Australijos GP: įdomi statistika

logo 2017 Kovo 28 d. 05:39, Pirelli

Keletas įdomesnių statistinių faktų po Australijos GP etapo.

Kvalifikacija

„Pole“ pozicija tapo 62 Lewiso Hamiltono karjeroje ir 6-toji Melburno Alberto parke. Ayrtonas Senna taip pat yra iškovojęs 6 „pole“ Australijoje, bet Adelaidės trasoje. Būtent Adelaidėje Senna iškovojo savo 62 „pole“.

L. Hamiltonas tapo pirmu pilotu, kuris Melburne iškovojo keturias „pole“ pozicijas paeiliui.

Kvalifikavęsis antras, Sebastianas Vettelis pasiekė geriausio savo rezultato nuo 2015 m. Singapūro.

Kvalifikavęsis šeštas, Romainas Grosjeanas pasiekė geriausio rezultato „Haas“ komandai per visą jos istoriją.

Pakeitęs komandą, Estabanas Oconas pirmą kartą pateko į antrą kvalifikacijos sesiją.

Sudaužęs mašiną kvalifikacijos finale, Danielis Ricciardo nutraukė ilgą 20 lenktynių seriją, kurią jis pradėdavo pirmajame trejetuke.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Melburne, S. Vettelis iškovojo 43 pergalę karjeroje, ketvirtą iš 40 etapų „Ferrari“ komandoje ir antrąsias sau – 2011 metais ji nugalėjo „Red Bull“ komandos sudėtyje ir iki šio sekmadienio niekada nelaimėjo pirmajame sezono etape.

S. Vettelis nutraukė „Ferrari“ komandos be pergalių seriją, kuri tęsėsi 553 dienas – nuo 2015 m. Singapūro etapo. Ši pergalė – 225 „Ferrari“ istorijoje ir 8-toji šiai komandai Australijoje – viena pergalė buvo iškovota Adelaidėje ir septynios Melburne.

Vettelis nutraukė pačią ilgiausią tarpsnį be pergalių, kurs užtruko 27 lenktynes.

Finišavęs antras, Lewisas Hamiltonas 105 kartą užlipo ant podiumo. Jis užima trečią vietą pagal šį rodiklį istorijoje, viso labo tik vienas podiumas ji skiria nuo Alaino Prosto pasiekimo. Šiame reitinge pirmauja Michaelis Schumacheris – jis turi net 155 podiumus.

Trečiajame Australijos GP etapo rate L. Hamiltonas įveikė pirmavimo lenktynėse kilometražą – 15 000 km jis pirmavo lenktynėse (dabar jis turi 15 080 km). Tai buvo šimtosios lenktynės, kuriose jis pirmavo, bet to, tai sudarė daugiau nei 3000 ratų – dabar pagal šį rodiklį jis pirmavo 3006 ratus.

Finišavęs trečias, Valtteri Bottas dešimtą kartą karjeroje pakilo ant podiumo.

Geriausią ratą lenktynėse nuvažiavo Kimis Raikkonenas – suomis pagal šį rodiklį reitinge užima antrąją vietą. Dabar jis turi 44 geriausius ratus, o M. Schumacheris – 77.

Finišavęs dešimtas, Estabas Oconas iškovojo savo pirmąjį tašką „Formulėje-1“.

Antonio Giovinazzi nutraukė 6 metų pauzę Italijos lenktyninikams „Formulėje-1“. Iki tol paskutinais italais, kurie lenktyniavo GP etapuose, buvo Jarno Trulli ir Vitantonio Liuzzi 2011 metais.

Pasitraukęs iš kovos namų trasoje, Danielis Ricciardo nutraukė 29 etapų paeiliui seriją, kuriuose jis buvo klasifikuotas ir 17 paeiliui lenkynių seriją, kur jis uždirbo taškus.