą Hornerį.

Būtent C. Horneris įspėjo „Audi“ apie iššūkius, kurie jos laukia įžengus į F-1.

„Žinoma, tokios kompanijos kaip „Audi“ reputacija kalba pati už save. Tačiau iššūkio mastas ir dydis, kaip patys įsitikinome, yra milžiniškas, ypač kai pradedi viską nuo nulio. Tai jaudina, nes tai yra naujas iššūkis. Žinote, reikia tikėti, kad viskas įmanoma“, - sakė C. Horneris.

„Naujas reglamentas yra pagrindinis aspektas, o laikas... Žinote, laimei, kad variklių reglamentas buvo atidėtas 12 mėnesių iki 2026 m., nes kitaip, manau, jūs nematytumėte nei „Red Bull“ projekto, nei „Audi“ dalyvaujančios šiame sporte. Bet net ir 2026 m... žinote, jau 10 minučių po vidurnakčio, o pelenė jau iškeliavo.“

„Taigi, situacija įtempta, bet tokia yra ta F-1. Bus įdomu 2026 m. starto rikiuotėje išvysti daugiau variklių gamintojų.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0