Automobilių gamintojai įsipareigojo tarpusavyje (52)

Automobilių gamintojai įsipareigojo tarpusavyje
logo 2009 Birželio 08 d. 01:06, Brawn
Sekmadienį britų laikraštis „The Times“ paskelbė, kad penki „Formulėje-1“ dalyvaujantys automobilių gamintojai finansiškai įsipareigojo tarpusavyje neteikti besąlyginių paraiškų dalyvauti 2010 m. čempionate.
Tvirtinama, kad pažeidusi šį susitarimą kompanija kitoms pusėms turėtų sumokėti 50 mln. JAV dolerių (apie 121 mln. litų) baudą. „The Times“ skelbia, jog kontraktą sudarė BMW, „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ (valdanti 40 proc. „McLaren“ komandos akcijų), „Renault“ ir „Toyota“. Sandėrio galiojimo trukmė – 30 dienų.
Tokiais žingsniais, akivaizdu, automobilių gamintojai bando išlaikyti tarpusavio vienybę konflikte dėl „Formulės-1“ ateities su Tarptautine automobilių federacija (FIA). Jie, kartu su likusiomis komandų asociacijos (FOTA) narėmis, gegužės 29 d. pateikė paraišką dalyvauti kitų metų pirmenybėse su dvejomis sąlygomis: jei iki birželio 12 d. bus pasirašyta nauja Konkordo sutartis ir jei bus atšauktos anksčiau paskelbtos čempionato taisyklės, paliekant galioti esamas, pakoreguojant jas pagal ekipų pageidavimus.
Praėjusį savaitgalį paaiškėjo, kad FOTA vienybę sulaužė „Force India“ komanda, dėl kitų komercinių įsipareigojimų esą buvusi priversta pateikti besąlyginę paraišką. Kiek anksčiau pagal bendrą FIA tvarką kitų metų sezonui užsiregistravo „Williams“ ekipa.
Automobilių gamintojai vienybę kovoje prieš FIA bando išlaikyti jau ne pirmąjį kartą. Jie skaudžiai nudegė 2005 m., kai planuojant savo GPWC pirmenybes, jų grupę išdavė „Ferrari“, suviliota vienkartinės FIA ir „Formulės-1“ komercijos teisių turėtojų pasiūlytos 100 mln. JAV dolerių išmokos bei kitų, iki šiol iki galo nepaaiškėjusių privilegijų.

Komentarai (52)
red_speed
| 06/09 16:01 Atsakyti
1_Protingas > nei man tai siurprizas nei ka .. nors ir nezinojau kai jie ta veto turejo .. o jei nesugebejo juo pasinaudoti, tai patys durni : ))) .. o parkes taip sugebejo uzstatyti, kad visos "renuskes" su FA pagal ju dudele groja (na ar ilgai dar gros nezinau, bet tai faktas kuris turbut tave iki durnyno daves : )))))
1_Protingas
| 06/09 10:03 Atsakyti
red_spydai > nu buvo taip - FIA globojo. patys sakė ir tą puikiai žinai. O tai, kad ferari jau nebeturi veto teisės formulėje pareikšta neseniai ir tai buvo siurprizas ne tik tau ir man, bet ir pačiai ferari daugiausiai, ba žiūrėk kokias parkes stato.
red_speed
| 06/09 00:19 Atsakyti
Vidocq : alu gers : ))) .. o siap tai siandien skaiciau kad kreipesi i kazkoki bica Carmelo Ezpeleta is MotoGP (a la Bernis ant mocu marketingo) ... tipo kazkada su moto pasauliu kazkas panasaus tveresi .. tai tie tipo pereme taisykliu rasyma is FIM (a la moto FIA ar kazkas panasaus) MSMA (tipo FOTA smota) naudai .. tai suprask, kad ciuvai rimtai ruosias pasiust FIA : ))) ... na matysim .. jei mocuose buvo panasus konfliktas su reguliuojancia organizacija ir sugebejo isgyventi ir neprarasti populiarumo .. tai gal ir FOTAi smotai pavyks kazkas ... o jei ta FOTA dar kokius porsus ar lamborghinius ikalbetu i champa ateiti ... tai tada jau tikrai riesta F1 butu ...
Vidocq
| 06/08 23:42 Atsakyti
tokia, jau ta vienybė. Už pinigus. Ką vyrai darys, kai nevažiuos formulėj?
red_speed
| 06/08 22:52 Atsakyti
1_Protingas > : ))) ... tai asmeniskai isduosiu paslapti - NEmegstu MS nuo benetono laiku ,,, kai vargsa JA "skriausdavo" : ))) ... ir ka tu vadini aklais - juk sutinkam su kiekviena tavo fantazija - FIA = maFIA arba FIA'T : ))) .. Ferrai perkai ir parduoda chempionatus .. kad MM laize s***ne Ferrams, bet pagal paskutine versija, tai JT jau MM : ))) .. sutinkam su viskuo ka sakai : ))) .. o va tau tai jau "uzbaluoja" ekranai laiks nuo laiko : ))))
1_Protingas
| 06/08 22:42 Atsakyti
red_spydai > šumacheristams - kurių didžiausia svajopnė permiegoti su šumiu, Jam atsiduoti yra sunku supraast kad galima sirgt už kažkokį lenktynininką, bet nebūt aklu kiekvieno Monako šalininku...
red_speed
| 06/08 21:56 Atsakyti
DZO001 > hmm .. ir ko cia bijoti .. pats supranti kad Ferrai ne Mcl, patys teisingiausi ir saziningiausi is visu, uz niek fijai plojantys milijonus ir sutinkantys su visomis baudomis : ))) .. any way, ka ferrai bedarytu - mes juos palikome! : )))
EDvinis88
| 06/08 21:55 Atsakyti
ko cia bijot? ferrai valdo ir valdys...
rasita
| 06/08 21:54 Atsakyti
DZO001>>A nuo kada cia tau svarbus patapo raudonuju komentarai?Nera cia ka komentuoti..po sia naujiena.Ne laikas dar..ne laikas.
1969 01 03
| 06/08 21:33 Atsakyti
DZO001> tai kad nera cia ka ir komentuoti. Bano bijau kaip velnias kryziaus. Katais verta ir patyleti:)
×

TOP naujienos