Austrijos GP: įdomioji statistika

Austrijos GP: įdomioji statistika
logo 2017 Liepos 11 d. 12:08, Williams/LAT Photographic

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusio Austrijos GP etapo...

Kvalifikacija

Valtteri Botto „pole“ tapo antruoju suomio karjeroje ir 80-tuoju „Mercedes“ pilotams.

Kvalifikacijoje užėmęs antrą vietą, Sebastianas Vettelis iškovojo „Ferrari“ ekipai devintą startą sezone iš pirmosios eilės. Tiek pat startų iš pirmos eilės „Ferrari“ turėjo nuo 2011 iki 2016 metų.

Pirmą kartą nuo 2014 metų Didžiosios Britanijos GP etapo abu „Williams“ pilotai pasitraukė iš kvalifikacijos jau pirmoje jo dalyje.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Spielberge, Valtteri Bottas iškovojo antrąją pergalę karjeroje. Iki tol tik tris Suomijos pilotai yra laimėję daugiau nei vienerias lenktynes – visi jie yra tapę pasaulio čempionais.

„Mercedes“ komanda tapo pirmąja istorijoje, laimėjusi keturis Austrijos GP etapus paeiliui.

Lenktynės Austrijoje buvo pirmosios šiais metais, kuriose Vettelis ir Hamiltonas nepirmavo nė vieno rato. Ä®domu tai, kad paskutiniuose trijuose etapuose Vettelis pirmavo tik tris ratus – kai tuo tarpu Ricciardo pirmavo 18 ratų, 30 – Hamiltonas ir 69 -  Bottas. Bet per tą laiką Vettelis atotrÅ«kį nuo Hamiltono nuo 12 taškų padidino iki 20.

Finišavęs antras, Vettelis pirmą kartą Austrijos trasoje ir 93 kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Jei jis iškovos dar keturias podiumo vietas, jis susilygins pagal š rodiklį su Fernando Alonoso.

Michaelis Schumacheris turi 155 podiumus, Hamiltonas – 109, Alainas Prostas – 106.

Vettelis pirmauja asmeninėje įskaitoje devynios lenktynės paeiliui – tai pati ilgiausia serija nuo 2004 metų, kai Schumacheris buvo lyderis visą sezoną.

Penkių podiumų serija yra geriausia Danielio Ricciardo karjeroje. Jis tapo penktuoju iš dabar lenktyniaujančių pilotų pagal šÄ¯ rodiklį kartu su Alonso, Raikkonenu, Vetteliu ir Hamiltonu.

Finišavęs ketvirtas, Lewisas Hamiltonas antrose lenktynėse paeiliui nepakilo ant podiumo. Tai įvyko pirmą kartą hibridinės eros metais. Paskutinį kartą tokia atkarpa buvo pas Lewisą dvejose lenktynės paeiliui nuo 2013 metų Brazilijos iki 2014 metų Australijos.

Šeštoji Romaino Grosjeano vieta Spielberge – geriausias rezultatas „Haas“ komandai šiame sezone. Pirmą kartą istorijoje amerikiečių komanda uždirbo taškus penkiose lenktynėse paeiliui.

Finišavę 7 ir 8 vietose, „Force India“ pilotai septintą kartą šiame sezone uždirbo taškus dviem mašinomis. Jiems tai nepavyko tik du kartus – Monake ir Baku.

Finišavę 9 ir 10 vietose, „Williams“ pirmą kartą šiame sezone uždirbo taškus dviem mašinomis, bet jų atsilikimas Konstruktorių taurės įskaitoje nuo „Force India“ dar padidėjo – iki 49 taškų.

Trečią kartą paskutinės keturiose lenktynėse Jolyonas Palmeris finišavo 11 vietoje – jam neužteko penkių dešimtųjų, kad uždirbtų pirmąją tašką šiais metais. Jolyonas yra vienas iš trijų pilotų, kol kas neuždirbę taškų šiame sezone, kai tuo tarpu jo komandos kolega Nico Hulkenbergas turi 18 taškų.

Maxas Verstappenas trečiose lenktynėse paeiliui pasitraukė iš distancijos. Šiais metais jaunasis „Red Bull“ pilotas jau penkiose lenktynėse nesugebėjo finišuoti. Jis užima paskutinę vietą pagal nuvažiuotą distanciją (49,95 proc.) ir teuždirbo tik 45 taškus, tuo tarpu kai kolega Ricciardo jų turi net 107.

Pasitraukimas iš distancijos pirmajame rate buvo trečias Fernando Alonso paeiliui Spielberge – penktas per karjerą šioje trasoje. Ispanas tik vieną kartą finišavo Spielberge – 2014 metais, lenktyniaudamas už „Ferrari“.

Neuždirbę taškų Austrijoje, „Sauber“ praleido 341 lenktynes be pergalių, tuo viršydami „Minardi“ rekordą – 340 lenktynių be pergalių.

Praėjo lygiai 100 lenktynių nuo to meto, kai „McLaren“ pilotas pirmavo čempionate pilotų įskaitoje (Hamiltonas 2012 m Kanadoje).Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas