Australijos GP: lenktynės

logo 2007 Kovo 18 d. 06:43, Ferrari
Pirmosiose „Formulės-1“ čempionato lenktynėse nugalėjo „Ferrari“ lenktynininkas Kimi Raikkonenas, o antroje ir trečioje vietose finišavo „McLaren“ pilotai – čempionas Fernando Alonso ir debiutantas Lewisas Hamiltonas.
Ketvirtąją vietą lenktynėse pelnė „BMW Sauber“ pilotas Nickas Heidfeldas, penktąją vietą – prieš pat lenktynių finišą „Ferrari“ piloto Felipe Massa spaudimą atlaikęs „Renault“ lenktynininkas Giancarlo Fisichella.
Puikų rezultatą ir taškus „Williams“ komandai iškovojo Nico Rosbergas, finišavęs septintas. Paskutinę poziciją už kurią dar skiriami taškai, aštuntąją, pelnė „Toyota“ lenktynininkas Ralfas Schumacheris.
Nugalėjęs lenktynėse K. Raikkonenas tapo „Formulės-1“ čempionato lyderiu lenktynininkų įskaitoje. Tarp komandų, tuo tarpu, dėl didesnio surinkto taškų kiekio tapo „McLaren“ ekipa.
Lenktynės startavo kaip reta ramiai Australijoje – pirmojo pusūkio metu neįvyko nei viena avarija. Puikiai startavo K. Raikkonenas, išlaikęs lyderio poziciją, tuo tarpu antras lenktynes pradėjęs F. Alonso jau prieš pirmąjį posūkį į priekį praleido N. Heidfeldą. Prastokai iš starto pozicijos pajudėjęs L. Hamiltonas jau buvo beveik aplenktas „BMW Sauber“ piloto Roberto Kubica, tačiau užsiėmė puikią poziciją prieš pirmąjį posūkį ir ne tik apgynė ketvirtąją poziciją, bet ir aplenkė komandos draugą F. Alonso.
Pora vietų į viršų starto metu pakilo ir dešimtas pradėjęs „Super Aguri“ lentkynininkas Takuma Sato, tačiau jau pirmojo rato metu jį įveikė abu aplenkti „Toyota“ sportininkai: R. Schumacheris ir Jarno Trulli. Kitam „Super Aguri“ pilotui Anthony Davidsonui startas taip puikiai nepavyko – britas kurį laiką liko stovėti savo starto vietoje, o pajudėjęs ir važiuodamas rikiuotės gale vėliau pirmajame rate susidūrė su „Spyker“ komandos nariui Adrianu Sutiliu.
Pirmuosiuose lenktynių ratuose gerbėjai galėjo grožėtis F. Massa benefisu. Iš rikiuotės galo startavęs brazilas vieną po kito lenkė lėtesnius sportinininkus. Tiesa, kol po dešimties ratų nepasivijo „Honda“ piloto Rubenso Barrichello, kuris pasirodė kietokas riešutėlis ir „Ferrari“ bolidu važiuojančiam lenktynininkui.
Lenktynėse pirmavęs K. Raikkonenas pamažu ėmė tolti nuo priešininkų, vieną po kito įveikdamas vis greitesnius ratus bei didindamas turimą persvarą. Už suomio po 13 ratų važiavo 11,1 sekundės atsilikęs N. Heidfeldas, L. Hamiltonas, F. Alonso, R. Kubica, G. Fisichella, „Red Bull“ lenktynininkas Markas Webberis, R. Schumacheris.
Jau 13-ame lenktynių rate pirmasis į boksus pasuko N. Heidfeldas. Vokiečio sustojimas nebuvo itin ilgas ir „BMW Sauber“ lenktynininkas sugebėjo į trasą sugrįžti 7-oje vietoje. Vis dėlto, jis techninio aptarnavimo zonoje apsilankė gerokai anksčiau nei pagrindiniai varžovai, kiti lenktynių lyderiai.
20-ame rate techninio aptarnavimo zonoje pirmąjį kartą apsilankė lenktynių lyderis K. Raikkonenas. Jau 15 sekundžių tuo metu atsilikinėjęs „Formulės-1“ naujokas L. Hamiltonas taip tapo lyderiu. Tiesa, neilgam – 23-ame rate ir jis pasuka į boksus, ir K. Raikkonenas susigrąžina pirmąją poziciją.
Kitas „Ferrari“ lenktynininkas, F. Massa, boksuose apsilankė tik 29-ame rate – pačiame lenktynių viduryje. Brazilas tuo metu jau buvo pakilęs į septintąją vietą, o po sustojimo į trasą grįžo dešimtoje.
30-ame rate, visiems lenktynių lyderiams apsilankius boksuose pirmąjį kartą, lenktynėse ir toliau pirmavo K. Raikkonenas, 17,8 sekundės tuo metu atsiliko L. Hamiltonas, o už jo sekė F. Alonso, R. Kubica, N. Heidfeldas, G. Fisichella, R. Schumacheris, N. Rosbergas.
Dar po šešių ratų nesėkmė ištinka ketvirtoje vietoje važiavusį R. Kubicą – lenkas ima riedėti itin lėtai, pasuka į technino aptarnavimo zoną ir čia iškart važiuoja į garažą, baigdamas savo pasirodymą lenktynėse.
Prieš antruosius sustojimus lenktynėse situaciją įtikinamai kontroliavo K. Raikkonenas. Suomis antrosios savo atkarpos pabaigoje įveikę keletą įspūdingų ratų ir į boksus pasuko turėdamas beveik 20 sekundžių persvarą prieš L. Hamiltoną. Šis šįkart į boksus pasuka anksčiau už komandos draugą F. Alonso. Pastarasis trasoje išsilaiko trimis ratais ilgiau ir į trasą sugeba grįžti antroje vietoje, taip pagaliau įveikdamas „Formulės-1“ varžybų naujoką.
Visiems lenktynių lyderiams techninio aptarnavimo zonoje apsilankius antrąjį kartą, 50-ame rate, lenktynėse ir toliau tvirtai pirmavo mažą klaidelę prieš porą ratų padaręs K. Raikkonenas. Už jo, atsilikdamas 14 sekundžių, važiavo F. Alonso, L. Hamiltonas, N. Heidfeldas, G. Fisichella, F. Massa, N. Rosbergas, R. Schumacheris.
Rikiuotės gale, tuo tarpu, užvirė kova dėl tryliktosios vietos tarp „Williams“ lenktynininko Alexo Wurzo ir „Red Bull“ atstovo Davido Coulthardo. Pastarasis viename iš posūkių bandė aplenkti varžovą, tačiau manevrą paruošė neapdairiai – dideliu greičiu atlėkęs škotas iš pradžių trenkėsi, o po to ir praskrido virš varžovo bolido. Abiem lenktynininkams po šios avarijos pasirodymas lenktynėse baigėsi.
Likusį laiką lenktynėse didelių incidentų nebuvo. K. Raikkonenas ramiai pasiekė finišą ir iškovojo pergalę pirmosiose šių metų „Formulės-1“ čempionato lenktynėse.
Kitos „Formulės-1“ čempionato lenktynės vyks po trijų savaičių, balandžio 8 dieną, Malaizijoje.