B. Ecclestone'as: diktatūra geriau už demokratiją

B. Ecclestone'as: diktatūra geriau už demokratiją
logo 2009 Liepos 04 d. 16:04, Force India
Didelio atgarsio jau spėjusiame sulaukti interviu „The Times“ „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as atskleidė manąs, kad autokratinė santvarka yra geresnė už demokratinę.
Britas apie politines santvarkas prakalbo komentuodamas „Formulės-1“ komandų kaltinimus, esą Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Maxas Mosley sporte yra įvedęs savo diktatūrą.
„Ji (demokratija – red. past.) nebuvo labai naudinga daugeliui šalių, įskaitant ir šią (Didžiąją Britaniją – red. past.)“, - pareiškė B. Ecclestone'as.
Politikai per daug galvoja apie rinkimus
Multimijardieriaus nuomone, demokratiniu būdu išrinkti politikai per daug galvoja apie tai, ar bus perrinkti dar vienai kadencijai. Be to, jis pažymėjo, kad invazijos į Iraką ir Afganistaną buvo nedovanotinos klaidos.
„Politikai per daug galvoja apie rinkimus“, - kalbėjo B. Ecclestone'as.
„Mes padarėme tragišką klaidą, kai parėmėme idėją atsikratyti Saddamo Husseino. Jis buvo vienintelis, galėjęs suvaldyti tą šalį. Lygiai tas pats ir Talibano atveju“, - sakė verslininkas.
„Mes įsiveržiame į šalis neturėdami jokio supratimo apie jų kultūrą. Amerikiečiai tikriausiai galvojo, kad Bosniją yra miestas Majamyje. Afrikoje žmonės badauja, tačiau mes dėl to nieko nedarome ir kišamės ten, kur nederėtų.“
M. Mosley būtų puikus Jungtinės Karalystės premjeras
Vis dėlto, B. Ecclestone'as pripažino, kad būna ir tinkamų demokratiniu būdu išrinktų lyderių, pavyzdžiui Margaret Thatcher, 1979-1990 m. ėjusi Jungtinės Karalystės premjerės pareigas. „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojo teigimu, šias pareigas puikiai eitų ir kitas, jo žodžiais, stiprus lyderis – M. Mosley, tarpukario britų fašistų lyderio Oswaldo Mosley sūnus.
„Man labiau patinka stiprūs lyderiai. Margaret Thatcher greitai priimdavo sprendimus ir pasiekė rezultatų. Ji buvo ta, kuri po truputį pastatė šią šalį. O mes ir vėl leidome jai nusiristi. Visi šie vaikinai, Gordonas (Brownas, dabartinis JK premjeras – red. past.) ir Tony (Blairas, JK premjeras 1997-2007 m. – red. past.), bando vienu metu įsiteikti visiems.“
„Maxas būtų puikus. Jis moka vadovauti žmonėms. Nemanau, kad jo asmeninė biografija galėtų tapti problema.“
A. Hitleris galėjo pasiekti rezultatų
Pabaigai, B. Ecclestone'as net išreiškė šiokias tokias simpatijas nacių lyderiui Adolfui Hitleriui. Britas prasitarė manąs, kad žiauriausi nusikaltimai nebuvo fašistų lyderio idėja, o šis buvo per silpnas, kad sustabdytų Holokaustą.
„Daugeliu atžvilgiu, kad ir kaip tai baisiai skambėtų, išskyrus tuos atvejus, kai Hitleris buvo įtikintas elgtis taip, kaip nežinau, ar norėjo, jis buvo tokioje padėtyje, kai galėjo vadovauti daugybei žmonių ir pasiekti rezultatų“, - kalbėjo „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas.
„Pačioje pabaigoje jis pasimetė, todėl jis nebuvo labai geras diktatorius, nes jis arba pritarė visiems šiems dalykams ir žinojo, kas vyksta, arba tiesiog tam nesipriešino. Taigi, bet kuriuo atveju, jis nebuvo diktatorius“, - pridūrė jis.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983